روایت دانشجویان جهادگر یزدی از تعطیلی اسفند ۹۸ تا نوروز ۹۹

جمعی از دانشجویان بسیجی جهادگر دانشگاه‌های یزد گرد هم آمدند تا از فرصت تعطیلی دانشگاه‌ها در اسفند تا تعطیلات نوروزی به‌صورت منسجم به کمک مدافعان سلامت در بیمارستان شهید صدوقی (ره) بشتابند تا سهمی در حفظ سلامت جامعه داشته باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، این روزها غیر از نیروهای ستادی و دولتی، گروه‌های جهادی مردمی در خط مبارزه با کرونا از اقشار مختلف از طلبه و دانشجو گرفته تا بسیجی و بازنشستگان علوم پزشکی و نیروهای گمنام مردمی در جای‌جای دیار دارالعباده فعالیت می‌کنند.

 
هم‌زمانی کرونا با پایان سال و تعطیلات سال نو باعث شده تا گروه‌های جهادی کارشان مضاعف شود و نیازمندان را که هرسال در این ایام به کمکشان می‌شتافتند از یاد نبرند بلکه با وقت گذاشتن مضاعف و پیوستن گروه‌ها و افراد بیشتری، این فعالیت‌ها در دو جبهه محرومیت‌زدایی و کرونا زدایی انجام شود و تصاویر زیبایی در چهره این دیار کشیده شده است.
 
گروه جهادی فاطمه الزهرا (س) بسیج دانشجویی دانشگاه یزد یکی از گروه‌های جهادی بی‌شمار این روزهاست که در طی هشت سال گذشته یکی از گروه‌های فعال دانشجویی بوده است.
 
این گروه جهادی درزمینهٔ های عمرانی، محرومیت‌زدایی، فرهنگی و...فعالیت کرده و در شرایط سیل و زلزله هم اردوهایی را برگزار کرده است و سال ۹۸ برای این گروه جهادی سال پر از کار و تلاش به شمار می‌رفت.
 
گروه جهادی فاطمة الزهرا (س) بسیج دانشجویی دانشگاه یزد در شرایط کرونایی، زیر نظر ستاد مردمی مقابله با کرونا از همان روزهای اول کشف کرونا در یزد فعالیت می‌کند و هم‌اکنون درزمینهٔ های مختلفی ازجمله کمک به تولید، بسته‌بندی و توزیع مواد ضدعفونی‌کننده شرکت دانش‌بنیان «ریز زیست فناوران فردا نگر»، تشکیل گروه کادر درمانی و خدماتی برای کمک به نیروهای بیمارستان شهید صدوقی (ره)، بسته‌بندی و توزیع بسته‌های بهداشتی اسلامی فعالیت دارد.
 
مسئول گروه جهادی حضرت فاطمة الزهرا (س) بسیج دانشجویی دانشگاه یزد گفت: دانشجویان داوطلب برخی از دانشگاه‌های یزد هم به گروه جهادی ما پیوسته‌اند و همکاری دارند.
 
 وی در پاسخ به این سؤال که برخورد مردم با شما چگونه است، بیان کرد: ما با مجموعه‌ها و مردمی که در ارتباط هستیم برخورد خوبی دارند و صمیمیت خوبی برقرار می‌کنند و به ما قوت قلب می‌دهند.
 
این فعال دانشجویی در پاسخ به این سؤال که آیا در شرایط وجود اپیدمی و حضور درصحنه، از ابتلای به این بیماری احساس خطر نمی‌کنید؟ اظهار کرد: احساس خطر باید باشد تا مراقبت‌ها را انجام بدهیم تا خودمان و اطرافیانمان را درخطر نیندازیم.
 
وی افزود: خیلی از مسایل بهداشتی و پیشگیری را انجام می‌دهیم تا مشکلی برای خودمان و اطرافیان پیش نیاید ولی وظیفه بسیجی و گروه‌های جهادی همین است که باید در شرایط مختلف اقدامات لازم را انجام بدهیم.
 
مسئول گروه جهادی حضرت فاطمة الزهرا (س) بسیج دانشجویی دانشگاه یزد تصریح کرد: جوانان امروز هم با بصیرتی که دارند همچون جوانان دیروز خیلی زود وارد میدان شدند و به کشور و مردم و انقلاب کمک می‌کنند تا هر چه زودتر مشکلات حل شود.
 
این فعال میدان مبارزه با ویروس کرونا ابراز کرد: گرچه خانواده‌های ما هم نگران هستند و مرتب به ما مسایل بهداشتی و پیشگیری را یادآوری می‌کنند ولی به خاطر هدف مهمی که داریم رضایت داده‌اند که به مردم خدمت کنیم.
وی در خصوص حال و هوای فعالان حاضر در این گروه جهادی گفت: کلاً اردوها و حرکت‌های جهادی شور و حال خاصی و احساس خوبی دارد که می‌توانیم به همدیگر کمک کنیم و جو دوستی‌ها و صمیمت ها میان بچه‌ها خیلی خوب است و انرژی ما را برای ساعت‌های طولانی فعالیت حفظ می‌کند.
 
مسئول گروه جهادی حضرت فاطمة الزهرا (س) بسیج دانشجویی دانشگاه یزد، تعداد افراد داوطلب در این روزهای کرونایی را بین ۱۵ نفر ثابت تا ۶۰ نفر در بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: عده‌ای به‌عنوان همیار پرستار در بیمارستان شهید صدوقی (ره) حضور یافتند و عده‌ای در ضدعفونی شهر و عده‌ای دیگر هم در تولید و بسته‌بندی مواد ضدعفونی و توزیع بین نیازمندان و گروه‌های اولویت‌دار است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار