شورای نگهبان درمقابل سودجویان مقاومت کند/ پرونده های فساد مالی رد صلاحیت شدگان پیگیری قانونی شود

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در بیانیه ای حمایت خود را از شورای نگهبان بدلیل بررسی دقیق صلاحیت کاندیداها اعلام کرده و خواستار پیگیری قانونی پرونده های فساد مالی رد صلاحیت شدگان را کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در بیانیه ای حمایت خود را از شورای نگهبان بدلیل بررسی دقیق صلاحیت کاندیداها اعلام کرده و خواستار پیگیری قانونی پرونده های فساد مالی رد صلاحیت شدگان را کرد. متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شورای نگهبان به عنوان یک نهاد مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی است و مانعی محکم در برابر به انحراف کشیده شدن قوانین و لوایح از مسیر صحیح خود است.

در پی اعلام نهایی اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده از جانب شورای نگهبان، شاهد واکنش های تند و هجمه ای از انتقادات غیر منصفانه‌ در مورد این نهاد نظارتی از سوی برخی از افراد رد صلاحیت شده بوده ایم که متاسفانه تعدادی از آنان نمایندگان فعلی مجلس نیز هستند.

این افراد علاوه بر کتمان دلایل اصلی رد شدن خویش اظهار داشتند که شورای نگهبان تایید صلاحیت ها را بر اساس احزاب منتسب به کاندیداها انجام داده است درحالی که به گفته‌ی سخنگوی شورای نگهبان، تایید صلاحیت ها بر اساس سوابق قضایی و تخلفات مالی افراد صورت گرفته است.

با بررسی کاندیداهای منتسب به احزاب نامبرده در لیست اسامی تایید صلاحیت شدگان، کذب بودن این ادعا ثابت می شود.

بدینوسیله شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر حمایت خود را از این نهاد انقلابی و وظیفه شناس اعلام می‌کند و از شورای محترم نگهبان درخواست مقاومت در برابر این هجمه ها و فشارهای پی در پی را داریم.

عدم قاطعیت در برابر این مسئله علاوه بر تضعیف مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد راس نظام با ورود افراد فاقد صلاحیت، راه را برای سودجویی ها و انحصار طلبی ها باز می کند.

همچنین ناظر به رد صلاحیت این افراد بر اساس فساد های مالی، از شورای نگهبان به عنوان داور ملی انتخابات و صیانت کننده حق الناس، درخواست پیگیری قاطعانه پرونده‌های ایشان را داریم.

“و من الله توفیق”

 
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار