دکتر فرهنگ:

انسان های موفق بیشتر از دیگران شکست می­خورند اما تسلیم نمی شوند

همایش آموزش سبک زندگی دانشجویی، دکتر شاهین فرهنگ با طراحی آینده با زندگی هوشمند و نگاه نو به آینده زندگی در سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد بیرجند برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / همایش آموزش سبک زندگی دانشجویی، دکتر شاهین فرهنگ با طراحی آینده با زندگی هوشمند و نگاه نو به آینده زندگی در سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد بیرجند برگزار شد. در این جلسه دکتر شاهین فرهنگ از اساتید روانشناسی دانشگاه تهران، و از سخنرانان محبوب کشور، به عنوان مدرس این دوره آموزشی مطالبی را در مورد طراحی آینده با زندگی هوشمند و نگاه نو به آینده زندگی ارائه دادند. 

وی در خصوص قوانین خودساخته ذهن، اصل انعطاف پذیری، آموختن از طبیعت و کودکان، ذهن پرسشگر، خرد جمعی، نگاه به مسائل از زوایای مختلف مطالبی را بیان کردند.    
دکتر فرهنگ با ذکر مثال های متعدد خاطر نشان کرد: 80 درصد از موانع رسیدن به اهداف، درونی و مرتبط با خود فرد است و تنها 20 درصد از موانع بیرونی و به محیط پیرامونی انسان برمی گردد.

 این روانشناس برجسته با برشمردن ویژگی های انسان های موفق تأکید کرد: انسان های موفق بیشتر از دیگران شکست می­خورند و در عین حال هیچگاه تسلیم نمی­شوند.

 وی ادامه داد:بنابراین کسانی که تسلیم می­شوند هیچ گاه موفق نمی­ شوند.  

این روانشناس با اشاره به سخنی از امام علی (ع) عنوان کرد: از امام علی (ع) نیز روایت است که اگر می­خواهی در زندگی به اوج برسی در زندگی تسلیم نشود.  
---
---
---
---
---

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار