بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد به جمع‌آوری اقلام برای ارسال به مناطق سیل‌زده پرداخت

مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی یزد از ارسال اقلام متعدد برای ارسال به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: ایجاد غرفه در مناطق سیل‌زده و پخش اقلام جمع‌آوری شده و کمک‌های مردمی از فعالیت‌های بسیج برای این مناطق بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، افشین صابری، مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان کرد: در طی پویش‌هایی از سوی دانشجویان پردیس بین الملل، کانون مهدویت و بسیج دانشجویی در هفته اخیر در دانشگاه اقلام متعددی جمع آوری و بسته بندی و با همکاری جمعیت امام حسن و کمیته امداد امام خمینی به مناطق سیل زده بلوچستان ارسال شد.

 
صابری در ادامه گفت: ما از همان ابتدا که مسئله سیل مطرح شد، دو هدف را برنامه ریزی کردیم. یکی ایجاد غرفه در مناطق سیل زده و پخش اقلام جمع آوری شده و کمک‌های مردمی بود. همچنین دانشجویان جهادی به خاطر تجربه‌هایی که هرسال در سفر‌های جهادی به مناطق محروم کشور داشتند شروع به امداد رسانی کردند. 
 
مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی یزد در ادامه گفت: طرح دیگری که ارائه دادیم این بود که آن دسته از دانشجویانی که مایل هستند غذای گرم خود را در دانشگاه رزرو کنند تا ما آن را به مناطق سیل زده ارسال کنیم. 
 
وی افزود: به تازگی هم پویشی راه اندازی کردیم و عنوان کردیم هرکسی که غذای سرد خودش را مثل کنسرویجات نمی‌خواهد، آن را رزرو کرده و اطلاعات دانشجویی اش را در اختیار ما بگذارد تا ما غذا را از دانشگاه تحویل گرفته و به مناطق محروم ارسال کنیم. حدود ۱۳۰ کنسرو جمع آوری و به بلوچستان فرستاده شد.
 
صابری گفت: همچنین دانشجویان در پویشی دیگر به جمع آوری وجه نقدی از اساتید پرداختند. ضمنا فراخوان عمومی دیگری نیز دادیم که بر اساس آن ۴ جعبه شیر خشک، ۲ کارتون لوازم بهداشتی، ۱۰۰ عدد ماکارانی، ۱۰۰ عددسویا، ۲۰ کیلوگرم برنج و تعداد زیاد پوشاک و البسه گرم و کفش و دمپایی به مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.
 
مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان گفت: به کمک جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) و کمیته امداد در سطح شهر سه غرفه در سه میدان اصلی شهر راه اندازی کردیم و بعد از گذشت ۷ روز مقدار زیادی لوازم برای ارسال به مناطق سیل زده جمع آوری شد و به کمیته امداد تحویل دادیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار