سفیر انگلیس باید اخراج شود/ تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه میان ملت

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی با اشاره به حضور سفیر انگلیس در تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر گفت: حداقل مجازات برای چنین مساله‌ای طبق قوانین بین الملل اخراج سفیر انگلیسی از کشور است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییحسین اسدالهی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: خبر حادثه هواپیمای اوکراینی تلخ و سنگین بود و با اثبات خطای انسانی مصیبت این حادثه اندوهبار تلخ تر و سنگین تر شد.

وی ادامه داد: نسبت به این اتفاق که ابهامات بسیاری به دنبال داشته، دو مطالبه مهم وجود دارد. باید کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه دردناک پیگیری شود و هم چنین برای عدم امکان تکرار چنین سانحه ای مراقبت های لازم صورت گیرد.

اسدالهی افزود: این حادثه ملت عزادار ایران را مجددا داغدار کرد. ملتی که حضور میلیونی در مراسم تشییع سردار آسمانی داشت و موجب ترس آمریکا و استکبار و صهیونیسم شد.

وی افزود:‌ جبهه استکبار که از اتحاد به وجود آمده به برکت خون شهید سلیمانی عزیز عصبانی است قطعا به دنبال تفرقه و رخنه بین صفوف ملت عزیز ایران است. وقتی شاهد این هستیم، دیوانه کاخ سفید که پیش تر ملت ایران را تروریست خوانده بود پیام تسلیت و حمایت ارسال می‌کند یا ملکه انگلیس سفیرش را به میدان می فرستد. واضح است که دشمن به دنبال استفاده تمام و کمال از این حادثه تلخ است و جای عبرت دارد برای کسانی که به حمایت شیطان 
بزرگ دلخوش کرده اند.   

این فعال دانشجویی تصریح کرد: اینکه سفیر انگلیس شخصا به میدان آمده و بازداشت شده مساله کوچکی نیست. حداقل مجازات برای چنین مساله ای طبق قوانین بین الملل اخراج سفیر انگلیسی از کشور است.

وی گفت: نکته قابل توجه دیگر این است، سلبریتی هایی که پس از شهادت سردار سلیمانی و یا انتشار خبر این سانحه تلخ حتی پیام تسلیت در صفحات خود قرار ندادند بلافاصله بعد از بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح با داغ‌دیدگان ابراز همدردی کردند! یعنی جان باختگان و داغ‌دیدگان قبل از اعلام بیانیه نیروهای مسلح با بعد از اعلام بیانیه فرقی می‌کنند؟!

اسدالهی افزود: باید دروغگو را شناخت! دروغگو کیست؟! آیا کسی است که صریح و صادقانه در مقابل مردم حاضر می شود و آرزوی مرگ می کند و می گوید گردنم از مو باریک تر است؟ یا کسی که رسما پذیرفته هواپیمای ایر باس را زده ولی بعد از گذشت ده ها سال وقیحانه عذر خواهی نمی‌کند و حتی به ژنرالش مدال افتخار هم می دهد. 

وی تصریح کرد: دروغگو‌ کسی است که دستش به خون سردار عزیز آلوده است اما در مقابل رسانه‌ها بیان می کند که ایران جنگ را آغاز کرده و ما به دنبال صلح هستیم. آیا دروغی بزرگ تر از ادعای جنگ با داعش هست در حالی که خود آمریکا پدید آورنده ی این خبیثه ملعونه بوده است!

اسدالهی اظهار داشت: خط قرمز ما ولایت است و پاسبان این حریم خواهیم بود و از این ریسمان محکم دست بر نخواهیم داشت. بصیرت لازم را داشته باشیم که این سنگر مهم مورد هدف قرار نگیرد و در زمین دشمن بازی نکنیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار