بررسی ابعاد فتنه و آشوب در فضای مجـــازی

شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین بسترهای رشد خشونت در میان جوامع هستند و در بسیاری از ناآرامی هایی که در کشورهای جهان به وقوع پیوسته است، اولین مرحله برخورد شبکه های اجتماعی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در این میان اغتشاش های آبان 1398 به عنوان فصل مشترک شبکه های اجتماعی با خشونت های سازماندهی شده باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام ماه های پیش از اغتشاش با آموزش های خشونت سازماندهی شده و ساخت کوکتول مولوتوف به انحراف ذهنی جوانانی پرداختند که هدف شان از ورود به این شبکه ها صرف اوقات فراغت و نوعی تفریح و خو ش گذرانی بود.

 

برای روشن شدن بهتر شبکه سازی ضد ایرانی دو شبکه فوق نیازمند اطلاعات بیشتر از پشت پرده های آنها هستیم که در این مطلب به برخی از آنها اشاره می شود.

 

برای نمونه باید یادآوری کرد که شبکه اجتماعی اینستاگرام در اختیار یک یهودی اسرائیلی است؛ البته این نرم افزار به نوبه خود زیرمجموعه شرکت صهیونیستی دیگری به نام فیس بوک است که رئیس آن «مارک زاکربرگ»در روزنامه اسرائیلی «اورشلیم پست» درسال 2012 ، به عنوان تأثیرگذارترین صهیونیست جهان شناخته شد.

 

شبکه اجتماعی تلگرام نیز زیرمجموعه شرکت قلعه دیجیتال است. این شرکت را یک سرهنگ آمریکایی به نام«مارک هیوز» اداره می کند که 24 سال در وزارت وزارت جنگ آمریکا سابقه خدمت داشته و پایان نامه کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه وزارت جنگ آمریکا با عنوان«امنیت ملی و جنگ اطلاعات » به پایان رسانده است.

 

مدیریت اینستاگرام و تلگرام، با توجه به دسترسی ویژ های که به نرم افزار و کاربران خود دارند( از طریق تلفن های همراه هوشمند و مدیریت مجوزها ) می توانند با سرقت Bigdata ، فیلترینگ حبابی، مهندسی اطلاعات، محتوا و ارتباطات به آسانی انواع مفاسد اعتقادی، اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی را در کشور ایجاد کرده و اطلاعات را به گونه ای به گردش درآورند که محتوای انقلابی و دینی بازخورد بسیار پایینی داشته باشد.

 

حذف محتواهای ضد صهیونیستی، انقلابی، مؤثر و جریان ساز از بستر اینستاگرام، توئیتر و تلگرام و حتی مسدود سازی صفحات انقلابی و حذف بدون اجازه دو پوسته داخلی تلگرام از روی تلفن های همراه مردم ( هاتگرام و تلگرام طلایی ) از جمله بارزترین روش هایی است که مورد استفاده این دو نرم افزار و در جهت نقض حکمرانی سایبری ایران اسلامی و تروریسم سایبری در این فضاست.
 

تلگرام و اینستاگرام محتوای خود را بر بستر رمز تبادل می کنند؛ به همین دلیل پیگیری و رصد پیام ها و ارتباطات کاربران در آن بسیار دشوار است و فضای امنی را برای ضد انقلاب، تروریست ها و مجرمان ایجاد کرده است. نخست وزیر سابق انگلیس «ترزا می» در اجلاس جهانی داووس 2018 این پیام رسان را خانه تروریست ها و جنایتکاران معرفی کرده بود.

 

حمله تروریستی داعش به مجلس و حرم مطهر امام خمینی (ره) در بستر تلگرام رخ داد. منافقان از بستر تلگرام در پوشش کانال های طنز و اجتماعی حوادث دی ماه 1396 را مدیریت کردند. ناآرامی های درویش ها در بهمن1396 در پاسداران با استفاده از تلگرام رخ داد و تعدادی از هموطنان شهید شدند.

 

تلگرام تسهیل کننده جنگ اقتصادی دشمن است و در سوپر گروه ها و کانالهای خصوصی مرتبط با بهائیت از این فناوری برای تکمیل حلقه های تحریم و افزایش نارضایتی جامعه استفاده می شود. سلطنت طلبان و گروه های وهابی از فناوری تلگرام در حادثه تروریستی اهواز استفاده کردند.
 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار