دیدار محمد جواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی با مهدی رحیمی رئیس سازمان علمی و پژوهشی و فناوری بسیج

نیک روش گفت: در ابتدای فعالیتمان بیانات رهبری به روش تحلیل مضمون مورد بررسی قرار گرفت که ماحصل آن ایفای نقش در مسائل انقلاب و تربیت نیروی طراز استخراج شد. از این رو رویکرد جدید بسیج دانشجویی مسئله¬محوری است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / نیک روش گفت: در ابتدای فعالیتمان بیانات رهبری به روش تحلیل مضمون مورد بررسی قرار گرفت که ماحصل آن ایفای نقش در مسائل انقلاب و تربیت نیروی طراز استخراج شد. از این رو رویکرد جدید بسیج دانشجویی مسئله محوری است.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم تربیت واقعی در کار عملی است و تربیت نیرو را در فعالیت های تشکیلاتی دانشجویان می‌بینیم. 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: با توجه به رویکرد جدید سازمان، رویه‌ای پنج مرحله‌ای شامل مسئله یابی، کشف پاسخ، گفتمان سازی، مطالبه گری و اقدام میدانی اتخاذ شده است و برای دو مرحله اول معاونت پژوهش و فناوری ایجاد شده تا دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه تحصیلات تکمیلی در تشکیلات به کار گرفته شوند و به صورت علمی به حل مسائل مسائل انقلاب بپردازند.
در ادامه حامد اقبالی معاون پژوهش و فناوری سازمان با اشاره به اهداف و عملکرد جدید این معاونت گفت: بسط دادن ارتباط این دو سازمان حول ماموریت‌های مشترک و نقش ستادی سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری امری ضروری و غیر قابل انکار است.
وی ضرورت راه اندازی مراکز تحقیقات و پژوهشی در حوزه های مختلف علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، علوم پایه و ...  را یاد آور شد و گفت: هدف این مراکز در درجه اول حل مسئله است و از این طریق سایر دانشجویان هم به سوی مسئله محوری سوق داده می‌شوند و حرکتی در نظامات دانشگاهی و علمی ما ایجاد می‌شود.
اقبالی با اشاره به دیداری که به منظور فعالیت در یکی از مراکز تحقیقاتی با رهبری داشت گفت: معظم‌له از این حرکت خیلی استقبال کردند و ایشان فرمودند: « علی رغم همه کاستی ها مایوس نشوید، این هسته ها و این مراکز را تکثیر کنید تا فراگیر شود.» از این رو لازمه این ماموریت بزرگ تکثیر این مراکز تحقیقاتی است لذا باید هوشمندانه باشد و راهبردهای صحیح در فعالیت این مراکز اتخاذ شود. از نظر ما این مراکز یک جریان مستمر است و هم به تربیت نیرو می‌پردازد و هم حل عالمانه مسائل و مشکلات را حل می‌کند و این امر نیازمند یک زیرساخت اساسی و پشتیبانی است که آن را بر عهده سازمان علمی و پژوهشی و فناوری بسیج می‌دانیم.
در پایان مهدی رحیمی رئیس سازمان علمی و پژوهشی و فناوری بسیج تصریح کرد بسیج دانشجویی از اقشار درجه یک علمی ما است لذا ما باید از این فرصت استفاده کنیم و در اولویت عملکرد علمی و پژوهشی این سازمان را مورد حمایت مادی و معنوی قرار دهیم که لازمه آن برقراری جلسات منظم است تا بتوانیم اقدامات انجام شده را در قالب یک الگو به سایر اقشار نیز تعمیم دهیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار