تهیه 35000 لیتر مایع ضدعفونی کننده توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی کردستان

مسئول فرهنگ سازی بسیج دانشجویی حوزه شهید تعریف دانشگاه کردستان در گفتگو با خبرنگار ما از تهیه و تولید 35000 لیتر مایع ضدعفونی کننده توسط جهادگران و دانشجویان کردستانی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در طرح #هم‌عهد_سلیمانی توسط هسته‌های مسئله‌محور پژوهش فناوری و اقدام میدانی اعتلای بسیج دانشجویی استان کردستان، کارگاه تامین و توزیع مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژاول راه‌اندازی گردید و در مرحله اول ١٧٢٠٠ لیتر تامین و در مناطق محروم استان توزیع گردید و در مرحله دوم تا الان  ١٨٠٠٠ لیتر آماده شده است و در حال توزیع در سرتاسر استان است.

 

سینا دهقانی گفت: با آغاز شروع ویروس کرونا، در لبیک به فرمان همیشگی امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) و با تأسی به مکتب ایثار و خدمت شهداء و به یاد پاسدار انسان و انسانیت شهید حاج قاسم سلیمانی، اقدامات و فعالیت های جهادی فراوانی توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی استان کردستان صورت گرفت و در راستای خدمت‌رسانی و در ادامۀ خدمات و کمک‌های دانشجویان انقلابی به مردم کردستان و مناطق محروم، این بار کارگاه تامین و توزیع مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژاول به همت اعتلای بسیج دانشجویی استان کردستان و هسته‌های مسئله‌ محور پژوهش فناوری و اقدام میدانی که ذیل حوزه‌های بسیج دانشجویی شهید تعریف و شهید مطهری و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان تشکیل و با همکاری اساتید شیمی و معاونت فرهنگی دانشگاه کردستان و حمایت ویژه سپاه بیت المقدس استان کردستان راه اندازی شد. 

 

وی بیان کرد: در مرحله اول این پروژه که با نام طرح #هم‌عهد_سلیمانی مزین گشت؛ به مدت ١٠ روز از ٢٩ اسفند ١٣٩٨ الی ١٠ فروردین ١٣٩٩ به صورت شبانه روزی و سه شیفته به انجام رسید، ٣٠٠٠ بطری ٢/٧ لیتری و ٦٥٠٠ بطری ١/٤ لیتری با حجم مجموع ١٧٢٠٠ لیتر مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژاول توسط جهادگران تامین و در مناطق محروم سنندج از جمله نایسر، دوشان، اساوله، قشلاق، کانی کوزله، قرادیان، تقتقان، شهرک وحدت، حاجی‌آباد، ننله، سراب، گرمیان، ماجوله، سمان، نران و همچنین در مناطق محروم شهرستان های سقز، بانه و قروه توزیع گردید و در مرحله دوم نیز که از تاریخ ١٤ فروردین شروع شده است که با مدد الهی تا الان  ١٨٠٠٠ لیتر آماده شده است و در حال توزیع در سرتاسر استان است.

 

دهقانی اظهار داشت: مایع ضدعفونی آب ژاول یک درصد از هیپوکلریت سدیم ساخته شده است که فرمول مولکولی آن NaOCl است و از موارد مصرف آن، می‌توان به ضد عفونی کننده انواع سطوح داخلی و خارجی منزل، انواع ظروف چینی، ملامین، بلور و ... اشاره کرد که مقدار مصرف آن بدین صورت است که هر ١ پیمانه محلول آب ژاول، باید با ٩ پیمانه آب سرد ترکیب شود.

 

مسئول فرهنگ سازی بسیج دانشجویی حوزه شهید تعریف دانشگاه کردستان افزود: که کماکان این کارگاه به فعالیت خود ادامه می‌دهد، فلذا از دانشجویان و جهادگرانی که مایل به همکاری و کمک‌رسانی هستند، خواهشمند است به دانشگاه کردستان، کارگاه تامین و توزیع مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژوال مراجعه نمایند.

 

وی عنوان کرد: تعداد ۶۵نفر به صورت سه شیفت در کارگاه تولید آب ژاول مشغول به کار هستند، که در ساعت های ۸ الی ۱۴ و ۱۶ الی ۲۰ و ۲۳ الی ۶ صبح در این سه شیفت مشغول هستند.

 

دهقانی گفت: تا تاریخ ۹۸/۰۱/۲۰ به مقدار ۳۰۰۰۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده آب ژاول در این کارگاه تولید شده است که ۱۹۰۰۰ لیتر آن در سطح شهر سنندج مناطق نایسر- تقتقان_دوشان_آساوله_فرجه_عباس آباد_قشلاق_حاجی آباد_بهاران_قرادیلن توزیع شده است.

 

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: همچنین در روستاهای غار_ سراب حاجی پموق_چخماق دره_ شهرستان های :سقز_ بانه_قروه توزیع شده و مابقی هم روزانه پس از تولید توزیع می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار