در 22 بهمن برفی تبریز چه گذشت؟

مطالبه دانشجویان از نمایندگان برای پاسخگویی به وظیفه شان/دعوت مردم برای مشارکت در انتخابات پیش رو و تشکیل «مجلس قوی»/تبیین ویژگی های نماینده اصلح/ برش کیک پیروزی مساله ماشین سازی

دانشجویان بسیجی دانشگاه های تبریز در غرفه های مجزایی به تبیین مسائل مختلف پیرامون انتخابات پرداختند که با استقبال پرشور مردم همراه بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / 22 بهمن امسال در کنار همه شکوه و عظمتش یک ویژگی مهم دیگر داشت،  تقارن چهلم شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت سرادر شهید سپهبد حاج قاسم سلیماتی با یوم الله پیروزی انقلاب اسلامی رنگ و بوی حسینی به این روز داده بود. تبریزی ها که مثل همیشه طلایه دار حرکت انقلاب بودند این بار هم حمتسه ای دیگر آفریدند، بارش شدید برف و دمای منفی 10 درجه زیر صفر حتی اندکی از حضور حماسی مردم نکاست. در این میان دانشجویان بسیجی دانشگاه های تبریز نیز خود نه تنها از قافله مردم جا نماندند بلکه به عنوان پیش برندگان نسل چهارم انقلاب اسلامی حضور پرشور و شعوری در این میدان داشتند.

 

دانشجویان بسیجی از شب گذشته و در بارش شدید برف و از بامداد 22 بهمن شروع به نصب غرفه های خود کردند تا در کنار راهپیمایی، نکاتی را پیرامون اتفاقات مهم کشور و منطقه غرب آسیا به گوش راهپیمایی کنندگان تبریزی برسانند.

 

 

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با رویکرد تبیین مهمترین مسائل انتخابات یعنی مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فرد اصلح غرفه هایی را برپا کرده بود. همچنین این دانشجویان به تبیین معامله قرن پرداخته بودند و جزئیات آن را جهت تنویر افکار عمومی در قالب بنر و نشریه به سمع و نظر مردم رساندند. همچنین غرفه ای را در قالب تریبون ازاد جهت شنیدن حرف مردم بر پا داشتند.

 

 

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند نیز ماندد سال کذشته به مطالبات کارگران و قشر مستضعف جامعه پرداخت. در این غرفه علاوه بر تریبون آزاد جهت شنیدن صدای مردم، دست نوشته هایی توسط دانشجویان در انتقاد به روحیه اشرافی گری بعضی از مسئولین در دست دانشجویان قرار داشت. همچنین این دانشجویان انتقاداتی را به جامعه دانشگاهی کشور پیرامون ایجاد جایزه علی پولاد ایراد نمودند. معدن طلای اندریان  و ابهامات محیط زیستی و اقتصادی که پیرامون این مساله وجود دارد یکی دیگر از موضوعاتی بود که توسط دانشجویان بسیجی این دانشگاه مطرح گردید. دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند نیم نگاهی هم به انتخابات مجلس شورای اسلامی داشتند و پاسخگویی از نمایندگان فعلی و دیگر کاندیدای انتخاباتی را پیرامون مهم ترین وظایف نمایندگان مجلس خواستار شدند. در کنار این واحد خواهران بسیج دانشجویی ای دانشگاه با مطالبه حقوق معوقه کارگران شرکت اتوبوسررانی تبریز، بخصوص بانوان های متصدی فروش بلیط به اطلاع رسانی پیرامون مشکلات این قشر پرداختند

در حاشیه برگزاری این غرفه، کیک آزادسازی  و بازگشت کارخانه ماشین سازی تبریز به دولت نیز بریده شد. این کارخانه در چندین سال گذشته و بدلیل سوءمدیریت های مسئولین خصوصی سازی بصورت غیرقانونی واگذار شده بود.

 

 

 

 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با شعار «مجلس سلیمانی ها» با طراحی فضای نمادین صحن علنی مجلس از مردم و کاندیدای فعلی انتخابات مجلس خواستند تا پشت تریبون آمده و ویژگی های نمایندگی مجلس در تزار حاج قاسم سلیمانی را اعلام کنند که این غرفه با استقبال پرشور مردم و کاندیدای مجلس همراه شد. همچنین غرفه ای پیرامون مسائل اقتصادی بخصوص نظام ربوی بانکی در کنار غرفه اصلی برپا شده بود

 

بسیج دانشجویی دانشگاه های پیام نور تبریز و فنی و حرفه ای استان نیز در غرفه های جداگانه ای به تکریم شخصیت سردار سلیمانی پرداخته و به تبیین ویژگی های کاندیدای اصلح انتخابات پرداختند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار