یادداشت دانشجویی/ نازیلا رستمی؛

ما کرونا را شکست می دهیم

با رسیدن به ماه آخر سال آنچه که بیش از همه، محفل مردم ایران را داغ کرده است خبرهای پیرامون ویروس کروناست. تمام توجه مردم معطوف به ترس و دلهره ای است که از ویروس کرونا در آن ها ایجاد شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / با رسیدن به ماه آخر سال آنچه که بیش از همه محفل مردم ایران را داغ کرده است، خبرهای پیرامون ویروس کروناست. این ویروس به تنهایی توانسته بار مسئولیت خبری تمام رسانه ها و محافل را حسابی گرم نگه دارد. تا آنجا که سیاست، اقتصاد و تمام حوزه های دیگر را محو خود ساخته است.

در میان اخبار داغِ ویروس کرونا کمترین توجهی از سوی مردم به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF، بالا رفتن نرخ طلا و ارز و دیگر اخبار صورت نگرفته است. امسال متفاوت تر از همیشه به عید نوروز نزدیک می شویم… در حالی که تکاپویی برای عید باستانی در مردم نمی بینیم.

تمام توجه مردم معطوف به ترس و دلهره ای است که از ویروس کرونا در آن ها ایجاد شده است. در این میان رسانه های معاند و ضد انقلاب از آب گل آلود حسابی ماهی گیری می کنند و بر اضطراب و آشوب مردم اضافه… در حالی که به گفته منابع معتبر احتمال مرگ مبتلایان به ویروس کرونا حدود ۳ درصد است.

مطلب غیر قابل انکار همان است که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که کرونا پشت دروازه همه کشورهاست. آنچه مسلم است این است که هیچ کشوری به اندازه ایران مورد هجمه های روانی از سوی دشمنان قرار نگرفته است. رسانه هایی که هیچگاه از ضربه زدن به مردم ایران دست برنخواهند داشت.

هراس افکنی و دشمنی رسانه های خارجی غیر قابل انکار و قابل توجیه است اما آنچه بیشتر داغ بر دل ها می گذارد، همراهی افرادی در درون کشور و از بین مردم است که غیرقابل توجیه است. افرادی واقعا بیسواد از اوضاع، که هیزم به آتش دشمن می ریزند و ترس و اضطراب مردم را بیشتر می کنند.

در این آب گل آلود ماهیگیرانی را باید اشاره کرد که الحق والانصاف در بی انصافی سنگ تمام گذاشتند. آن ها که عیار آدمیت را خوب پاس کردند… همان هایی که با وجود ترس و اضطرابی که بر مردم حاکی بود و کمبود وسایل بهداشتی، به احتکارکنندگان ماسک شناخته شدند.

شبکه های خبری BBC و منوتو و دیگر معاندان ایران، گویا فقط کرونا را در ایران مشاهده کرده اند که در سکوت کامل خبری از کشورهای ایتالیا، عربستان، کویت و دیگر کشورها به سر می برند. دشمنان خارجی و داخلی گویا فقط آمار جان باختگان به ویروس کرونا را در اختیار دارند و شمار بهبود یافتگان به این ویروس را از یاد برده اند.

در میان تمام ترس ها و اضطراب ها، خبرهایی از انسانیت مردمانی که به رایگان ماسک را بین مردم توزیع می کردند، امیدمان را به زندگی دو چندان می کند. انسان هایی که شرافتشان را دست مایه این آشفته بازار نکردند… خبر ساخت مواد ضدعفونی کننده توسط دانشجویان پزشکی بوشهر امیدمان را چند برابر می کند.

تلاش دانشجویان برق شادی را بر دل هایمان می تابد. به راستی این جوانان همان فرصت سازان حقیقی در میان تهدیدها هستند و به فرموده مقام معظم رهبری، روحیه جهادی یعنی اعتقاد به اینکه ما می توانیم… و این جوانان چه شایسته، ما می توانیم را معنا کردند. فشار روانی حاکم بر مردم از هر گوشه و کنار به گوش می رسد.

رفتار فداکارانه و مخلصانه کادر پزشکی و پرستاری در مواجهه با ویروس کرونا قابل ستایش است. باید خداقوت گفت به پزشکان و پرستارانی که این روزها حسابی در تلاش برای مقابله با کرونا هستند. چه زیبا بود رفتار آن پرستاری که جهت رسیدگیِ بیشتر به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، مراسم ازدواج خود را عقب انداخت.

بهترین تشکر از زبان رهبر انقلاب بود که فرمودند: بنده می خواهم صمیمانه تشکر کنم از پزشکان و پرستاران و مجموعه‌ی دست‌اندرکاران پزشکی در مواجهه و مبارزه‌ی با این بیماری‌ای که اخیراً در کشور به‌وجود آمده. همچنین تشکر کنم از وزارت بهداشت و درمان و مجموعه‌ی همکاران آقای وزیر بهداشت در این مجموعه به خاطر تلاش هایی که می کنند و زحمتی که می کشند.

تنش های روانی ایجاد شده به خودیِ خود ضعف سیستم ایمنی را به همراه داشته و سبب ضعف در عملکرد دفاعی بدن می شود. ولی به یقین اگر خداوند دردی را بدهد، درمان آن را هم می دهد و همه چیز به دست اوست و هر آنچه که او بخواهد اتفاق خواهد افتاد. در این میان نباید از اثرات معجزه آسای دعا چشم پوشید.

ما مسلمانیم و دعا و قرآن در میانمان بسیار حائز اهمیت است و به راحتی می توان از این دو وسیله برای آرامش و پناه بردن به آن کمک بگیریم. در این میان صحبت های متعددی از دیگران که نه مسلمانی را تجربه کرده اند و نه به مسلمانی خوانده شده اند قابل تامل است. صحبت های دکتر کارل نمونه ای از آن هاست.

دکتر کارل نویسنده، پزشک، جراح و زیست شناس معروف فرانسوی و دارنده جایزه نوبل می گوید: دعا و نماز قوی ترین نیرویی است که انسان می تواند تولید کند. در حرفه پزشکی، خود من مردانی را دیده ام که پس از آن که محاسبات در حال آنان موثر واقع نشده بود، به نیروی دعا و عبادت از بیماری و مالیخولیا رهایی یافتند.

به راستی که دعا، قضای حتمی خداوند را تغییر می دهد و ما نه تنها کرونا را شکست می دهیم که رسانه های معاند و شایعات پیرامون کرونا را هم شکست می دهیم. ان شاءالله

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار