تشکیل قرارگاه دانشجویی مبارزه با ویروس کرونا در استان البرز


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به نقل از البرز؛ ستاد‌های دانشجویی برای مبارزه با کرونا در استان‌های مختلف فعال شده اند تا ظرفیت‌های مادی و معنوی تشکل‌های دانشجویی برای مبارزه با کرونا به کار گرفته شود.


در استان البرز نیز این ستاد از هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و تلاش کرده و محور فعالیت‌های خود را در سه حوزه اعزام تیم‌های آموزشی برای بالا بردن سطح آگاهی و روحیه بخشی، تیم‌های ضدعفونی اماکن عمومی، توزیع اقلام بهداشتی در محله‌های پرتجمع و شلوغ حاشیه شهر برنامه ریزی کرده است.

یوسفی، مسئول این قرارگاه  درباره اولین فعالیت‌های خود و دانشجویان گفت: گروه‌های مطالبه گری تشکیل دادیم تا به ارگان‌های مختلف سر بزنند و برای جمع آوری مواد ضدعفونی کننده از آنان همکاری بگیرند.

یوسفی بیان کرد: با این حال سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی در کرج همکاری خوبی با ما نداشتند. مثلا فرمانداری کرج در ابتدا موافقت کرد که بخش اندکی از اقلام در اختیار خود را برای توزیع در مناطق محروم در اختیار ما بگذارد، اما پس از کمی پیگیری به ما گفته شد که فرمانداری موادضدعفونی کننده به اندازه کافی در اختیار ندارد.

وی ادامه داد: این عدم همکاری و در واقع سردواندن دانشجویان برای چنین موضوعاتی، رفتار مناسبی از سوی دستگاه‌های دولتی نیست.

براساس آخرین آمار و به نقل از معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، در استان بیش از 40 مورد مثبت کرونا گزارش شده است و 170 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که روزانه 10 درصد به بیماران بستری اضافه می شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار