شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر:

شورای نگهبان مقابل سیاسی بازی هیات اجرایی بایستد/ بررسی احراز صلاحیت‌ها موشکافانه و بدون اغماض باشد

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در نامه ای سرگشاده از دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر درخواست بررسی احراز صلاحیت موشکافانه و بدون مصلحت اندیشی کاندیداهای انتخابات یازدهم مجلس در حوزه های چهارگانه را کردند و از سیاسی بازی هیات اجرایی در تایید گسترده نامزدها اننتقاد کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در نامه ای سرگشاده از دفتر نظارت شورای نگهبان استان بوشهر درخواست بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات یازدهم مجلس در حوزه های چهارگانه را کردند و از سیاسی بازی هیات اجرایی در تایید گسترده نامزدها اننتقاد کردند.

متن نامه به شرح زیر است:

ضمن عرض تسلیت به مناسبت عروج آسمانی فرماندهی محترم نیروی قدس سپاه پاسداران، همانطور که مستحضرید پس از پیروزی  انقلاب اسلامی، دشمن تمام سعی خود را به شیوه های گوناگون سخت، نیمه سخت و نرم از قبیل جنگ تحمیلی، کودتا، تحریم، انقلاب نرم و استحاله از درون به کار بسته است و لحظه ای برای دستیابی به این هدف، دست روی دست نگذاشته و نخواهد گذاشت و همواره برای عملی نمودن نقشه شوم خود، مترصد فرصت برای نفوذ در ابعاد مختلف آن بوده است.

نمونه‌ی چنین خباثتی را در ترور شهید سعیدمان، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی شاهد بودیم. امروز با توجه به فرمایشات پی در پی و موّکد رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم هوشیاری نسبت به نفوذ دشمن – که متاسفانه حاکی از  فراهم شدن بیش از پیش فرصت نفوذ برای دشمن به دلیل برخی سیاست‌های نادرست است – تکلیف همه نهادهای انقلابی من جمله شورای محترم نگهبان را دوچندان نموده است.

بی شک یکی از بسترهای نفوذ، نفوذ در مجلس شورای اسلامی است که در آستانه برگزاری انتخابات آن قرار داریم. مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی های خویش این نکته را متذکر شده و تکرار نموده اند که انتخابات حقّ‌النّاس است و رعایت حق الناس بر همه ما یک واجب عینی است.

بهتر است برای تبیین این واژه عینا جملات مقام معظم رهبری را در این خصوص متذکر شویم که می‌فرمایند:

” اگرچنانچه آدم ناصالحی است، راهش ندهیم؛ اگرچنانچه در این مجلس -حالا چه مجلس خبرگان، چه مجلس شورای اسلامی، چه در هرجایی که انتخابات هست- آدمی باشد که صلاحیّت قانونی ورود در اینجا را نداشته باشد و ما از این اغماض کنیم، صرف‌نظر کنیم، رعایت نکنیم، دقّت نکنیم و او وارد بشود، این هم باطل کردن حقّ مردم است، خراب کردن حقّ مردم است؛ این هم ضدّ حقّ‌النّاس است” ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

مع الاسف تائید بی سابقه کاندیداها توسط هیئات‌های اجرایی وزارت کشور جز سیاسی کاری، رفع تکلیف و تخریب چهره شورای نگهبان چیز دیگری به ذهن متبادر نمی نماید، که یا نتیجه غفلت از دشمن و یا خدای نکرده تلاش برای تحقق اهداف دشمن است که در هر صورت، تضییع حق الناس انتخاباتی است و باید در جای خود پاسخگو باشند.

ثبت نام متخلفین مالی، مجرمین و متهمین فتنه ۸۸، دگراندیشان غیر معتقد به مبانی انقلاب، افراد دارای پرونده قضایی، مفسدین اخلاقی و امنیتی و … از طریق خبرهایی که به کرات از زبان های پیدا و پنهان شنیده ایم، نشان می دهد که تلاش دشمن جهت نفوذ در مجلس شورای اسلامی یک امر مسجل و قطعی است.

در استان بوشهر بنا به رصد انجام شده به عینه شاهدیم کسانی قصد ورود به بهارستان یازدهم را دارند که بعضا شکمشان از مال حرام، فربه و ذهن هایشان عاری از هرگونه اعتقاد به مبانی اسلام و انقلاب اسلامی است.

از سویی توصیه می نماییم که حال و روز کنونی مجلس و نمایندگان آن که باید عصاره فضائل ملت باشند را مشاهده نمایید. شاهدیم که دغدغه نمایندگان ملت در این مقطع زمانی که مردم زیر بار فشار اقتصادی و بی تدبیری مسئولین قرار گرفته اند، به جای اینکه رفع نیازها و حل مشکلات مردم باشد، پرداختن به حاشیه های بی اهمیت شده است.

صحبت ما در این برهه زمانی، کاملا مشخص و واضح است و هیچ تفاوتی با مواضع ما در سال‌های گذشته ندارد و آن هم بررسی هر گونه تخلفات جزیی و کلی از سوی کاندیداها و دوری از هر مصلحت‌سنجی بی مورد است چرا که معتقدیم مصلحت واقعی، برخورد با متخلفین بصورت جدی است. مصلحت واقعی، اعاده حق مظلومین در رای دادن و انتخاب گزینه های صالح است.

مطمئنا عدم بررسی موارد تخلفات و همچنین عدم چاره اندیشی در خصوص مواردی که در این مرقومه مطرح شد، به جایگاه این رکن مهم نظام لطمه وارد خواهد کرد و موجب خدشه به اعتماد مردم نسبت به این نهاد خواهد شد.

سهل انگاری در عمل به مر قانون و اوامر امام خامنه ای عزیز، هزینه ها را برای نظام اسلامی و شخص معظم له همواره زیاد ساخته که البته تاریخ صدر اسلام هم گواه بر آن است که وقتی نخبگان و مسئولین امر که ساختار، اختیارات، بودجه و قانون، همه و همه برای اقداماتشان مهیاست، به وظیفه عمل نکنند و در عمل همراه اوامر ولایت نباشند، ولی امر جامعه نیز بسط ید کافی برای عملیاتی ساختن سیاست‌ها و اهداف را نخواهد داشت و همه هزینه ها و انتظارات، به ناحق، متوجه این مظلوم مقتدر و ساختار نظام خواهد شد. لذا امید است آن شورای محترم پیگیر مطالبات جدی و احقاق حقوق پابرهنگان و مستضعفان بعنوان صاحبان انقلاب اسلامی باشد.

شورای نگهبان طبق اصل ۹۹ قانون اساسی، وظیفه‌ی نظارت بر کلیه انتخابات‌ها را بر عهده دارد.

بسیج دانشجویی استان بوشهر بر اساس این اصل قانونی ضمن مطالبه از شورای محترم و بصیر نگهبان قانون اساسی در بررسی و احراز موشکافانه و بدون اغماض صلاحیت ها، بدینوسله حمایت قاطع خود را از این چشم بصیر انقلاب اعلام  می دارد.

ما علاوه بر مطالبه گریمان معتقدیم که  هرنوع تلاش برای تضعیف این نهاد  نظارتی کارآمد از سوی هر شخص حقیقی و حقوقی در هر مقطعی از سوی ملت مسلمان و انقلابی ایران خیانت به اسلام تلقی شده و خائن به اسلام جز پاسخگویی در مقابل ملت، پاسخگو و مورد غضب خداوند منان نیز خواهد بود که فرمود : اِنَّ عَذابی لَشَدید.

امیدواریم بواسطه عمل صالحانه و صادقانه ی شما و دیگر نهادهای مجری در جلوگیری از ورود ناصالحان به مجلس شاهد انتخاباتی آگاهانه و پرشور در دوم اسفندماه باشیم .

و من الله التوفیق

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار