همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز عروج سردار دلها برگزار شد:

همایش بزرگ بانوی انقلابی با عنوان "دختران حاج قاسم"برگزار شد

در تقارن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی، همایش بزرگ بانوی انقلابی با عنوان" دختران حاج قاسم" در شهرکرد برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در این همایش که با حضور اقشار مختلف استان در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد برگزار شد، حجت الاسلام فرج الله هدایت نیا، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در همایش بانوی انقلابی و دختران حاج قاسم به نقش موثر و سازنده زنان در دوران انقلاب اسلامی اشاره و گفت: زن مسلمان از گذشته در جامعه نقش موثر و حضور پررنگی داشته و حضرت امام همیشه می فرمودند زنان بایستی دوشادوش مردان و با حفظ شئون اسلامی در جامعه حضور داشته باشند.


هدایت نیا با اشاره به الگوی زن مسلمان در قبل از انقلاب اسلامی تصریح کرد: در دوران پیش از انقلاب  زن را خانه نشین کرده و حتی حضور بانوان در جامعه را مکروه قلم داد می کردند.

در ادامه این برنامه ، سردار علی محمد اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان با بیان خاطراتی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی یک نابغه نظامی بود و در مکتب فکری انقلاب و دارای و تفکر انقلابی و در مسیر معنویت و مکتب امام راحل و شهدا حرکت می‌کرد و انتقال دهنده این مکتب و انقلاب اسلامی به دیگر ملت‌ها بود.

وی  با تاکید بر اینکه حاج قاسم خاص مسلمانان و شیعیان نیست و همه دنیا از شهادت ایشان ناراحت بودند یادآور شد: در همه میدان ها چه در میدان مبارزه و چه در کمک به مردم در بحران هایی چون سیل، زلزله و... حاج قاسم جزء اولین ها بودند.

 

این برنامه میزبان نماینده ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه هم بود.

 

حجت الاسلام رضایی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا و فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش زنان در دفاع مقدس، شکل گیری انقلاب اسلامی و نحقق اهداف عالیه نظام را بسیار بی بدیل و متمایز دانست و گفت: امروز ، افتخارات این مرز و بوم در همه عرصه ها به واسطه این است که افتخارآفرینان از دامان زنانی مومن، انقلابی و  در خط امام و رهبری نقش آفرینی کرده اند.

با بیان این‌که بهترین دفاع، حمله است، متذکر شد: بچه‌های این مرزو بوم، اگر در سوریه نبودند، بایستی در میدان‌ها و خیابان‌های کشور خودمان با دشمنان می‌جنگیدند.

 

تجلیل از خانواده ها و همسران شهدای مدافع حرم، شعرخوانی دختر شهید مدافع حرم و اجرای خواننده انقلابی(مصطفی احمدی) و تقدیر از برگزیدگان مسابقه هویت من، از دیگر برنامه های اجرا شده در این همایش بود

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار