به همت بسیج دانشجویی شهرستان لامرد برگزار شد؛

دوره آموزشی خبرنویسی ویژه دانشجویان بسیجی

دوره مقدماتی خبرنگاری و سواد رسانه ای با حضور فرماندهان و اعضای شورای پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه های لامرد طی 2 روز برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دوره مقدماتی خبرنگاری و آموزش سواد رسانه ای به همت بسیج دانشجویی شهرستان لامرد با هدف ارتقا سطح دانش رسانه ای و هر دانشجو یک خبرنگار برگزار شد.


سرگرد احمد هنرپیشه با بیان اینکه اصول مقدماتی خبرنویسی و گزارش نویسی از سر فصل های این دوره فشرده بود، اظهار کرد: مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه ها و دانشجویان با ارتقا سطح دانش رسانه ای خود می توانند در مسیر پایبندی به حق طلبی و مطالبه گری گام های موثری بردارند و فریاد های انقلابی خود را به گوش جامعه امروز برسانند.

مسئول بسیج دانشجویی شهید علم الهدی شهرستان لامرد با اشاره به اینکه هر دانشجوی انقلابی باید یک رسانه باشد، افزود: آموزش صحیح خبرنویسی و روزنامه نگاری می تواند نقش بسیار مهمی در فعالیت های صحیح و درست رسانه ای داشته باشد.

وی شرکت در دوره های سواد رسانه ای را ضرروی دانست و خاطر نشان کرد: مطالبه گری باید یکی از شاخصه های اصلی یک دانشجوی جوان انقلابی باشد، این جوانان با نگاهی دقیق و اگاهانه به مسائل کشور از حقوق افراد جامعه دفاع کنند.

این مقام مسئول بر تهیه و انتشار نشریه های دانشجویی با محوریت مسائل انقلابی و اسلامی تاکید کرد و گفت: دانشجویان علاقه مند به حوزه نشریات دانشجویی با حضور در دوره های خبرنویسی و سواد رسانه ای، می توانند در تهیه نشریات مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قدم های مهمی بردارند.

هنرپیشه با اشاره به اینکه ما در جنگی قرار گرفته ایم که دشمن تمام توان خود را برای تخریب داشته های فرهنگی، مذهبی و اسلامی ما گذاشته است، تصریح کرد: آشنایی با مبانی و تکنیک های رسانه ها یکی از ضروریت های فعالیت در فضای مجازی و مقابله با اقدامات خصمانه دشمن است. برگزاری این دوره ها نه تنها برای دانشجویان بلکه برای عموم مردم ضروری است.

گفتنی است کارگاه آموزشی خبرنویسی و سواد رسانه ویژه مسئولان پایگاه های بسیج دانشجویی و اعضای شورای این پایگاه ها به مدت 2 روز در محل کانون فرهنگی تربیتی شهید عامری با تدریس سید محمد حقایقی خبرنگار خبرگزاری پانا با سرفصل های اصول مقدماتی خبرنویسی، ارزش های خبری، سبک های خبری و ... برگزار شد.

ارسال نظر


captcha