جانشین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس:

خرید خدمات آموزشی ظلم بزرگی ست که باید برچیده شود

طرح خرید خدمات آموزشی حقیقتا ظلم بزرگی است به جبهه آموزشی کشور. آموزش حقی است که شامل همه بوده و باید داده شود نه اینکه خریدنی باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حسین افسرده، جانشین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس در پی اعتراض به لایحه بودجه ٩٩ و قوانین مطرح شده ی این لایحه در خصوص آموزش و پرورش، با خبرنگار ناحیه بسیج دانشجویی گفت و گو کرد.


جانشین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس در این باره گفت: طبق اخبار واصله لایحه بودجه سال ٩٩ در بلاتکلیفی عظیمی به سر می‌برد و قرار است به کمیسون تلفیق ارائه شود. همان طور که مستحضر هستید و هستیم بودجه آموزش و پرورش کشور در این لایحه چنگی به دل نمی‌زند و حقیقتا ظلم بزرگیست در قبال جبهه تربیتی کشور که قرار است مدیران اسلامی را برای این مرز و بوم تربیت کند.

وی در اعتراض به طرح خرید خدمات آموزشی در این لایحه، افزود: در این لایحه از موردی به نام طرح خرید خدمات آموزشی نام برده شده است که از چیستی آن مطلع هستید. طرح خرید خدمات آموزشی حقیقتا ظلم بزرگی است به جبهه آموزشی کشور. آموزش حقی است که شامل همه بوده و باید داده شود نه اینکه خریدنی باشد.

این فعال دانشجویی با نقد توضیحات وزیر آموزش و پرورش در دفاع از این طرح، بیان داشت: دلایلی که جناب وزیر برای دفاع از این طرح می آورند برای ما قابل قبول نبوده و بر آن نقدهایی وارد است. ایشان می فرمایند که ما در مناطقی که توانایی تامین نیرو نداریم از این طرح استفاده می‌کنیم و یا اینکه دچار کمبود معلم شده ایم. باید این را گفت که مگر منطقه ای در کشور وجود دارد که مردمش نتوانند به دانشگاه فرهنگیان بیایند. اگر هست این خود ظلمی اضافه بر موضوع است و یا اینکه چرا کمبود معلم را با جذب بیشتر دانشجومعلم تامین نمی‌کنید و دست به دامان ماده ٢٨ و سربازمعلم ها شده اید؟ دیگر به نگه داشتن بازنشسته ها بیش از ٣٠ سال اشاره ی زیادی نمی کنم.

حسین افسرده با اشاره به اینکه تامین نیروی آموزشی باید از دانشگاه فرهنگیان صورت بگیرد گفت: این دلایل که بیشتر بهانه اند، راهی شده است برای جذب نیروهای آموزشی ارزان قیمت که ظلم بزرگ موضوع طبق گفته مقام معظم رهبری عدم تخصص واقعی ایشان در حیطه معلمی است. تامین نیروی آموزشی باید از دانشگاه فرهنگیان صورت بگیرد نه تحصیل کرده هایی که از روی عدم اشتغال دست به دامان آموزش و پرورش شده اند.

وی خاطر نشان کرد: این طرح درواقع همان خصوصی سازی است در شکلی دیگر، که خود خصوصی سازی مسئله ای جداست که از بحث ما خارج است. این خصوصی سازی در شکلِ جدید، می‌تواند آسیب هایی داشته باشد از جمله عدم نظارت کافی، نیروی آموزشی غیر متخصص و غیر متعهد، تبعیض آموزشی و یا موارد دیگری که شاید از درک و آگاهی من در این لحظه خارج باشد. در پایان باید یادآور شوم که طرح خرید خدمات آموزشی ظلم بزرگیست که باید برچیده شود.

حسین افسرده پیگیری موارد ذکر شده را از جمله مطالبات بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فارس دانست و خطاب به مسئولین مرتبط از جمله کمیسیون تلفیق گفت: مطالبه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فارس از شما پیگیری این موضوع و سایر موضوعات در حیطه آموزش و پرورش است که من تنها یکی از ده ها مسئله این حیطه را خدمت شما بیان کردم. ان شاءاللّٰه که موضوعات یاد شده را پیگیری بفرمایید.

دور فلکی یکسره بر منهج عدل است/ خوش باش که ظالم نَبرد بار به منزل

ارسال نظر


captcha