بیانیه شماره 19 قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان پیرامون عرضه اقلام بهداشتی در استان

قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه ای به بررسی آخرین وضعیت عرضه و قیمت اقلام بهداشتی مبارزه با شیوع کرونا در استان اصفهان پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه شماره 19 خطاب به دادستان محترم اصفهان، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، استاندار اصفهان و مردم شریف و عزیز استان اصفهان پیرامون "ارائه محصولات بهداشتی مبارزه با کرونا در استان اصفهان"، پس از بازرسی نامحسوس از بیش از 116 داروخانه شهر اصفهان و برخی شهرستان های استان در روزهای 19الی22 فروردین ماه 1399، نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم ارجمند اصفهان ضمن تبریک میلاد حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، در جریان باشید که بازرسی فرزندان شما در قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان در پوشش افراد معمولی و خریدار، از داروخانه های شهر اصفهان، نشان دهنده این موضوع است که از 4 قلم کالای پر مصرف بهداشتی مبارزه با کرونا (انواع دستکش، انواع ماسک، انواع ژل ضدعفونی کننده و انواع الکل) هیچ کالایی از اقلام یاد شده، به غیر از ماسک های فیلتر دار n95 - که به ندرت قابل دسترسی است- ، نایاب و غیر قابل دست یافتن نیست و با یک جستجوی معمولی، همه موارد یاد شده قابل دسترسی است. بازرسی انجام شده از 116 داروخانه در سطح 6 منطقه شهر اصفهان و شهر های شاهین شهر، مبارکه، خمینی شهر، چرمهین، باغبادران، فریدن، دهاقان، نجف آباد، خوانسار، فلاورجان، زرین شهر، سمیرم؛ نشان دهنده این موضوع است که در بیش از 30 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع الکل، در 50  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع ماسک، در 58 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع دستکش و در 78  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع اسپری یا ژل ضد عفونی کننده، موجود است و این بدین معنی است که در حدود 80 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع 4 مورد کالای پرمصرف مبارزه با کرونا، قابل دستیابی است. یعنی در بدترین حالت ممکن، همه مردم عزیز شهر اصفهان و شهر های اطراف قادر خواهند بود حداکثر با مراجعه به 2 داروخانه، هر موردی از موارد بالا را که نیاز دارند، تهیه نمایند. و این اعداد حکایت از آن دارد که در هیچ یک از موارد بالا، قحطی نیامده و جای نگرانی هم نیست.

در یک نگاه

نام محصول

انواع الکل

انواع ماسک

انواع دستکش

انواع محلول و ژل ضدعفونی

درصد موجودی

30

50

58

78

حداقل قیمت

3500

700

جفتی 1000

5750

حداکثر قیمت

4لیتری365000

19000

جفتی 4000

45000

 

 

نکات قابل توجه:

  • خوشبختانه اختلاف قیمت های مشهود و قابل توجهی در ارائه محصولات مختلف در داروخانه های متفاوت تثبیت شده است که حکایت گر عرضه بیشتر تولیدات بهداشتی به داروخانه ها می باشد.
  • به فضل خدا و همکاری مردم شریف و برخی نهادهای مربوطه، بازرسی های ما، حکایت از آرامش بیشتر بازار محصولات اصلی مقابله با کرونا دارد و نشان از کاهش تقاضا برای احتکار های خانگی و راه افتادن چرخ های تولید این محصولات است.
  • برآورد های بازار نشان می دهد که ژل ها و ماسک های پارچه ای بیشترین موارد موجود در بازار والکل های بهداشتی کمترین کالای موجود در بازار است.
  • به نهاد های مسئول گوشزد می گردد؛ در این روز های التهاب بازارِ اقلامِ پیشگری از کرونا، این نگرانی وجود دارد که اقلام تقلبی و بعضاً مخرب در بسته بندی های عادی و بدون علائم تضمین کننده بهداشت و سلامت کالا، به مردم عرضه و موجب تشدید بحران گردد که نیازمند توجه بیشتر نهاد های نظارتی است.
  • بیشتر سوپر مارکت ها، ابزار فروشی ها، لوازم بهداشتی ها و فروشگاه­های عمده نیز محصولات نامبرده رو با قیمت های بالا عرضه می کنند.

گزارش بعدی قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان، از اوضاع ارائه اقلام پر مصرف مبارزه با کرونا در استان اصفهان، به زودی و در روزهای آینده، به محضر مردم عزیز اصفهان، ارائه خواهد شد.

 

 

بیست و سوم فروردین ماه 1399

قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار