۵۰ دانشجوی علوم پزشکی در پویش مبارزه با کرونا شرکت کردند

باتوجه به تاثیر پویش دانشجویی ملی واقدامات ارزنده دانشجویان بسیجی برای مبارزه با بیماری کرونا، به سراغ ابراهیم اسدی، دبیر قرارگاه بسیج دانشجویی کردستان رفتیم تا گفتگویی با وی داشته باشیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دکتر ابراهیم اسدی دبیر قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا عنوان کرد:


تا کنون چند دانشجوی بسیجی در این پویش اعلام امادگی کرده اند؟

تا به امروز  ۵۰ دانشجوی بسیجی حوزه شهید عرب زاده به صورت مستمر در طرح مقابله با شیوع کرونا از طریق ساخت نیازمندی‌های کادر پزشکی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی دانشگاه علوم پزشکی را کمک می‌کنند که  روزانه بر تعداد آن ها افزوده می شود.

 بسیج دانشجویی کردستان در مقابله با کرونا چه اقداماتی داشتند؟
 
از ابتدای شیوع ویروس کرونا باتوجه به نیازمندی های موجود کارگاه های متعددی برای ساخت لوازم مورد نیاز کادر درمانی ومردم راه اندازی شدکه تاامروز دانشجویان بسیجی‌ موفق شدند ۵۰۰ دست لباس کادر پزشکی، نزدیک به ۱۰ هزار عدد ماسک، پنج هزار عدد شیلد محافظ کادر پزشکی و ۱۶ هزار لیتر مایع ضد عفونی کننده را تهیه و توزیع کنند.


آیا دانشجویان بسیجی در سامانه ۴۰۳۰ هم فعالیتی داشتند؟

بله دانشجویان به صورت داوطلبانه با هماهنگیای انجام شده در این سامانه به عنوان اپراتور و پاسخگو به مراجعات مردمی شروع به فعالیت نمودند و  هم اکنون نیز به صورت شبانه روزی در سامانه ۴۰۳۰ هم فعالیت دارند.


در این قرارگاه دیگر چه اقداماتی انجام شده است؟

  ضدعفونی معابر شهری، مشارکت در نظارت بر عرضه مواد ضدعفونی کننده و لوازم بهداشتی در همراهی با سازمان غذا و دارو و تعزیرات از دیگر فعالیت‌های این دانشجویان است.


ایا برای این فعالیت ها ، اعضا را سازماندهی کرده اید؟

بله، از ابتدای شیوع بیماری کرونا، قرارگاه جهادی مبارزه با این ویروس در بسیج دانشجویی تشکیل شد و دانشجویان در شش کارگروه فعالیت‌های مختلفی را آغاز کردند.

باتوجه به اهمیت توجه به نیازهای کادر درمان در مقابله با این ویروس، برای کمک به کادر بیمارستان چه برنامه ای داشتید؟

 با توجه به نیاز فردی کادر بیمارستانی به لوازم حفاظت شخصی، قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی کردستان شروع به تهیه و دوخت لباس های ایزوله بیمارستانی از هفته اول اعلام شیوع کرونا کرد. همچنین یکی دیگر از لوازم محافظت شخصی شیلدهای محافظ صورت است که دانشجویان بسیجی علوم پزشکی شروع به ساخت این شیلدها برای کادر درمانی استان کردند.


این تجهیزات را چگونه در اختیار کادر درمان قرار دادید؟

 لباس ها و شیلدهای محافظتی از روزهای اول تولید و به معاونت توسعه ی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تحویل داده شد. تا به تناسب و براساس نیاز بیمارستان های درگیر باکرونا توزیع گردد.

کلام پایانی؟

لازم میدانم عمل شایسته ی دانشجویان بسیجی که با حضور در بیمارستان های درگیر با کرونا با اهدای گل ازکادر درمانی تقدیر و تشکر کردند را گرامی بدارم و از اقدامات و جهاد خستگی ناپذیر دانشجویان بسیجی تشکر کنم.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار