در پی اقدام منزجرانه آمریکا در ترور سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

سیلی از بیانیه های بسیج دانشجویی استان گلستان در محکومیت اقدام آمریکا

بسیج دانشجویی هم قدم با اساتید، روسا و مسئولین دانشگاه و دیگر آحاد مردم غیور ایران صاحبان بغضی فروخورده بودند که با انتشار بیانه های متعدد بعض خود را به فریاد بر سر استکبار تبدیل کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / با وقوع جنایت هولناک که نشان از بی بندوباری دولت ایالات متحده در پایبندی به قوانین بین الملل و نشان از خوی کثیف استکباری خود بود سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید.

در پی این جنایت تاریخی که در تاریخ بی مثال است بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اقدام به نوشتن بیانیه و قرائت آن در سطح دانشگاه، مراسمات و... نمودند.

 

از جمله این بیانیه ها بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گلستان می باشد که در شرح بیانیه های اینچنین است:

بیانیه بسیج دانشجویی استان گلستان:

بسم الله الرحمن الرحیم

"من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا"

 ما دانشجویان جوان و انقلابی دانشگاههای استان گلستان شهادت جانسوز سردار پر افتخار اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را بر امام زمان روحنا لترابه مقدمه فدا و خلف صالح ایشان امام خامنه ای عزیز تبریک و تسلیت میگوییم.

خطاب به استکبار جهانی و امریکای تروریست، بدانید با این حرکت یک بار دیگر بر کوس ابلهیت و نادانی خود کوفتید و به راستی که الحمد لله الذی جعل أعدائنا من الحمقا ، پس بار دیگر روشن شد که دشمن همزمان که مبتلا به «اختلال محاسباتی» هست، در حوزه رفتار «منطقی» هم دچار خلأ است.
و همه ی این ها نشان از ضعف و ترس جبهه ی استکبار از شیران جبهه ی مقاومت است.

پس ای امریکا از ما بترسید و از این ترس بمیر چرا که ما عاشق مبارزه در راه هلاک کردن ماهیت شما هستیم و در این راه همچون شهید برزگوار قاسم سلیمانی از جان مایه خواهیم گذاشت.

خطاب به امت مظلوم و مقتدر ایران،
ای امت پیروز باردیگر تاریخ دشمنی امریکا را ثبت و ضبط کرد و این وظیفه ی ماست که در برابر این بی حرمتی همچون گذشته حامی انقلاب اسلامی باشیم چرا که انقلاب از مردم و برای مردم است و ان شاء الله یک نمونه ی قریب الوقوع که مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی خواهد بود ، شرکت بی نظیر در انتخابات مجلس و ایجاد مجلسی متعهد و مسئولیت پذیر و انقلابی به معنای اتم و اکمل است که به دنبال تحریم امریکا و امریکاییان باشند نه تحریم حاج قاسم سلیمانی ها...

خطاب به مسئولین زحمت کش جمهوری اسلامی،
اقایان همان طور که بار ها امام امت فرمودند اختلاف امریکا با ما صرفا سیاسی نیست بلکه تمدنی است
پس یک بار دیگر به حرمت خون شهید قاسم سلیمانی زیر خیمه ی انقلاب با مردم شریف ایران پیمان ببندید که مدافع منافع و خادم ملت بوده و به جای چشم امید به خارج اندوختن ، با جان بیانات و فرمایشات معظم له را پذیرفته تا ان شا الله به سمت اقتدار و عزت اسلام و مسلمین حرکت کنیم.

و عرض به محضر امام خامنه ای عزیز؛
اقا جان ، گرچه مصیبت مالک اشتر بر امیرالمومنین ندای ایا همچو مالک وجود دارد را از دل سوخته ی حضرت بلند کرد
ما دانشجویان بسیجی صریحا اعلام میداریم ان شاء الله با توفیق خدا و توسل به روح ملکوتی ائمه ی اطهار و شهدای راه انقلاب اسلامی و شهید عزیز قاسم سلیمانی، ما برای شما قاسم سلیمانی به مثابه مالک اشتر برای علی علیه السلام خواهیم بود.

