سوال دانشجویان بسیجی ار کاندیداها

آیا با طرح شفافیت آرای نمایندگان موافق هستید؟

طی نامه ای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی و قرارگاه شهید احمدی روشن خواستار پاسخ کاندیداهای مجلس نسبت به سوال شفافیت آرا در مجلس شورای اسلامی شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شفافیت آراء نمایندگان یکی اصولی‌ترین راهکارهای تغییر مجلس است، در صورت اصلاح این گلوگاه، اغلب رویه‌های غلط شکل گرفته در مجلس اصلاح خواهد شد و تا وقتی این موضوع تحقق نیابد مجلس به جایگاه واقعی خود نخواهد رسید.

شفافیت آراء، موجب بازخواست نمایندگان از سوی مردم می‌شود و آنها باید در مورد تک تک آراء خود استدلال ارائه کنند و این همان مردم سالاری دینی مد نظر امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

تداوم این سؤالات مردمی موجب می‌شود نمایندگان در مورد همه آراء خود حساس شده و با مطالعه و دقت، رای دهند و این به معنای افزایش کیفیت قانونگذاری و نظارت در کشور است.

یکی دیگر از تغییراتی که قطعا با شفافیت آرا ایجاد خواهد شد، شفافیت بیشتر تمام نهادهای کشور است.

مجلسی که مردم را محرم بداند و آراء نمایندگان را در اختیار آنها قرار دهد، قطعا این رویه را در مورد سایر نهادهای کشور با جدیت بیشتری دنبال خواهد کرد و این سرآغاز فصل نوینی در پیشگیری از فساد خواهد بود.

قاطعانه می‌توانیم ادعا کنیم که درصورت تحقق شفافیت آراء نمایندگان، بسیاری از رویه‌های فسادزا اصلاح و نهایتا سلامت نظام اداری ارتقا محسوسی خواهد یافت.

در همین راستا شورای تبیین مواضع و قرارگاه شهید مصطفی احمدی روشن بسیج دانشجویی استان خراسان جنوبی خواستار اعلام موضع کاندیداهای یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی استان خراسان جنوبی در زمینه شفافیت آراء نمایندگان می باشد تا از این طریق مردم نسبت به آراء نماینده شهر خودشان اشراف کامل داشته باشند که این اقدام، حرکت مجلس شورای‌ اسلامی را به سمت مجلسی مطلوب‌تر و کار‌آمدتر سرعت می بخشد.

لذا خواهشمند است اعلام موضع خود جهت موافق یا مخالف بودن با طرح شفافیت آراء نمایندگان را تا تاریخ 26 بهمن ماه 98 به جناب آقای ... با شماره تماس ... اعلام نمایید.

 لازم به ذکر است اعلام یا عدم اعلام از سوی کاندیداهای محترم رسانه ای خواهد شد. 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار