جریان شناسی رسانه ای مهمترین پارامتر مقابله با عملیات روانی رسانه ای است

مسئول ناحیه دانشجویی استان کردستان جریان شناسی رسانه ای را مهمترین پارامتر مقابله با عملیات روانی رسانه ها در جامعه دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /توحید رستمی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اهمیت جریان شناسی رسانه ای و توانمند بودن در حوزه فضای مجازی بیان کرد: عملیات روانی که امروزه به صورت وسیع طیف گسترده ای از جامعه را در برمی گیرد، نیازمند جریان شناسی و دارا بودن دانش رسانه است.

 

وی گفت: سواد رسانه ای آسیب های فضای مجازی را مهار می کند و مهارت فنون اقناع سازی مخاطب می تواند مخاطب را در هر سن و در هر قشری که هست، به سوی هدف مدنظر رسانه و افراد هدایت کننده آن بکشاند.

 

رستمی اذعان کرد: رسانه های بیگانه به صورت جدی روی مسائل رسانه ای کار می کنند و به شدت توانا شده اند چرا که خواستگاه رسانه غرب است، ولی امروز برای مقابله با هجمه و عملیات روانی رسانه ها لازم است که شبکه سازی و تشکیلات داخلی و انقلابی هم برنامه ریزی مقتدرانه ای برای مقابله با فشار روانی رسانه های معاند ایفا کنند.

 

وی گفت: امروز بسیج دانشجویی هم به صورت مقتدرانه و با پیروی از منظومه فکری امامین انقلاب به سمت هسته های مسئله محور، خودجوش و ایجاد شبکه های فعال اجتماعی و رسانه ای حرکت کرده است.

 

رستمی با بیان اینکه تاکنون دوره های متعدد و مختلفی در حوزه توانمندسازی فضای مجازی و جریان شناسی رسانه ای در بسیج دانشجویی کردستان و با حضور دانشجویانی از سراسر استان و دانشگاه های مختلف برگزار شده است، بیان کرد: دانشجویان بسیجی نیروهای توانمند و مقتدری که در حوزه های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشند را جذب خود می کنند و با هدایت حرکات علمی ارزشمند آنها توانسته اند فضای مناسب در برهه های مختلف را ایجاد کنند که غالبا با پیروزی همراه بوده است.

 

وی گفت: کار انقلابی و تکلیف جهادی دانشجویان بسیجی در حوزه فضای مجازی اقدام به صورت تخصصی توسط افسران جنگ نرم است که خوشبختانه تاکنون اقدامات ارزشمندی هم در این زمینه شکل گرفته است.

 

رستمی خاطرنشان کرد: دانشجویان که قشر آگاه جامعه هستند در حقیقت جریان شناسی رسانه ای را فراگرفته و اکنون خود نگهبانان خانه و خانواده خود و در بعد وسیع کل جامعه هستند تا بتوانند در مواقع حساس و شرایط سختی که توسط دشمن و رسانه های بیگانه تبدیل به بحران و عملیات روانی می شود مانند یک سپر عمل کنند.

 

وی در خاتمه گفت: جوانان دانشجویی ما بسیجیان انقلابی در جبهه جنگ نرم هستند که افسرانی ماهر و توانمند در هدایت این نبرد و ایفای تاکتیک های برای به ارمغان آوردن پیروزی به نفع کشور هستند، و این کار آنها قابل ستایش است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار