راه اندازی خط تولید ماسک وکاورهای بیمارستانی در آمل

بیش از 110 نفردواطلب در صف انتظار

خط تولید ماسک وکاورهای بیمارستانی در راستای تامین پوشش های مراقبتی بیمارستانها ومرکز بهداشتی در شهرستان آمل راه اندازی شد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/ چهار کارگاه تولید ماسک، کاور و گان های کادر بیمارستان و مرکز بهداشتی در دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه توحید شهرستان آمل راه اندازی و فعال شد.

فرمانده سپاه ناحیه آمل در آیین راه اندازی این خط تولیدی گفت: 4 کارگاه تولیدی با حضور گروه های جهادی بسیج زنان شهرستان آمل راه اندازی شده وخوشبختانه استقبال نیز برای حضور داوطلبانه وفعالیت در این گروه ها بسیار بالا است.
سرهنگ جابرعسگری افزود: در حال حاضر روزانه 3هزار عدد ماسک و حدود 100 دست کاور و گان های پزشکان وپرستاران با نیازسنجی که سوی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آمل شده، توسط این گروه جهاد تولید وعرضه می شود.
او گفت:  درحال حاضر بیش از 30 نفر از زنان بسیجی وداوطلب گروه های جهاد در دو شیفت کاری حضور دارند و بیش از 110 نفر نیز به عنوان داوطلب همکاری برای دوخت ماسک وکاور درنوبت انتظار قراردارند.
فرمانده سپاه ناحیه آمل، یکی از کمبودهای این بخش را چرخ خیاطی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه هیچ کمبودی در تامین پارچه ومواد اولیه وجود ندارد، اما از شهروندان وخیاط ها در خواست داریم در شرایط فعلی با چرخ های خود به این گروه ها کمک بسیار مهمی داشته باشند.
رییس دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه توحید آمل گفت: این دانشکده به لحاظ برخورداری از امکانات کارگاهی و تدریس رشته های طراحی دوخت وطراحی پوشاک، در پی شیوع ویروس کرونا همه امکانات و توانمندی های خود را برای برطرف کردن نیازهای بخش درمانی شهرستان در اختیار گذاشته است.
مریم عابدی افزود: بیشترخانم هایی که در این گروه های جهادی اکنون مشغول به تهیه ماسک، کاور وگان های پزشکان وپرستاران هستند، از دانشجویان فارغ التحصیل این واحد هستند که خوشبختانه اکنون به مرحله ای از توانمندی در تهیه وعرضه تولیدات خودشان رسیدند.
او یادآور شد فرایند تولید این مجموعه تا عادی شدن شرایط کشور ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر


captcha