یادداشت/ مرتضی سلطانی

تحلیل فرمان ولی امر مسلمین پیرامون تشکیل قرارگاه دفاع بیولوژیک

تحلیل فرمان ولی امر مسلمین پیرامون تشکیل قرارگاه دفاع بیولوژیک


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

 
اوضاع کنونی بی شباهت به سناریو فیلمهای هالیوود نیست
همه جا حرف از ویروسی‌ست ناشناخته و خطرناک ، که دارد باسرعتِ غیرمجاز، در دنیا پخش میشود و جان انسانها را می‌گیرد.
مردم به شدت میترسند ، اقتصاد تعطیل میشود ، شهرها قرنطینه می‌شوند ، روابط فردی و اجتماعی و بین‌المللی آرام آرام محدود و محدودتر میشود.
مردم احساس نیاز مفرط به لوازمی میکنند که کمیاب است و برای تهیه حتی یک ماسک به جان هم می‌افتند و ...
رسانه ها از این بحران ، غولی میسازند و
مردم احساس وحشت میکنند تا جایی که دنیا انگار به سمت فاجعه‌ای بزرگ پیش میرود و میرود و میرود تا حد نابودی و پایان تاریخ.
اینجا دیگر وقت آمدن منجی‌ست که بیاید و دنیارا از ترسی عجیب و نابودی حتمی نجات دهد
کمبود اقلام بهداشتی را جبران کند ، واکسن پیشگیری ویروس را تهیه و توزیع کند و حتی داروی درمان را در اختیار دنیا قرار دهد
و این منجی کسی نیست جز #ایالات_متحده_آمریکا
که اگر این کمبودها و دارو و درمان و پیشگیری را به دنیا بفروشد ، اقتصادِ در حال فلج شدنِ خود را نجات داده و دنیا را در تسخیر خود قرار میدهد
و اگر حتی کاملا رایگان شرّ این بیماری را از سر بشر دور کند ، آنوقت تبدیل می‌شود به منجی دنیا از مرگی حتمی و وحشتی بزرگ و آنگاه اذهان و باورها را به تسخیر خود درمی‌آورد واین امر همان جنگ مدرن روز یعنی #جنگ_شناختی است که باورها را تغییر داده و به سلطه‌ی خود در‌می‌آورد.
 
حالا در ایران هم اوضاع باید به همین شکل پیش برود . ترسی صدبرابر بیشتر از خود ویروس ، احساس کمبود اقلام بهداشتی ، تعطیلی کامل اقتصاد کشور خصوصا اقشار متوسط و کاسبان جزء ،
و... و اما حالا وقت آن است که پازل دشمن کامل شود ، به شکلی که مشکل کمبود اقلام بهداشتی به تحریمها گره بخورد و راهکار برداشتن تحریمها باشد و ایضاً باز  مذاکره و و و
و از طرفی این بحران باید به دست آمریکا حل شود و ملت حافظه‌ی تاریخی خود را از جنایات آمریکا علیه ملت ایران کاملا شیفت دلیت ( منظور پاک کردن بی برگشت ) کند و راه حل همه مشکلات را در ید توانای ناخدای دنیا بداند و آنگاه دیگر نتوانی حتی یک #مرگ_بر_آمریکا بگویی .
 
تا اینجا سناریو با تفکر مادی درست پیش میرود اما دارد معادلات به هم میریزد
در ایران اوضاع فرق می‌کند
کمبودها در حوزه اقلام بهداشتی توسط نیروهای مردمی ، بسیج و نیروهای نظامی و دفاعی رفع میشود و یا رایگان ، یا با کمترین قیمت به کادر درمانی و اکثر مردم قرار میگیرد ( با تمام ضعفها در توزیع و جنگ رسانه و...)
نیروهای داوطلب مردمی و بسیجی و نیروهای مسلح شروع به ضدعفونی کردن معابر و اماکن پرتردد و ... در گوشه و کنار شهرها می‌کنند ، 
و در نهایت رهبر معظم انقلاب، طی نامه‌ ای به ستاد کل نیروهای مسلح ، دستور تشکیل قرارگاهی علیه حمله احتمالی بیولوژیکی با عنوان #دفاع_بیولوژیک و با هدف پیشگیری و درمان و رفع نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه بهداشت و درمان #کرونا_ویروس ، را صادر فرمودند.
قرارگاهی که اگر بعضیها وسط میدان می‌بودند و وظیفه خود را به خوبی انجام میدادند ، شاید در ستادکل نیروهای مسلح تشکیل نمیشد کما اینکه امامین انقلاب همیشه دولتها را در زمانه‌ی هر تهدید و بحرانی ، مسئول حل آن میخواندند ( حتی بنی‌صدر _ که اینجا مجال و لزوم توضیح در این باره نیست )
و آنچه روشن است ، به لطف خداوند و مدد #منجی_عالم_بشریت ، امام عصر( ارواحنافداه ) و با ایستادگی و مقاومت ملت ، قرارست حوادث به شکل دیگری رقم بخورد و ان‌شاالله به زودی از #پیروی_قطعی که وعده‌ی خداوند است سخن خواهیم گفت و از عزت و اقتدار ملت ایران .
 
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار