مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد مطرح کرد؛

ضربه مهلک طرح خرید خدمات آموزشی به کشور

علی خیراندیش خاطرنشان کرد: باید دولت و مجلس بدانند، ویروس خرید خدمات از ویروس کرونا کشنده تر است، چرا که جامعه و کشور را از پا در می‌آورد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، علی خیراندیش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد گفت: لازم است نمایندگان مجلس در مورد بودجه آموزش و پرورش و طرح خرید خدمات آموزشی که در لایحه بودجه سال ۹۹ با دید هزینه ای به آموزش و پرورش طراحی شده، توجه کنند.

 
وی افزود: طرح خرید خدمات مغایرت صریح با عدالت آموزشی دارد به طوری که سرانه هر دانش آموز در سه دوره تحصیلی، (ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم) تنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، با چه منطق بودجه‌ریزی دانش آموز اول دبستان با دوازدهم یکسان دیده شده و هزینه و سرانه شان یکسان است؟
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد اظهار داشت: برخی از مسئولین دولتی مصاحبه می‌کنند که این طرح ذیل سند تحول بنیادین آمده و چندین بار سند در بحث مشارکت‌های عمومی و خصوصی به این موضوع (خرید خدمات آموزشی) تاکید کرده؛ که باید گفته شود کجای سند تحول بنیادین واگذاری دانش آموزان، معلمان و مدارس به بخش خصوصی اشاره و تاکید دارد؟ چرا مسئولین به جای اجرای سند، به تحریف آن می‌پردازند؟
 
خیراندیش خاطرنشان کرد: باید دولت و مجلس بدانند، ویروس خرید خدمات از ویروس کرونا کشنده تر است اگر ویروس کرونا فرد را از از پا در می آورد ویروس خرید خدمات جامعه و کشور را از پا در می‌آورد.
 
وی عنوان کرد: متاسفانه باید گفته شود با اینکه مجلس سال قبل با بند "اضافه شدن هر ساله ده درصد دانش آموزان به طرح خرید خدمات" که در بودجه سال ۹۸ دولت پیشنهاد داده بود، صراحتاً مخالفت کرد، اما رئیس جمهور در سیاست‌های ابلاغی آموزش و پرورش به وزیر کنونی بر حرکت به سمت خرید خدمات تاکید کرده بود.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد اضافه کرد: لذا باید مجلس و نمایندگان مردم این مطالبه عمومی را که هم عدالت آموزشی را زیر سوال می‌برد هم حق معلم و دانش آموز را ضایع می‌کند را تحقق بخشد.
 
خیراندیش ادامه داد: همچنین باید متذکر شد مگر که در خصوصی سازی، غیر واگذاری نیروی انسانی و تجهیزات به بخش خصوصی است؟ مگر الآن در خرید خدمات غیر از واگذاری دانش آموز، مدرسه و معلم به بخش خصوصی است؟ لذا این خصوصی سازی آموزش و پرورش نیست.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار