استقبال بی نظیر مردم از پیکر شهید سلیمانی؛

مردم مشهد سنگ تمام گذاشتند

مردم مشهد، امروز با حضور میلیونی خود در مراسم استقبال از پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یک روز تاریخی را در قلب خراسان رقم زدند. مردم ولایتمدار و انقلابی خراسان پس از رقم زدن هفت ساعت ویژه و شرکت در مراسم تشییع، در جوار امام رئوف با پیکر مالک اشتر زمان وداع باشکوهی کردند و سردار شهید قاسم سلیمانی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

 
استقبال میلیونی از پیکر سردار؛ مردم مشهد حماسه آفریدند 
 
مردم مشهد، امروز با حضور میلیونی خود در مراسم استقبال از پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، یک روز تاریخی را در قلب خراسان رقم زدند. مردم ولایتمدار و انقلابی خراسان پس از رقم زدن هفت ساعت ویژه و شرکت در مراسم تشییع، در جوار امام رئوف با پیکر مالک اشتر زمان وداع باشکوهی کردند و سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش را پس از آخرین زیارت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) به سمت پایتخت بدرقه شدند.
 
لحظه ورود پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی و همرزمانشان به حرم مطهر رضوی
 
آخرین زیارت سردارسلیمانی در حرم امام رضا(علیه السلام)
 
مردم قدرشناس مشهد، از ساعات ابتدایی صبح امروز، از نقاط مختلف این کلانشهر خود را به میدان ۱۵ خرداد رساندند تا به استقبال سردار دل‌ها برسند تا وداع کنند با مردی که فرزند خلف این انقلاب بود، هست و خواهد بود. اگر چه طبق اعلام قبلی قرار بود، پیکر مطهر سردار سلیمانی ساعت ۱۲ به مشهد برسد اما مهر و عطوفت مردم خونگرم اهواز و مشایعت بی‌نظیر و وداع طولانی‌شان، باعث شد تا پیکر سردار شهید سلیمانی با تاخیر سه ساعته به مشهد برسد. مردم شهیدپرور مشهد با شعارهای "خون سلیمانی حیات بخشید ما را از فتنه‌ها نجات بخشید"، " فاتحه‌ای برای خود بخوانید منتظر پاسخ ما بمانید" و...، پیکر پاک این شهدا را تا حرم مطهر رضوی بدرقه کردند.
 
در حالیکه هوا رفته رفته تاریک شد؛ همانطور که کاروان عشق به حرم مطهر نزدیک و نزدیکتر شد، مردم با شعار «یا امام رضا، قاسم رسید از کربلا» سردار دل‌ها را به سمت حرم مشایعت کردند. مردم با در دست داشتن شمع، صحنه‌هایی بی‌نظیر را خلق کردند که وصف‌ناشدنی است. فریادهای «بسم‌الله القاصم الجبارین» گرد تا گرد حرم امام رئوف را گرفت و فریاد خون‌خواهی سردار مقاومت به آسمان مشهدالرضا (ع) بلند شد.
 
مشهدی‌ها امروز سنگ تمام گذاشتند، پیر و جوان، دختر و پسر، چادری و بی‌چادر، کودک و نوزاد، اصلاح‌طلب و اصولگرا همه آمدند تا به ترامپ بگویند بزرگترین غلط قرن را انجام داد و با اینکه یک قمارباز حرفه‌ای است اما بزرگترین باخت تاریخ را به نام خود ثبت کرد و با حمله در تاریکی به مردی بزرگ، نشان داد نامردتر از هر قماربازی است.
 
همه آمدند تا بگویند قدرشناس این نظام هستند، تا بگویند دشمنان، آرزوی اینکه مردم این نظام را تنها بگذارند و این خون‌های پاک به ناحق ریخته را نادیده بگیرند به گور خواهند برد؛ این تمام کاری بود که از دست‌های خالی‌شان بر می‌آمد، حالا نوبت مسوولان است تا در مرحله اول، با تدبیری عاقلانه و حساب شده چنان انتقامی از تروریست‌های آمریکایی بگیرند که درس عبرتی شود تا پایان تاریخ و در مرحله بعد، با پیروی از رهبری و توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، خالصانه به این خاک و نظام خدمت کنند و اجازه ندهند خون شهدای مقاومت پایمال بی‌‌تدبیری‌ها شود.
 
قصه این تشییع هم به سر رسید اما حکایت مقاومت همچنان باقیست...

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار