گام دوم انقلاب اسلامی، دومین مرحله خودسازی ملت بزرگ ایران است

مسئول ناحیه دانشجویی استان کردستان گام دوم انقلاب اسلامی را دومین مرحله ورود ملت بزرگ اسلامی به خودسازی و حرکت به سوی تمدن سازی معرفی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / توحید رستمی در خصوص اهمیت گام دوم انقلاب، عنوان کرد: این نقشه راه ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری یک، چراغ و هدایتگر بزرگ امت اسلامی است که به حمدالله ملت بزرگ ما را به سوی روشنگری سوق می دهد.

 

وی افزود: سرمنشا تمام تحولات عظیم و بنیادین در داخل جامعه است و خوشبختانه امروز کشور ما به این درجه از درک و دانایی رسیده است که بتواند خوب و بد و راه درست را تشخیص دهد و در مسیر الهی گام بردارد.

 

وی بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی آغازگر عصر جدیدی بود که کالبدی تازه در روح انقلاب های جهان دمید و به طبع توانست برای دیگر انقلاب های جهان چراغ راه و الگو باشد که خوشبختانه توانست ملت های زیادی را بیدار و هدایت کند.

 

رستمی گفت: نظریه نظام انقلاب اسلامی در قالب جمهوریت همراه با اسلام و دین یک دکترین نوین در جهان بود که همه ابتدا منظر شکست آن بودند که البته با هدایتگری امامین انقلاب و بیداری ملت هوشیار ما این انقلاب نه تنها شکست نخورد بلکه سرآّغاز دیگر تحولات عظیم در جهان شد.

 

وی اذعان کرد: مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل ما میتوانیم بود که عامل عزت و پیشرفت ایران در همه عرصه ها شد و خوشبختانه گره تمام معضلات کشور را جوانان ما با تفسیر همین واژه ما می توانیم در تقلای همت، ایثار، جهاد، انقلابی گری و تلاش مضاعف و بی وقفه خود به نتیجه و ثمر رساندند.

 

مسئول بسیج ناحیه دانشجویی کردستان افزود: خوشبختانه و به برکت انقلاب اسلامی خوان عظیم نعمت و وفور توسعه و پیشرفت در تمام ابعاد جامعه سرچشمه از همت ها و جهادهای بی پایان نیروهای انقلابی بوده است.

 

وی گفت: امروز نبرد سختی پیش روی تمام آحاد جامعه است که استفاده از مهمات جنگی بخش کوچکی از آن را حل می کند و این بخش هم به دست نیروهای امنیتی حل می شود و اما در مقابل آن جنگ سخت و پیکار سنگین علمی که پیشرو است دیگر همه افراد را درگیر می کند و لازمه آن تقویت جبهه دانش است.

 

رستمی خاطرنشان کرد: دانشگاه بخش عظیم پیکار سنگین تهاجم فرهنگی ما را شامل می شود و تنها راه جلوگیری از تلفات سنگین آن تربیت نیروی در تراز انقلاب و دانشجوی به تمام معنا بسیجی است.

 

وی بیان کرد: بسیج و دانشجوی انقلابی می توانند دانشگاه و به مراتب جامعه را از نبرد سخت دشمن بیمه کنند و حصاری بس نفوذ ناپذیر را به دور آن بکشند.

 

رستمی گفت: گام دوم انقلاب هم دقیقا تربیت نیروی در تراز انقلاب را مدنظر و اهمیت نقش آفرینی جوانان انقلابی را به مراتب تاکید می کند که در حقیقت می تواند گام دوم انقلاب را در همین واژه جوانگرایی تعبیر و معنا کرد.

 

وی اذعان کرد: ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور، پیشرفت در عرصه های علم و فناوری و ایجاد زیرساخت حیاتی، اقتصادی و عمرانی، به اوج رسیدن مشارکت مردمی و مسابقه خدمت رسانی، ارتقا شگفت آور بینش سیاسی آحاد مردم، سنگین کردن کفه ی عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور، افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه و ایستادگی روزافزودن در برابر مستکبران جهان از دستاوردهای چهل ساله اول انقلاب بود.

 

رستمی با اشاره به دستاوردهای اول انقلاب تاکنون، گام دوم را اینگونه تفسیر کرد: انقلاب ما در حقیقت به دست جوانان رقم خورد و مدیریت آن در ابتدا به دست جوانان اداره شد که امروز هم عرصه پیکار نرم افزاری ما تنها جوانان و همت جهادی آنها را می طلبد.

 

وی گفت: دانشگاه سنگر علم اندوزی جوانان است، پس لازم است در همین سنگر مسیر گام دوم انقلاب را هم بیاموزند و نقشه راهی که امام خامنه ای آن را در قالب طرح گام دوم انقلاب در اختیار جوانان گذاشته اند، به خوبی بیاموزند و برای تفسیر آن همت ورزند.

 

رستمی در خاتمه خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی امروز یک دروازه بزرگ برای عبور از مشکلات، تعبیر و تفسیر واژه های ناب توسعه و پیشرفت و نیز نقشه راهی برای رسیدن به آرمان های گام دوم انقلاب اسلامی است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار