دانشجویان بسیجی دانشگاه خلیج فارس در طوماری مطرح کردند؛

ایرادات اساسی لایحه بودجه ۹۹ خسارات جبران ناپذیری به کشور می‌زند

دانشجویان بسیجی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در طوماری به مجلس شورای اسلامی خواستار رد لایحه بودجه 1399 به دلیل ایرادات کارشناسی شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دانشجویان بسیجی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در طوماری به مجلس شورای اسلامی خواستار رد لایحه بودجه ۱۳۹۹ به دلیل ایرادات کارشناسی شدند. متن طومار به شرح زیر است:

بسمه تعالی
کیفیت تدوین و تصویب بودجه خصوصا در شرایط تحریم و رکود و تنگی معیشت فعلی اثرات بسیار زیادی بر سرنوشت کشور، از وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم گرفته تا راهبرد سیاست خارجی کشور دارد. بنابراین تنظیم بودجه متناسب با شرایط حساس فعلی امری ضروری است.
در لایحه بودجه ۹۹ که توسط دولت به مجلس تقدیم شده است ایرادات کارشناسی جدی به چشم می‌خورد که در سال آینده کشور را متوجه خسارات جبران ناپذیری خواهد کرد. از جمله:
۱. رشد شدید میزان فروش اموال دولت و احتمال فساد گسترده در فروش
۲. عدم حذف معافیت های مالیاتی(مناطق آزاد، سلبریتی ها و…)
۳. عدم شفافیت و کاهش هزینه در بودجه شرکت های دولتی
۴. عدم شفافیت منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها خصوصا بعد از گران شدن بنزین
۵. برداشت های متعدد از صندوق توسعه ملی و خالی شدن آن

لذا ما دانشجویان بعنوان قشر جریان ساز جامعه اتخاذ بهترین تصمیم یعنی رد لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی را خواستاریم.
در صورت عدم اصلاح بودجه در کمیسیون تلفیق، عملا مجلس شریک جرم دولت خواهد بود چرا که این بودجه دو نتیجه مشخص بیشتر نخواهد داشت:
– تورم شدید به دلیل دست اندازی به منابع بانک مرکزی به دلیل کسری بودجه شدید
– فشار بر حاکمیت و رهبری به دلیل کسری بودجه برای آغاز مذاکرات و دادن امتیازات جدید که تاثیر آن در برجام کاملا مشاهده شد.

لازم به ذکر است امضای طومار توسط دانشجویان و اساتید از برنامه سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه خلیج فارس شروع شد و پس از طی مراحل اداری، توسط بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار