موسوی مدیریت رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس:

قرارگاه اندیشه ولایت استان فارس راه اندازی شد

موسوی مدیریت رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس از راه اندازی قرارگاه اندیشه ولایت خبر داد. وی در این باره گفت: هدف از تشکیل این قرارگاه ترویج شخصیت، زندگی، کتب و بیانات و منظومه فکری رهبر معظم انقلاب است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /موسوی مدیریت رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس از راه اندازی قرارگاه اندیشه ولایت خبر داد. وی در این باره گفت: هدف از تشکیل این قرارگاه ترویج شخصیت، زندگی، کتب و بیانات و منظومه فکری رهبر معظم انقلاب است و قرارگاه اندیشه ولایت ذیل مدیریت رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس راه اندازی شده است.


موسوی افزود: یکی از علل عدم انگیزه کافی در تحقق جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب به خصوص در قشر جوان، عدم آشنایی کافی با شالوده و منظومه فکری تحول آفرین مقام معظم رهبری است که لازم است قشر جوان و به خصوص قشر دانشجو را به سمت مطالعه این آثار و تعمیق مبانی انقلاب اسلامی هدایت کرد و در نهایت با ایجاد تحول فکری در افراد زمینه سازی ظهور آقا بقیه الله الاعظم را فراهم کرد.

دبیر رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی ضمن بیان اسامی این کتاب ها گفت: جهت تدریس کتب و بیانات مقام معظم رهبری سیر آموزشی و تربیتی 4 ساله تدوین شده است که در ترم اول دانشجویان باید به مطالعه 4 جلد کتاب از جامعترین کتب و بیانات خواندنی و جذاب مقام معظم رهبری بپردازند و این کتب، پیشنهاد خیلی خوبی جهت شروع سیر مطالعاتی جهت دوستانی است که علاقه مندی زیادی به مطالعه آثار و بیانات حضرت آقا دارند. این کتاب‌ها عبارتند از:

1.خون دلی که لعل شد ( زندگی نامه مقام معظم رهبری در دوران مبارزاتی و زندان و تبعید)

2.طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن (مبانی قرآنی و تحول آفرین انقلاب اسلامی)

3. همرزمان حسین(ع) (مبارزات سیاسی امامان معصوم (ع) که کتابی با نگارش و نسخه کاملتری از کتاب انسان 250 ساله است.)

4. از نیمه خرداد( کتاب اندیشه و ساز و کارهای رهبری مقام معظم رهبری و خاطرات، بیانات، خطوط کلی زندگی، شخصیت و اندیشه معظم له می باشد. ) 

وی با اشاره به زمان ثبت نام در این طرح افزود: شروع ثبت نام این طرح از اول اسفندماه تا 20 اسفندماه 98 می باشد که به طور جدی در دانشگاه های مختلف استان تبلیغ این دوره آموزشی را شروع خواهیم کرد و از ظرفیت راهیان نور نیز برای تبلیغ و ثبت نام استفاده خواهیم کرد .

موسوی اشاره کرد : این دوره برای داوطلبان ساکن شیراز، حضوری در روزهای پنج شنبه در ناحیه بسیج دانشجویی فارس برگزار می گردد و برای داوطلبان سایر شهرستان ها به صورت غیرحضوری و از طریق مطالعه کتب و آزمون برگزار می گردد.

موسوی در پایان اذعان داشت: در نهایت جهت تدریس این کتب از اساتید کشوری و به خصوص ظرفیت اساتید مجرب و خوب استان فارس استفاده خواهد شد و در پایان ترم یک ساله اول  به همه شرکت کنندگان مدرک معتبر معارف اسلامی سطح 1 از طرف دفتر نشر و تبلیغ آثار حضرت آقا داده خواهد شد و از نفرات برتر دوره ضمن تقدیر  به عنوان مربی این 4 جلد کتاب در دفاتر و حوزه های بسیج دانشجویی، دانشگاه ها، مدارس و مساجد و مراکز فرهنگی استفاده خواهد شد.

ارسال نظر


captcha