باشد که این خون بر زمین ریخته مقدمات ظهور منجی بشریت را فراهم کند.
ان شاء الله

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان گلستان

 

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه گنبد کاووس:

بسم الله الرحمن الرحیم
"بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه گنبد کاووس"
انا لله و انا الیه راجعون

مِنَ‌ الْمُؤْمِنِینَ‌ رِجَالٌ‌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوااللَّهَ‌ عَلَیْهِ‌ فَمِنْهُمْ‌ مَنْ‌ قَضَى‌ نَحْبَهُ‌ وَ مِنْهُمْ‌مَنْ‌ یَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلاً
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
ملت عزیز ایران
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد اما راه او که دفاع از حیثیت امت اسلامی بود، پیوسته پابرجاست.

دشمنان ملت ایران و جهان اسلام با این ترور ترس خود را از محور مقاومت علنی کردند،زیرا ترور شیوه ی افراد ترسو است. اما زهی خیال باطل که با این روش ها بتوانند کار سردار  و راه او را متوقف و بسته نگه دارند،اکنون همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند و به لطف خدا انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند.
ما دانشجویان با ادامه ی راه  مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهیم کرد.
و هرگز فریاد سردارمان بر سر شیاطین را فراموش نخواهیم کرد
سردار تا خون در رگ هایت بود از این امت جانانه دفاع کردی حال آسوده بخواب که یک جهان بیدارشد.

 

 

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گنبد کاووس:

بسم الله قاصم الجبارین

قل هل تربصون بنا الا احدی الحسنین و نحن نتربص بکم ان یصیبکم الله بعذاب من عنده او بایدینا فتربصوا انا معکم متربصون
سوره توبه آیه 52

خبر شهادت فرمانده دلاور نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی که ساعاتی پیش به دست ارتش تروریستی ایلات متحده امریکا به شهادت رسید موجبات گریه و اندوه امت اسلامی و رزمندگان و مجاهدان راه حق را فراهم آورد.

بار دیگر آمریکای جنایتکار گلی از بوستان انقلاب اسلامی را ناجوانمردانه چید تا به تمامی جهان نشان دهد ترور و جنایت از ماهیت این رژیم خونخوار و خونریز ناشی می شود.

این اولین بار نیست که ستمگران تاریخ با گمان بر نابودی حق دست به این چنین اقداماتی می زنند و مسلما آخرین بار هم نخواهد بود اما خون پاک این مجاهدان شریف درخت تناوری را آبیاری کرده که ریشه های آن روزی در تمامی نقاط عالم رسوخ نموده و جوانه های آن جای خالی شهدایش را پر خواهد نمود.

خبر شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی همچون نهیبی بار دیگر ذات پلید رژیم حاکم بر کاخ سفید را فریاد زد تا خوابزدگان عالم را از خوش خیالی اعتماد به آمریکا بیدار کند و فریبخوردگان راه تعامل و سازش با آن را به ضمیر آگاه خود فراخواند.

این اقدام خبیثانه رژیم تروریست آمریکا پاسخی سخت و انقلابی را می طلبد. اکنون زمان نشان دادن خشم توده های زخم خورده مستضعف تاریخ علیه ترور و خشونت سرمایه داری آمریکایی است. آمریکایی ها با این کار مقدمات حذف خود از غرب آسیا را فراهم نمودند. روا نیست که با کوتاه آمدن از این جنایت موجب پایمالی خون این سردار رشید اسلام شویم.

ما دانشجویان و تمامی ملت های مستضعف جهان به ویژه ملت های ستم دیده محور مقاومت خواستار خونخواهی این شهید والا مقام هستیم و هرگز از این مطالبه خویش عقب نخواهیم نشست تا جنایتکاران عالم تلخی کام مارا با مراتبی بیشتر درک کنند.

قطعا شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی فقدان بزرگی است اما خون او و دیگر شهدای این حادثه از جمله سرادر سرافراز ابو مهدی المهندس باعث تولد هزاران قاسم سلیمانی و ابو مهدی دیگر از مادران مقاوم سرزمین اسلامی خواهد شد و راه ایشان که راه مبارزه و جهاد علیه طاغوت بین المللی آمریکاست تا نابودی نهایی آن ادامه خواهد داشت.

ومن اظلم ممن ذکر بآیات ربه ثم اعرض عنه انا من المجرمین منتقمون
سوره سجده آیه 2

(حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گنبد کاووس)

 

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علی آباد:


بسم اللّه قاصم الجبارین ؛
ابتدای عرایضمان ، ضمن سلام و احترام ، خدمت حضرت ولی عصر ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) ، مقام عظمای ولایت و مرجعیت ، روح مطهر شهدای صدر اسلام تا کنون و ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی و همچنین ، ضمن عرض تبریک و تسلیت ، به مناسبت شهادت سردار سپهبد ، شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهید و با وفایش .
ایران اسلامی ، وفا داری خود را به راه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، به خوبی نشان داد و به سلطه گران جهان به خصوص جنایت کار بزرگ ، آمریکای خونخوار خبیث و اسرائیل ملعون ، فهماند که : دوران بزن و در رو به اتمام رسیده و جواب موشک ، موشک است .
دست مریزاد به غیور مردان و رزمندگان جان بر کفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ضمن عرض تشکر از خدمت مقام معظم رهبری ، حضرت امام سید علی خامنه ای ، ضمن انتقام سر سختانه از رژیم جنایت کار و خونخوار صهیونیسم ؛ یک قاسم سلیمانی به شهادت رسید و از برکت خون پاک این سپهبد شهید ، هزاران قاسم سلیمانی خروشید ، تا رژیم سفاک آمریکا را نیست نابود کنند و آمریکای سفاک خونریز ، به خوبی جواب دندان شکن ایران اسلامی را فهمید و راهی جز تسلیم در برابر ایران را ندارد و امریکا این را بداند که اشک رهبرمان را در اوردید ، گریه و زجه های رهبرانتان را میبینیم ، خون فرمانده ای را ریختید،خون فرماند هایتان را میریزیم و از همین جا ، به نفوذی های خائنین داخلی و خارجی، که دم از مذاکره با آمریکای خبیث حرف می زنند ، هشدار می دهیم که : مواظب رفتار خود باشید و نباشد روزی که شما هم مانند رژیم سفاک آمریکا ، پشیمان شوید ؛ چرا که ، پشیمانی سودی ندارد و هشدار می دهیم که : توبه کنید و نگذارید خون پاک این شهید ، مانند اسید ، دودمان تان را ذوب کند ! ! !
جواب سر سختانه ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، ضمن شلیک ده ها فروند موشک به پایگاه آمریکای خبیث ، در عین الأسد فهماند که : آمریکا نه راه پس دارد ، نه راه پیش .
قاسم سلیمانی ها زنده اند و می خروشند .
ما رَأیتُ اِلّا جَمیلا .

بیانیه ی حوزه مقاومت بسیج دانشجویی پیروان ولایت دانشگاه آزاد علی آباد کتول_استان گلستان

 

همچنین در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گنبد آمده است:

             بسم الله قاصم الجبارین

🏴 من المومنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

سلام بر آنهایی که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم
قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم
به خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم
سلام بر آنهایی که رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند.
سلام بر شهدا!  

◾️ ای اهل حرم میر و علمدار نیامد...

▪️شهادت سردار رشید اسلام، ذوالفقار انقلاب اسلامی ،سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر فرماندهان مبارزه با تروریسم به ویژه مجاهد خستگی‌ناپذیر شهید ابومهدی المهندس را به پیشگاه امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، سلحشوران مقاومت اسلامی، همرزمان و خانواده ایشان و تمامی ملت ایران تبریک و تسلیت عرض می‌نمائیم.
▪️این حادثه بار دیگر چهره خبیث آمریکای جنایتکار را به جهانیان نشان داد و باری دیگر به همگان این موضوع را به اثبات رساند که مسیر حق همان مسیر مقاومت ملت های مظلوم و ستم دیده در برابر جنایات استکبار جهانی است.که شهید حاج قاسم سلیمانی از پیشتازان این عرصه و یکی از حامیان اصلی مستضعفین در این کره خاکی بود.

▪️درپایان ما دانشجویان بسیجی حوزه شهید تولی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس بار دیگر به روح بلند سردارشجاع سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کرده و اعلام میداریم هرگز از این جنایت آمریکای ملعون نگذشته و بدین وسیله بار دیگر عهد می‌بندیم تا آخرین قطره خون و تا نابودی کامل جبهه کفر و استکبار جهانی دست از مبارزه نکشیم.
همچنین همانگونه که  مولا و رهبرمان نیز در رابطه با این اقدام جنایتکارانه فرموده، بار دیگر به مسببین این جنایت مخصوصا آمریکای خبیث اعلام میداریم انتقامی سخت در انتظار شماست.

🤲 اللهم الرزقنا توفیق شهادة فی سبیلک

حوزه بسیج دانشجویی شهید تولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس

 

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آزادشهر نیز در بیانیه ای نوشت:

[ بسم الله قاصم الجبارین ]

«إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أُوْلَئِکَ هُمُ الصَّادِقُونَ»
[ سوره حجرات / آیه ۱۵ ]

◾️ شهادت سردار رشید اسلام، فرمانده غیور نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجاهد خستگی ناپذیر ایران اسلامی، سپهبد پاسدار سردار #شهید_حاج_قاسم_سلیمانی، حامل نشان عالی ذوالفقار و دیگر مجاهدان مبارزه با تروریسم به ویژه #شهید_ابومهدی_المهندس را خدمت امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سلحشوران مقاومت اسلامی، هم رزمان، خانواده آن شهید والامقام و تمامی ملت ایران تبریک و تسلیت عرض می نماییم.

◾️ #سردار_قاسم_سلیمانی، مردی سراسر جهاد، ایثار، ایمان راسخ، نورانیت دل، غیرت و شجاعت در سحرگاه جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸، روح پاک و خالصش به جمع ارواح طیبه یاران شهیدش پیوست و آسمانی تر از همیشه شد.
گرچه این شهادت کام ما را به علت از دست دادن مجاهدی خالص و خستگی ناپذیر تلخ کرد اما یقین داریم #منتقمان آن شهید والامقام با عزمی راسخ تر، قلبی مطمئن تر و گامی استوارتر از همیشه راه #فرمانده را تا رسیدن به #قدس شریف مقتدرانه ادامه خواهند تا ان شاءالله شاهد تحقق وعده حق الهی و پیروزی #مجاهدان_اسلام و ظهور حضرت #بقیه_الله_الاعظم (ارواحنا فداه) باشیم.

◾️ بی شک پتانسیل های درونی و معنوی سردار شهید سلیمانی پس از شهادت ایشان بیشتر و عمیق تر از همیشه حس می شود، مردی که مصداق بارز 《اشدا علی الکفار و رحمابینهم》 بود، مردی که در صحنه نبرد حق علیه باطل همچون #مالک_اشتر با صلابت و اقتدار و نزد کودکان شهدای مدافع حرم پدری دلسوز و مهربان بود.
◾️ مردی که شهادتش باعث شد چهره کفر و استکبار جهانی در قامت #آمریکا عیان تر از هر وقت دیگر برای مردم جهان آشکار شود و معنای #شیطان_بزرگ را بهتر از هر وقتی درک کنند تا آحاد جامعه اسلامی، مجاهدین کشورهای مختلف و آزادگان سراسر دنیا با اراده ای محکم تر از همیشه با یکدیگر هم پیمان شوند و #انتقام_سخت از مولد #استکبار_جهانی بگیرند.
آمریکا با بی تدبیری هر چه تمام تر شاید لحظه ای کام ما را تلخ کرده باشد اما بی شک در پی انتقام سختی که دیری به اجرای آن نمانده است کام او و همه مستکبرین مِن جمله #اسرائیل از هر زمان دیگر تلخ تر خواهد شد و این تلخی، تلخی ای ابدی برای آنها و شیرینی جادوانه برای جبهه مقاومت و همه حق طلبان خواهد بود. ان شاءالله

◾️ این خاصیت خون شهید است که چون بر زمین می ریزد از آن ثمرات متعددی به بار می نشیند و اکنون نیز شهید قاسم سلیمانی نه تنها عزم همگان را برای از میان بردن #آخرین_تکاپوی_کفر جزم تر کرد بلکه باعث شد سردار سلیمانی میان مردم بخصوص نسل جوان بیش از پیش گسترش یابد و هر فرد خود را یک #سردار_سلیمانی بداند تا هدف او را اجرایی کند.

◾️ در پایان، با آرزوی توفیق و نصرت الهی برای یکایک مجاهدین نبرد حق علیه باطل و با آرزوی توفیقات روز افزون برای #سردار_اسماعیل_قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ما نیز عهد میبندیم ادامه دهنده راه شهدای اسلام و ایران بخصوص شهید سپهبد قاسم سلیمانی باشیم و با توکل به خدا، بهره مندی از رهنمودهای #امام_خامنه_ای، امید به آینده و با انسجام و اتحاد ملی دست در دست هم گره زنیم و تلاش در جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی نماییم.

◾️ اللهم ارزقنا توفیق شهاده فی سبیلک

✅ حوزه بسیج دانشجویی شهید بهشتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر

 

بیانیه قرارگاه احمدی روشن بسیج دانشجویی استان گلستان:

بسم الله الرحمن الرحیم

 إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ
🔸️ تردیدی در تلخ بودنِ حادثه شهادت سردار نیست. اما تلخی، تنها یک وجه از شهادت سردار است. آن وجه دیگر، گشایشی‌ست که قرار است از پسِ این تلخ کامی روی دهد. ملتی که این تلخی را به جان می‌خرد، مقصود بزرگی دارد.

🔸️ ترور سردار عزیزمان نشانی بود بر عجز دشمنان در برابر عزم مردانی که وقتی از اهدافشان سخن میگویند بر همگان روشن است که به آینده انقلاب و آرمان های آن باور حقیقی و عملی دارند وگرنه چه بسا گزافه گویانی که بانگ تحدی قناسشان گوش ملت را کر میکنند اما گویا بودنشان مفید تر مینماید برای دشمن تا نبودشان.

🔸️ امروز نباید زیر آوارِ روایت‌های کاذب و صادق از حواشی حادثه گرفتار بمانیم.
و آنچه از آن خبری نیست «و اما بعد» باشد.
پس مرثیه سرایی برای تن سردار را وانهید و راه سردار را دریابید که کمین هایی بس مهلک تر و سهمگین تر در پیش پای ملت ایران گذاشته اند. در مملکتی که بخاطر بی لیاقتی مسئولینش محل جولان خائنین و جواسیسی شده که سر انجامش از دست دادن  سردار عزیزمان شد؛ همان مسئولین قصد دارند با قرار دادن اطلاعات اقتصادی کشور در اختیار همان قاتلین سردار، اقتصاد کشور را به مسلخ بکشانند که این چیزی نیست بجز پایمال شدن خون سردار عزیزمان و تصویب این لایحه بودجه معیوب و پر ایراد اگر اتفاق بیافتد انقلاب را ناگزیر به پذیرش این معاهدات استعماری خواهد کرد.

🔸️ خطاب به تمام کسانی که دست اندر کار این وقایع هستند صریح میگوئیم: دیدارمان را نخواهیم گذاشت تا قیامت طول بکشد و بدانند از امروز با هزاران سلیمانی که ققنوس وار برخواهند خواست روبرو خواهند بود.
و اما خطاب به ملت عزیز ایران میگوئیم که فریب اشک تمساح و استکبار ستیزی بدقواره عده ای را نخورند که اینها هم پیوست همان کدخدا باوری سابق است و در عرصه عمل به همان خواهد انجامید.
انشالله خداوند این انقلاب را از گزند دشمنان و مانفقان مصون دارد.

والسلام علی من اتبع الهدی

 

بسیج دانشجویی با انتشار بیانیه های متعدد خواستار شنیدن گفتمان این بیانیه ها به دشمنان داخلی و خارجی به ویژه آمریکای جنایت کار است.

انتهای پیام/

   

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار