دبیر قرارگاه راهیان نور ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان:

کاروان راهیان‌نور دانشجویان سمنانی از ۱۶ اسفند راهی مناطق جنگی جنوب کشور می‌شوند

دبیر قرارگاه راهیان نور ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان گفت: اردو‌های راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان سمنان از ۱۶ اسفندماه آغاز و تا ۲۶ همین ماه ادامه خواهد داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان سمنان مجتبی سعدالدین، دبیر قرارگاه راهیان نور ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان سمنان گفت: اردو‌های راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان سمنان از ۱۶ اسفند آغاز و تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت. همچنین ثبت نام این اردو‌ها از هفته آخر بهمن ماه در دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان انجام خواهد شد.

مجتبی سعدالدین در ادامه گفت: با توجه به امنیت بالاتر و بهتر سفر‌های ریلی نسبت به سفر‌های اتوبوسی، قرارگاه بدنبال این است تا بیشتر کاروان‌ها به صورت ریلی به اردوی راهیان نور اعزام شوند. امسال قرار است ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان سمنان در قالب ۱۲ کاروان به تفکیک خواهر و برادر در اردو‌های راهیان نور شرکت کنند.

دبیر قرارگاه راهیان نور ناحیه بسیج دانشجویی سمنان افزود: کاروان‌های راهیان نور دانشجویی از مناطق عملیاتی جنوب کشور از جمله فتح المبین، دوکوهه، شلمچه، طلاییه، کانال کمیل، نهر خین، هویزه، اروند و... بازدید خواهند کرد و در این مناطق با استفاده از راویان مطرح کشوری با عملیات رزمندگان دفاع مقدس و رشادت‌های آن‌ها آشنا خواهند شد.

وی تاکید کرد: برنامه‌های مختلفی در اردوگاه‌هایی که دانشجویان در آن‌ها مستقر میشوند اجرا خواهد شد. از جمله برنامه‌های فرهنگی نظیر یادواره شهدا، برگزاری هیات مذهبی، رادیو اردوگاه، پرده خوانی و روایت گری راویان کشوری. همچنین برنامه‌های سیاسی از جمله تریبون آزاد، کرسی آزاد اندیشی، مناظره، نشست‌های بصیرتی و... نیز در اردوگاه‌ها اجرا خواهد شد.

سعدالدین خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است در طول مسیر نیز روحانی و راوی به همراه کاروان‌های راهیان نور بسیج دانشجویی حضور خواهند داشت تا برنامه‌های فرهنگی را در طول مسیر برای دانشجویان اجرا کنند.

وی ابراز کرد: در راهیان نور امسال، بازدید علمی نیز برای کاروان‌ها برنامه ریزی شده از جمله بازدید از پالایشگاه نفت آبادان، سد کرخه و... تا دانشجویان بتوانند با دستاورد‌های علمی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران آشنا شوند. همچنین برای اولین بار بسیج دانشجویی کاروانی ویژه دانشجویان متاهل را برنامه ریزی کرده تا دانشجویان بتوانند بصورت متاهلی از این سفر بهره‌مند شوند.

 

کلیدواژه ها


بسیج دانشجویی سمنان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار