مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان مازندران

به‌کارگیری ظرفیت دانشجویی و امکانات فنی حرفه‌ای در مبارزه با کرونا

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلای مازندارن از به‌کارگیری ظرفیت دانشجویی و امکانات خیاطی مراکز فنی حرفه‌ای در مازندران در راستای تولید برخی از اقلام بهداشتی در مبارزه با کرونا خبر داد.


ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/ سادات کرمی، مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلای مازندران امروز ۲۵ اسفندماه در جمع خبرنکاران با اشاره به جمله معروف سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، فرصتی که در تهدیدهاست در خیلی از فرصت‌ها نیست، اظهار کرد: تهدید نظامی که در ابتدای جنگ کشور ایران با آن روبه رو بود با تبدیل آن به فرصت و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و همچنین بسیج مردمی باعث غلبه بر آن شد.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت اکنون تحت عنوان مبتلا شدن جامعه به ویروس کووید ۱۹ (کرونا) در واقع و ظاهر یک تهدید و در باطن فرصت‌هایی را برای کشور تولید کرد که مهمترین آن بسیج همه امکانات و تبدیل آن به یک فرصت بسیار بزرگ که باعث آگاهی ما از از مولفه قدرتی بود که تاکنون نسبت به آن غافل بودیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلا تولید ماسک در مازندران را یک اولویت دانست و اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌های داخلی، بسیج دانشجویی با توجه به احساس نیاز مردم در جهت امنیت روانی و پیشگیری از ابتلا بیشتر و نیازمندی درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها تمهیدات لازم برای تولید ماسک انجام شد.

سادات کرمی افزود: پس از انجام تحقیقات بسیار جامع در تولید ماسک و شناسایی بهترین پارچه و فرآیند تولید، ظرفیت‌های تولیدی استان شناسایی شد و تفاهمی مبنی بر استفاده از سالن‌های خیاطی دانشگاه‌های فنی دخترانه مازندران برای تولید ماسک بسته شده است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های فنی دخترانه استان هزینه کلان چند صد میلیونی برای پای کار آوردن چرخ و سالن‌های خیاطی کاهش داد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلا یادآور شد: ظرفیت و توان و انرژی بچه‌های بسیج دانشجویی علوم پزشکی مازندارن و ظرفیت سالن‌های خیاطی دانشکده‌های فنی و تامین خیاط‌ها از بسیج جامعه زنان می‌تواند در رفع قسمتی از نیازمندی‌های برخی از مراکز درمانی کمک بزرگی کند.

سادات کرمی با اشاره به اینکه این کارگاه تولیدی فقط محدود به تولید سالن دانشگده دخترانه قدسی ساری نیست، افزود: دانشکده دخترانه توحید آمل با حداقل ۳۰ چرخ خیاطی صنعتی، دانشکده دخترانه الزهراء بابل، دانشگاه آزاد قائمشهر، سالن و خط تولید کوچک در بهشهر و همچنین یک خط تولید آستین یکبار مصرف برای بیمارستان تنکابن که نیاز ضروری پزشکان بوده راه‌اندازی و در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه دانشجویان داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم در تولید الکل عقب نماندند، تصریح کرد: الکل‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی تهیه می‌کند با تبدیل آن به محلول ضد عفونی تحت عنوان محلول ۷۰ درصد در دانشگاه بر اساس بهترین استاندارد‌هایی که روی آن موضوع باید اعمال شود تحویل مراکز بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی می‌دهند و در اسرع وقت به دست افراد نیازمند بخصوص مراکز درمانی قرار می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلا یادآورشد: تا کنون حدود هزار و ۵۰۰ لیتر از این محلول ضد عفونی در دانشگاه علوم پزشکی توسط بچه‌های بسیج دانشجویی تولید شده که محموله بعدی هم تحویل داده شود به همان شکل، آن را تولید و تحویل دانشگاه می‌دهند.

ارسال نظر


captcha