حضور انقلابی مردم ایران در حماسه 9 دی، توطئه آمریکا و وابستگان فتنه را در نطفه خفه کرد

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: ملت ایران اسلامی در این روز با حضور حماسی خود توطئه امریکا و وابستگانش در نطفه خفه کردند و طرحی که از سوی دشمنان با عنوان انقلاب رنگارنگ شکل گرفته بود را با شکست مواجه کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در دهمین سالروز این حماسه بزرگ باز هم مردم غیور و فهیم و با بصیرت ایران و کردستان در گرامیداشت این روز حماسه ساز پیوند و تجدید میثاق مردم با نظام اسلامی در 9 دی ماه باز هم گرد هم آمدند تا این حماسه سازی را زنده نگه دارند.

 

 

مراسم 9 دی در سنندج: سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان صبح امروز در مراسم روز بصیرت که در سالن آزادی سنندج برگزار شد اظهار کرد: در چنین روزی دشمنان برای براندازی نظلام از هر حربه ای برای به انجام رساندن ماموریتشان استفاده کردند اما مردم با حضور بصیرتی پاسخی به فتنه‌گران دادند که در تاریخ ذهن آنان ماندگار خواهد ماند.

 

وی افزود: حضور به موقع مردم دوستدار نظام و رهبری و آمادگی دفاع همه جانبه از انقلاب در ۹ دی سال ۸۸ پایانی برای تمام فتنه های دشمن بود.

 

وی گفت: امریکا و همدستانش در سال 88 برای توطئه‌ای که برای نظام مقدس چیده بودند هزینه بسیار کرده بودند اما مردم توانستند با حضور به موقع خود این فتنه را از نطفه خفه کنند و خلق این حماسه نشان از بصیرت مردم انقلابی  بود.

 

فرمانده سپاه کردستان عنوان کرد: مردم همیشه درهرجنگی علیه این نظام برای دفاع درصف اول بودند و به عنوان پشتیبانان اصلی این نظام و انقلاب حاظر شدند و با وجود  شرایط بد اقتصادی  بار مشکلات و گرانی ها را به جان خریدند و با پاسخ نه به دشمن راه خود و ایستادگی خود به استکبار و هرآنکه چشم دیدن این نظلام و انقلاب را ندارد نشان دادند و امروز نوبت مسوولین است که در کنار مردم باشند و در جهت رفع مشکلات مردم آستین همت بالا بزنند.

 

 

وی افزود: ایران با اقتدار و قدرت تمام قدرتهای بزرگ جهان را در سلطه خود در آورده چرا که آمریکا به عنوان ابر قدرت در برابر این نظام و ملتش به برکت وجود رهبری احساس حقارت می کند و همین امر باعث شده تا در این راه برای رسیدن به اهداف شومش از هر دشمنی کوتاهی نکند.

 

 

سردار حسینی اظهار داشت: آمریکا در هر جایی که بخواهد می تواند افکار و خواسته های خود را پیاده کند اما در مقابل این ملت سر تعظیم فرود اورده است چرا که ملتی برگرفته از انقلاب و اسلام هستند.

 

 

مراسم 9 دی در شهرستان قروه: حجت الاسلام عابدین رستمی امام جمعه قروه امروز و در مراسم گرامیداشت نهم دی ماه روز بصیرت با بیان اینکه یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بر هم زدن نظم جهانی بر پایه نظام سلطه بود اظهار داشت: کلاس انقلاب اسلامی تنها در ساقط نمودن رژیم پهلوی نبود.

 

وی افزود: این یک ظلم در حق انقلاب اسلامی است که ما چنین بیندیشیم که انقلاب اسلامی تنها برای مردم ایران بوده است.

 

به گفته رستمی اگر امروز شاهد ایجاد محور مقاومت هستیم و اگر می بینیم انسان های آزادیخواه در برابر استکبار ایستاده اند به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد : مردم تمام دارایی خود را در کف دست گذاشتند و انقلاب اسلامی که انقلابی قدرتمند و مدرنیته بود را ایجاد کردند و در بازه زمانی محدود 40 سال سرعت رشد باورنکردنی را ایجاد کردند.

 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی را مردم با 98 درصد آرا پذیرفتند و در یک فضای آزادانه مدل جمهوری اسلامی را با پایه های اسلامیت و جمهوریت ایجاد کردند که جمهوریت در قلب اسلامیت قرار گرفت.

 

به گفته رستمی هم اکنون تشکیل دولت اسلامی به معنای ایجاد سه قوه و سازمان ها و ادارات و نهادهای اسلامی مورد توجه است و تا زمانی که این وضعیت ایجاد نشود جامعه اسلامی و در ادامه آن تمدن اسلامی شکل نخواهد گرفت.

 

رستمی با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران به مردم نقش پررنگی داده شد و مردم به عنوان مشاوران حکومت و قدرتمندترین رکن جامعه نهادینه شده اند، افزود: حکومت اسلامی حکومتی است عاقلانه و عادلانه که مردم را به عنوان اصلی ترین رکن خود قرار می دهد آنگونه که در انتخابات ها هم این مردم هستند که آزادانه حضور می یابند و رای خود را داخل صندوق قرار می دهند.

 

وی ادامه داد: در جمهوری اسلامی ایران دولت، دولت نظام است و متعلق به یک حزب و یک جناح نیست و در واقع دولت مستقر نظام جمهوری اسلامی خواهد بود اما متاسفانه افرادی که در دولت ها هستند چنین نکاتی را مطرح نمی کنند و خود را از بیان آن تبرئه می نمایند.

 

رستمی بیان داشت: شما دیدید که در فتنه 88 عده ای آمدند و با دروغ پراکنی و ارائه اطلاعات به غرب، عمق استراتژیک انقلاب اسلامی را کاهش دادند اما دولت وقت مورد حمایت رهبر انقلاب قرار گرفت همانگونه که در سال جاری و در فتنه بنزینی نیز  دولت مورد حمایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

 

رستمی افزود: در سال 88 عده ای معتقد بودند که اگر خود آنان بر سر قدرت باشند جمهوری اسلامی خوب است و اگر نباشندجمهوری اسلامی خوب نیست.

 

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین ابزارهای جمهوری اسلامی ایران که حکومت های غربی چنین ابزاری ندارند، ابزار حذف نخبگان سیاسی به دستان مردم است گفت: اگر مردم کسی را حذف کنند دیگر نخواهد توانست به عرصه بازگردد.

 

به گفته وی جبهه انقلاب اسلامی امروز تنها ایران نیست بلکه کانون آن ایران است و حتی اگر جمهوری اسلامی نیز نباشد انقلاب اسلامی همچنان ادامه خواهد داشت.

 

رستمی تصریح کرد: در فتنه 88 که آزمایش ولایت مداری مردم بود و امتحانی بر سر دو راهی حق و باطل بود عده ای ادعا کردند که تقلب شده است و مقام معظم رهبری با تمام عظمت خود با این افراد مذاکره کردند و در حالی که می دانستند ادعایی پوچ و دروغین دارند مردم را به خیابان ها کشاندند.

 

وی با اشاره به این نکته که دشمنان در سال 88 به دنبال ساقط نمودن نظام جمهوری اسلامی بودند افزود: فتنه گران به دنبال کسب فرصتی برای از بین بردن ریشه نظام هستند و در هر صحنه ای تلاش خود را تکرار می کنند و با بهانه های مختلف به دنبال مقابله با انقلاب اسلامی هستند

 

به گفته رستمی عده ای نیز در فتنه 88 سکوت کردند و مقام معظم رهبری آنان را خواص بی بصیرت نامیدند که متوجه نبودند از چه کسانی حمایت می کنند.

 

امام جمعه قروه افزود: فتنه 88 و فتنه 98 در واقع تصفیه نظام بود و این تجمعات ما برای اعلام برائت از کسانی است که مولفه های قدرت جمهوری اسلامی که همان شهدا و آرمان های امام راحل بودند را فراموش کرده اند.

 

وی ادامه داد: کسانی که شعار می دادند یا حسین میر حسین در روز عاشورا خیمه امام حسین علیه السلام را آتش زدند و چهره واقعی نفاق خود را نشان دادند اما در روز نهم دی ماه بزرگترین راهپیمائی و بزرگترین تجمع نظام با حضور 45 میلیون نفر شکل گرفت و ریشه فتنه را نابود کرد. 

 

رستمی در بخش پایانی سخنان خود به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و بیان داشت: در انتخابات پیش رو نیز به کسانی رای دهید که انقلابی و نماینده مردم باشند نه نماینده دولت و یا قبیله و خانواده خود .

 

به گفته وی باید به کسانی رای داد که جوان باشند و تخصص داشته باشند تا در هر کمیسیونی آنان را خارج نکنند.

 

 

مراسم 9 دی در دهگلان: محسن پیشوایی رئیس دانشگاه آزاد سنندج در مراسم بزرگداشت نهم دی ماه شهرستان دهگلان با اشاره به آیات قرآن که دشمنان همواره درانتظار ضربه زدن به اسلام و مسلمانان هستند گفت: تلاش دشمن همواره خواری و ذلت دین مقدس اسلام بوده  و تا توانایی دارند درصدند مسلمانان را ازدین روی گردان نمایند.

 


وی افزود: تجلی حماسه تاریخی 9 دی نقطه عطفی درتاریخ انقلاب اسلامی و تجدید بیعت مردم غیور با ولایت فقیه و آرمان های والای انقلاب شکوهمند اسلامی بود.

 

 


 رئیس دانشگاه آزاد سنندج با بیان اینکه فتنه گران در دی ماه سال 88  به بهانه ایجاد شکاف در میان مردم، نظام و رهبری، اغتشاش به راه انداختند و با توهین و تخریب به اموال مردم  می خواستند هدف شوم خود را عملی سازند که با هوشیاری مردم ایران اسلامی و حضور به موقع آنان در صحنه  نتوانستند به اهداف شوم خود دست یابند.

 


 
وی  این حماسه عظیم را بی‌نظیرترین حرکت مردمی تاریخ انقلاب اسلامی در حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: فصلی جدید از بصیرت، هوشیاری، دشمن‌شناسی و غیرت دینی و انقلابی در صحیفه تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران رقم خورد و روز نهم دی ماه 88 را به واسطه حرکت عظیم، حیرت‌انگیز و فوق‌العاده مردم، در تاریخ ماندگار کرد.

 

 


پیشوایی درادامه گفت:  فتنه گران می خواستند با اخبار کذب مردم را فریب دهند  و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کردند اما مردم با بصیرت ایران اسلامی با هوشیاری  فتنه را درنطفه خفه کردند و دشمنان نظام بعد از نا امیدی دست به تشکیل فتنه های دیگر زدند که با حضور مردم همیشه درصحنه ایران اسلامی یکی پس از دیگری در نطفه خفه شد.

 


وی درادامه  گفت: دشمنان و فتنه گران فکر می کردند که تبلیغات و دسیسه های آنان بارور شده و می توانند به اهداف پوچ خود که همان گسستن نظام و انقلاب بود، دست یابند اما بصیرت بالا وعشق به ولایت مردم سبب شد تا یک حرکت عظیم مردمی به خروش درآید و همه خواب های استکبار و فتنه گران را به شکست و آشفتگی بکشاند.

 

 

محسن پیشوایی انقلاب اسلامی را ثمره خون شهیدان دانست و افزود: 9 دی ماه نشان داد که حضور حماسی ملت مقطعی و لحظه‌ای نیست بلکه امری مداوم و برخواسته از عمق اعتقاد ملت است.

 

 

وی افزود: در اوج فتنه، مردم ایران اسلامی در حمایت از دین، انقلاب و ولایت به میدان آمدند و حماسه 9 دی را خلق و چشم فتنه را کورکردند.

 

 

مراسم 9 دی در شهرستان بیجار: حجت الاسلام علی جعفرنژاد صبح امروز در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی شهر بیجار که با حضور اقشار مختلف مردم در حسینیه شهر برگزار شد اظهار داشت: حماسه 9 دی سال 88 از ایام الله و روزهای خاص در تاریخ انقلاب اسلامی است که قدرت و دست یاری خداوند متعال به عینا قابل مشاهده است.

 

وی با اشاره به تاریخ پرفراز نشیب انقلاب اسلامی ایران در طول 40 سال گذشته ، افزود: در طول 40 سال گذشته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است که موجب انگشت حیرت به دهان گرفتن دشمنان انقلاب شده است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در طول 40 سال گذشته انقلاب اسلامی ایران رشد و نمو نمود و در حال حاضر به درخت تنومندی تبدیل شده که دشمن هر کجای آن را می نگرد ردپای از انقلاب را می بیند.

 

حجت الاسلام جعفرنژاد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران اراده الهی است، بیان داشت: در طول 40 سال گذشته با رهبری داهیانه توانسته مانع بزرگی در برابر دشمن تراشی های انقلاب باشد.

 

این مسوول با اشاره به فتنه سال 88 گفت: با توجه به اینکه در فضای فتنه تشخیص حق و باطل مشکل است اما دست یاری خدواند متعال به خوبی مشخص بود.

 

جعفرنژاد تصریح کرد: در فتنه سال 88 عده ای معاند داخلی نظام با حمایت ایادی استکبار با شعار تقلب در انتخابات مدت 8 ماه فضای کشور را غبارآلود کردن و به هر نحوی دق دل خودشان را علیه نظام خالی نمودند.

 

وی در ادامه با اشاره به نقش رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، گفت: نعمت ولایت و امامت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بی نظیر است و نمونه بارز آن خطبه های آتشین معظم له در 29 خرداد سال 88 بود که مانند آبی بر آتش فتنه سال 88 را خاموش کرد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: فردای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان برای براندازی نظام با جنگ فرسایشی 8 ساله، ترور شخصیت های انقلاب ، کودتا ، جنگ نرم وارد شدند اما در هیچکدام از آنها نتوانستند به خواسته خودشان برسند.

 

حجت الاسلام جعفرنژاد با تاکید بر اینکه هر کجا ضعف و غفلت داشتیم دشمن ورود پیدا کرده است ، گفت» ساده انگاری است که به خیال حل شدن مشکلات در پی امتیاز دادن به دشمنان باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان خاطر نشان کرد: افرادی که می خواهند با مذاکره کردن به اهداف خودشان برسند هیچ اطلاعی از مبانی قرآن ندارند.

 

وی با اشاره به حوادث اخیر کشور بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: در مقاطع مختلف تدبیر رهبری انقلاب را از گزند دشمنان نجات داد ، چرا برخی افراد با سهل انگاری اجازه می دهند رهبری برای جلوگیری از مشکلات از خودشان هزینه کنند.

 

جعفرنژاد ادامه داد: کارشناسان ما باید کاری کنند که رهبری از خودشان هزینه نکند ، چرا باید منافقین از یک هفته قبل در خصوص افزایش قیمت بنزین خبر داشته باشند ، اما ما خبر نداشته باشیم، چرا باید ندانم کاری برخی مسوولان را رهبری جمع کند.

 

وی اذعان کرد: بصیرت یعنی قدرت درک و تحلیل نسبت به وقایع که در اطراف ما رخ می دهد و همین بصیرت مردم موجب پیروزی انقلاب در برابر فتنه گران شد.

 

وی تاکید کرد: کارگزاران نظام جمهوری اسلامی باید از حریم  ولایت دفاع کنند و نگذارند مردم در سختی و تنگنا باشند.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان گفت: هدف اصلی دشمنان ما دست کشیدن مردم از دستاوردهای انقلاب است که با برجسته کردن ضعف های نظام و عملیات روانی می خواهد به اهداف خود برسد.

 

جعفرنژاد تصریح کرد: مردم صاحبان اصلی نظام هستند و هیچ چیز آنها دلسرد نکی کند بغیر از کم کاری مسوولان و همان گونه در سال 88 با سخنرانی داهیانه رهبری فتنه 8 ماهه جمع شد در سال 97 هم با درایت رهبری فتنه اغتشاشگران در عرض 48 ساعت توسط مردم جمع آوری شد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان خاطر نشان کرد: 2 اسفند سال جاری یکی دیگر از صحنه های حساس انقلاب است که مردم ما با انتخاب اصلح باید نمایندگانی قانون مدار و ولایتمدار به صحنه بفرستند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار