نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان به همراه 230 تشکل دانشجویی کشور به ریاست محترم قوه قضائیه در باب لزوم برخورد قانونی با سران فتنه سال 88

230 تشکل دانشجویی کشور خطاب به رییس قوه قضاییه کشور، با وقیحانه خواندن درخواست عده ای از احزاب بر رفع حصر سران فتنه در شرایط بحرانی کشور، خواستار محاکمه آن ها در پیشگاه ملت ایران شدند.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان به همراه 230 تشکل دانشجویی در نامه ای به رییس قوه قضاییه کشور بر الزام برخورد قانونی با سران فتنه سال 88 تأکید کردند. متن نامه به شرح ذیل است:

"آن مسئله ی اصلی این است که یک جماعتی در مقابل جریان قانونی کشور، به شکل غیر قانونی و به شکل غیر نجیبانه ایستادگی کردند و به کشور لطمه وارد کردند؛ این را چرا فراموش می کنید؟ (06/05/92)

گناه بزرگ فتنه گران در سال 88 این بود که اگر خوش بینانه نگاه کنیم و بگوییم اینها یک شبهه ای، خدشه ای در ذهنشان بود، این خدشه را بصورت ایجاد چالش برای نظام اسلامی مطرح کردند. این گناه بزرگ، قابل اغماض هم نیست؛ آثار آن همچنان در جامعه ی ما موجود است. ایجاد دعوا،گریبان یکدیگر را گرفتن، ایجاد اختلاف عمیق، یکی از کارهای بسیار بد، بسیار بزرگ و نکوهیده است" 

وقاحتامام خامنه ای(مدظله العالی)

رئیس محترم قوه قضاییه جناب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی دامت توفیقاته

سلام علیکم؛

همانطور که مستحضرید حوادث رخ داده پس از انتخابات سال 88 که از آن به فتنه یاد می شود، یکی از آوردگاه های سخت و دشوار انقلاب اسلامی بود که باعث لغزش بخشی از خواص جامعه و غبار آلود شدن فضای سیاسی کشور گردید. کمتر کسی است که روزهای پر تلاطم آن سال را فراموش کرده باشد و به یاد نیاورد که چگونه تا مدت ها حق و باطل با هم ممزوج گشته بود و تشخیص مسیر صحیح از ناصحیح و سره از ناسره برای بسیاری سخت و دشوار بود. هر چند روشنگری های رهبر انقلاب که در تمام بزنگاه ها، ملجاً و پناه ملت ایران هستند باعث شد مرز حق و باطل مشخص گردد و در این موضوع نیز همواره سعی داشتند تا کسانی که خود دست به این آشوب زده اند به دامن انقلاب باز گرداند اما روند آشوب و اغتشاش و کوبیدن بر طبل تفرقه تا آنجا پیش رفت که به فتنه انگیزی عده ای در روز عاشورا منتهی شد و باعث گردید تا عده ای که در خواب به سر می بردند یا تا آن لحظه هنوز توان تشخیص مرز حق و باطل را نداشتند به ماهیت حقیقی فتنه گران پی ببرند و در روز 9 دی سکوت خود را شکسته و عوض 8 ماه سکوت، به همراه مردم بصیر ایران اسلامی، فریاد برائت از فتنه گران سر دهند که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، تبدیل به حادثه ای ماندنی در تاریخ گردید. تا آنجا که نهم دیماه و اتمام حجت امت نیز باعث نشد تا فتنه گران به کارهای خود پایان دهند و با توبه و تقاضای بازگشت به آغوش ملت برگردند و به روند خروج از نظام خاتمه دهند. آنها تا آنجا پیش رفتند که بهمن سال 89 در توهم خیزش های منطقه بار دیگر نیروهای فریب خورده و یا معاند باقیمانده خود را به کف خیابان ها آوردند، اما این بار با صدایی رسا و بدون نقاب خیرخواهی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی، فریاد خروج از حکومت سر دادند و مُهر باغی بودن بر پیشانی خود کوبیدند و این روند موجب گردید تا با رافت اسلامی، از آن زمان در حصر خانگی به سر برند.

ریاست محترم دستگاه عدالت گستر جمهوری اسلامی!

   صحبت درباره فتنه 88 و ابعاد آن بسیار رانده شده و نیازی به توضیح و تفصیل مجدد آن نیست، و حتماً مطلعید که دست های مختلفی در این حوادث نقش داشتند و جرم هر کدام کیفر مخصوص به خود را دارد. که عده ای نیز در دادگاه های مربوط به فتنه در سال 88 محکوم شدند و برخی نیز  در سایه مرحمت نظام آزادانه زندگی می کنند. اما پس از گذشت چند سال از حصر خانگی سران فتنه که لطف نظام تا کنون شامل حال آنها شده و مجازات نگردیده اند، شاهد آن هستیم عده ای کاملا وقیحانه در پی ماهیگیری از آب گل آلود، در این شرایط بحرانی کشور، در جهت برآورد اهداف حزبی خود گردیدند و به جای دغدغه سلامتی ملت، خواهان رفع حصر از عوامل فتنه شدند. 

    لذا جمعی از دانشجویان انقلابی فعال در تشکلهای دانشجویی دانشگاه های کشور، براساس تکلیف انقلابی و اسلامی خود در راستای احقاق حقوق مردم؛ با توجه به بررسی جرائم و مجازات موسوی و کروبی بعنوان سران فتنه در قانون و فقه شیعه و همچنین نظر کارشناسان و اساتید محترم حقوق و با توجه به اینکه جرائم این افراد در ماده 286 و 278 قانون مجازات اسلامی قابل بررسی است، درخواست و مطالبه ی رسیدگی و برخورد قانونی با این دو نفر در اسرع وقت در دادگاه انقلاب اسلامی و در پیشگاه ملت عزیز ایران را داریم. بدیهی می باشد این امری است که در تمام دنیا انجام می شود و اگر جرم این افراد در کشورهای دیگری حتی کشورهای که ادعای آزادی بیان و دموکراسی دارند انجام می شد، مجازاتی جز اعدام و یا حبس ابد در پی نداشت.

    انتظار از دستگاه قضا و عدالت گستر کشور این است که در اسرع وقت با توجه به مصلحت های کشور، زمان حکم حصر خانگی محصورین را در شورای امنیت به پایان رسانده و کیفر خواست اشخاص نامبرده و حامیان جاهل کنونی با هر مسئولیتی را با توجه به ماده 286 قانون مجازات اسلامی  (نشر اکاذیب پیرامون تقلب در انتخابات و جابجایی آراء، نشر اکاذیب در خصوص شکنجه و تجاوز به زندانیان، احراق و تخریب و اخلال در نظم عمومی کشور و خسارت به تمامیت جسمانی افراد) و با توجه به ماده 287 قانون مجازات اسلامی در دایره بغی (مصادیق افساد فی الارض و خروج از حکومت، جرائم سیاسی و امنیتی به همراه اقدام مسلحانه)تنظیم نموده و به مجازاتِ واقعی و منطبق با خیانت های آنان، در دادگاه انقلاب اسلامی محکوم گردند. هرچند که بزرگ ترین دادگاه افکار عمومی ملت ایران است و این دو نفر همان سال 88 در پیشگاه ملت ایران به جرم خیانت و قانون گریزی متهم گردیدند.

 

 
 

و توکلنا علی ا...

تشکلهای انقلابی  دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

20 فروردین 99

 

 

 


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار