نویسنده دانشجوی/ سیاوش پرتونیا

سالهای بی تدبیر!

وعده هایی که از سوی مسئولین به مردم داده شده ،هیچکدام عملی نشده اند، به همین دلایل به نشاط سیاسی مردم آسیب وارد شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شفافیت هزینه های انتخاباتی یکی از عوامل مهمی است که هم به سلامت انتخابات کمک می کند و هم جلوی ریخت و پاش های غیر ضروری را می گیرد.

 

ضمن اینکه شفافیت هزینه ها کمک می کند انتخابات واقعی باشد، نه غیرواقعی و با خرید آراء. یکی دیگر از نکات بسیار مهم در هزینه های انتخابات این است که برخی از منتخبین ملت وام دار کسانی می شوند که هزینه هایی را در رای آوری آن ها انجام داده اند و این موضوع فعالیت منتخب مردم را در راستای منافع ملی خدشه دار و منحرف می کند.

 

در این دوره هم اگر سازوکاری فراهم شود، می شود هزینه ها را شفاف کرد مانند سامانه ثبت اسناد و اموال مسئولان، سامانه ای در همین راستا و ثبت هزینه های انتخاباتی طراحی شود.

 

مشکلات اقتصادی کشور از تحریم حدود 40 درصد است و 60 درصد آن مربوط به کم کاری دولت است. هم تحریم ها موثر است و مشکل ایجاد می‌کند اما تاثیر آن در اقتصاد فعلی کشور حدود 35 درصد است.

 

مشکلات و مشقت های اقتصادی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند در روحیه آن ها تاثیر گذاشته است.

 

اعتماد عمومی مردم به دلیل سوء استفاده برخی مسئولین از کاهش پیدا کرده است. ضمن اینکه قول ها و وعده هایی از سوی مسئولین به مردم داده شده که هیچکدام عملی نشده اند.

 

شعار اعتدال به معنای این است که برای اعتدال و تدبیر نیاز به افرادی است که مسن و پخته باشند و خوی جوانی نداشته باشند.

 

این موضوع اگرچه باعث شد در حوزه دیپلماسی کارهای خوبی صورت گیرد اما در حوزه تحرک در اقتصاد و صنعت و.... دستگاه های اجرایی کارها سخت تر و بوروکراسی شدیدتر باشد. مردم انتظار دارند وقتی مسئولین به شهرشان می‌آیند از مشکلاتشان و راه حل های آن بگویند.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار