بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممسنی؛

مصاحبه با رئیس دانشگاه به مناسبت دهه فجر

همه ملت ایران را به حضور پرشور پای صندوق‌های رای دعوت می‌کنم چرا که هم خاریست در چشم دشمنان و هم اینکه اختلاف نظرها نمی‌تواند مبانی اصلی نظام را خدشه دار کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی پیام نور ممسنی به مناسبت ایام الله دهه فجر با ریاست این دانشگاه مصاحبه کرد. متن مصاحبه به این شرح است:


نظر شما درباره انقلاب اسلامی ایران چیست؟ ایا لازم بود انقلابی درایران صورت بگیرد؟ ضرورت و چرایی و درستی انقلاب اسلامی چندین جهت داشته که حتما باید اتفاق می‌افتاد. یک اموزه‌ های بسیار بالای اسلام که در راس ان بحث امر به معروف و نهی از منکر که برگرفته از قیام عاشورا است. امام راحل بعنوان کسی که شاگرد مکتب اسلام است اجازه نمی دهد که‌ ظلم و تسلط بیگانه‌ مستولی شود واز جهت دیگر ویژگی خاص اجتماعی ان زمان غیر از نارسایی های اقتصادی و وابستگی های خارجی که داشته به شدت با مبانی تفکر مردم که بحث تشیع است در تضاد بوده است.

تصور گروهی از روشنفکران این است که اگر با ابرقدرت ها در ارتباط باشیم پیشرفت بیشتری در کشور داریم شما چه نظری دارید؟ نباید فراموش کرد که ذهنیت عجیب حاکم بر تفکر مذهبی و اسلام ایجاب  می‌کند مشتاق باشیم برای رسیدن به پیشرفت اما نه با خدشه دار کردن عزتمان. اگر ما با گدایی کلی ثروت هم بدست بیاوریم ارزشی ندارد. منکر این نمی شوم که ضعف هایی است‌که به خاطر عدم مدیریت برخی مسولان است نه به خاطر عدم رابطه با ابر قدرت ها.

ایا انقلاب اسلامی با ان ضریب وشدتی که مدنظر امام خمینی بود در ایران نهادینه‌ شده؟ بهترین مصداق که خوب نهادینه شدن جریان انقلابی را عیان میکند شهادت و رشادتهای حاج قاسم است حاج قاسم نماد یک انقلابی به تمام معنا است که موج انقلاب واسلام را در جهان ایجاد کرده است به طور کلی با وجود نارسایی‌ها خوب جلو رفته‌ایم اما هنوز به ارمان اصلی خود نرسیده‌ایم.

نظر شما درمورد بیانات برخی مسئولین که گفته‌اند انتخابات انتصابی و تشریفاتی است چیست؟ این نظر را قبول ندارم چرا که فیلتر شورای نگهبان بعنوان بازوی نظارتی نظام حضور داشته و ملاک برای همه مر قانون است و جای هیچ شک و شبهه‌ای باقی نمی‌ماند فلذا کسانی که این سخنان را به زبان می‌آورند باید دقت کنند که خود نیز زمانی از این مرحله عبور کرده‌اند.

در پایان همه ملت ایران را به حضور پرشور پای صندوق‌های رای دعوت می‌کنم چرا که هم خاریست در چشم دشمنان و هم اینکه اختلاف نظرها نمی‌تواند مبانی اصلی نظام را خدشه دار کند.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

کلیدواژه ها


پیام نور ممسنی دهه فجر

ارسال نظر


captcha