معاونت مطالبه‌گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زینب کبری(س) کازرون؛

خرید خدمات آموزشی، ضربه‌ای شدید و جبران ناپذیر به پیکره آموزش و پرورش وارد می‌کند

عدم توجه به عدالت آموزشی ظلم بزرگی به دانش‌آموزان و آینده سازان کشور عزیزمان است. همچنین طرح خرید خدمات آموزشی مخالف سند تحول بنیادین در پرورش معلمان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /معاونت مطالبه‌گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی  دانشگاه فرهنگیان زینب کبری(س) کازرون در اعتراض به طرح خرید خدمات آموزشی بیانیه زیر را خطاب به کمیسیون تلفیق صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری (مدظله العالی): آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت عمومی، زیرساخت اصلیِ سعادت یک ملّت و پیشرفت یک کشور و در جمهوری اسلامی، حرکت به سمت آرمان‌ها است.

نظر به این که طرح خرید خدمات آموزشی یکی از بندهای لایحه‌ی بودجه‌ی آموزش و پرورش سال 99 است، دو مساله‌ی مهم قابل تامل است؛ یکی این‌که آیا این طرح در سال‌های اخیر مورد قبول بوده است؟ و دیگر این‌که آیا این طرح عدالت آموزشی را برقرار کرده است؟

مساله‌ی تربیت اهم مسائل است و نیاز به تخصص دارد، آیا این طرح نیازهای تخصصی را برآورده کرده است؟

دشمنان خارجی و حامیان داخلی آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که توانایی‌های کشور در موضوعات هسته‌ای، نانوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی‌ و... ناشی از توانمندی دانش‌آموزان دهه‌های اول و دوم انقلاب است و راه جلوگیری از پیشرفت علمی کشور در موارد ذکر شده، تضعیف کیفی دانش‌آموزان امروز به عنوان سرمایه‌های علمی آینده است.

این طرح مشکلاتی را به وجود آورده که ضربه‌ای شدید و جبران ناپذیر به پیکره آموزش و پرورش وارد می‌کند؛ همچنین بر خلاف سند تحول بنیادین که راس امور آموزش و پرورش، عملی کردن این سند است، می‌باشد.

مشکلات این طرح عبارتند از: معلمانی که از طریق این طرح وارد می‌شوند، دارای تخصص لازم جهت آموزش نیستند و به دلیل حقوق اندک و بیمه ناکافی انگیزه لازم جهت تدریس را ندارند. همچنین دوره‌هایی که به‌منظور آموزش معلمان این طرح برگزار می‌شود کیفیت لازم را ندارد که این عامل نقض عدالت آموزشی است.

عدم توجه به عدالت آموزشی ظلم بزرگی به دانش‌آموزان و آینده سازان کشور عزیزمان است. همچنین این طرح مخالف سند تحول بنیادین در پرورش معلمان است.

دوره‌های نامطلوب و در نتیجه بازخورد معلمان این طرح گویای این نقض می‌باشد. این طرح یکی از بند
های اجرایی سند 2030 می باشد آیا قابل تامل نیست؟!

لذا با این تفاسیر جهت بهبود راهکارهایی از جمله: افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان جهت رفع مشکل کمبود معلم در سال‌های آتی، با توجه به شرایط کمبود معلم در جامعه امروز، برگزاری دوره‌های تخصصی‌تر و کارآمدتر برای معلمان این طرح جهت بهبود کارایی و... قابل توجه می‌باشد.

بنابر شرایط موجود و اهمیت معلمان و آینده ی دانش آموزان کشور عزیزمان ایران، خواستار پیگیری این امر مهم می باشیم.

معاونت مطالبه‌گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی  دانشگاه فرهنگیان زینب کبری(س) کازرون

ارسال نظر


captcha