دانشجویان بوشهری مایع ضدعفونی کننده سطوح کرونا ویروس را تولید کردند

مسئول پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر در گفتگو با دانشجونیوز گفت: با توجه به شرایطی که بخاطر شیوع کرونا ویروس برای کشور پیش آمده است، هسته دارویی واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر اقدام به تولید مایع ضدعفونی کننده سطوح کرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / نوراله راهی مسئول پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت: با توجه به شرایطی که بخاطر شیوع کرونا ویروس برای کشور پیش آمده است، هسته دارویی واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر اقدام به تولید مایع ضدعفونی کننده سطوح کرده است.

نوراله راهی افزود: هسته دارویی ما متشکل از دانشجویان دکتری، فوق لیسانس و لیسانس دانشگاه‌های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر هستند که جهت پیشگیری از ویروس کرونا، اقدام به تولید سنتز مایع ضد عفونی کننده این ویروس به روشی کاملا ساده کرده است که با پاشیدن این مایع روی سطوح می تواند این ویروس را تا ۹۰ درصد از بین ببرد.

راهی اظهار داشت: با توجه به رویکرد مسئله محوری بسیج دانشجویی که همان رفع نیازهای کشور ومردم می باشد لذا در قسمت پژوهش و فناوری با تکیه بر نیروی متخصص تمام توانمان را برای رفع نیازهای کشور قرار داده ایم.

مسئول پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر بیان کرد: ما تاکنون ۴هسته تخصصی شکل داده‌ایم که عبارتنداز از هسته نظام سلامت اسلامی، هسته آموزش وپرورش، هسته دارویی و هسته معماری وشهرسازی که چالش‌های اولویت‌دار استان و کشور را شناسایی می کنند واقدام به حل آنها می کنند.

وی عنوان کرد: هسته تخصصی دارویی ما آمادگی هرگونه همکاری را جهت پیشگیری از کرونا و حفظ سلامتی مردم استان و کشور را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار