دیدار محمد جواد نیک روش با رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات

رئیس سازمان بسیج دانشجویی: دو سال خون دل خورده‌ایم تا اتفاقات اخیر نهادینه شد و در نتیجه مورد حمایت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) قرار گرفت. این بلوغ در بستر زمان اتفاق افتاده است و با ابلاغ به دست نمی‌آمد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /  حجت الاسلام و المسلمین احسان رضایی رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات با محمد جواد نیک ­روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی روز چهارشنبه در لانه جاسوسی سابق آمریکا (سازمان بسیج دانشجویی) دیدار کرد.

در ابتدای جلسه محمد جواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی به ارائه طرح تحول و اعتلا پرداخت و گفت: از آنجایی که اصل تحول اجتناب ناپذیر است لذا مدیریت آن ضروریست و در آن ظرایفی وجود دارد.

وی اظهارداشت: انتظارات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) را مبنای فکر خود قرارداده‌ایم و با دسته بندی بیانات و رهنمودهایی که مرتبط با بسیج و دانشگاه بوده است به یک رساله عملیه سازمانی رسیده‌ایم. که مبتنی بر آن، کلان انتظارات ایشان، تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی و نقش آفرینی عمومی و تخصصی ترسیم شده است.

وی افزود: جامعیت عرصه مأموریت، گستره مناطق مأموریت و چرخه مأموریت سبب خاص بودن قشر دانشجو شده و نمی‌توان نقش این قشر را در آینده کشور نادیده گرفت.

نیک روش تأکید کرد: نقاط اتکا در این طرح، معنویت، بصیرت، مردم‌داری، مجاهدت و تکلیف‌گرایی است. و اثر بخشی این حرکت نو با مردمی شدن، مسئله محوری، کنشگری خلاق و جبهه شدن نهادینه می‌شود و آن وقت می‌توان یک اثر بخشی خودجوش اجتماعی در کشور شکل داد.

نیک روش افزود: راهکارهای اثر بخشی اعتلا در سه سر فصل مسئله شناسی و پاسخ یابی مسئله با محوریت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، گفتمان سازی و مطالبه گری با محوریت دانشجویان کارشناسی و اقدام میدانی با محوریت گروه‌های جهادی تعریف شده است.

وی تصریح کرد: دو سال خون دل خورده‌ایم تا اتفاقات اخیر نهادینه شد و در نتیجه مورد حمایت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) قرار گرفت. این بلوغ در بستر زمان اتفاق افتاده است و با ابلاغ به دست نمی‌آمد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین احسان رضایی رئیس سازمان بسیج مساجد و محلات گفت: بسیج دانشجویی به سوی بایدهای واقعی جهت گرفته است. و حرکت سایر اقشار به سوی بایدها ضروری  و اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به تأکید اخیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) نسبت به فعالیت‌های بسیج دانشجویی گفت: الحمدلله بسیج دانشجویی خط شکن و مستقل است و در این مسیر موفقیت‌هایی به دست آورده است.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با اشاره به جریانات مطالبه‌گری که در سطح کشور توسط دانشجویان پیگیری و هدایت می‌شوند افزود: این دانشجویان با نگاه آرمانی و انقلابی وارد میدان می‌شوند و در بعضی موارد دچار مسائل و حواشی می‌شوند که ضروری است به آینده این افراد توجه شود تا دچار چالش در زندگی نشوند.

وی گفت: آموزش و کادرسازی حوزه با اهمیتی است و حاضر به همکاری مشترک هستیم تا هم افزایی فراگیری در سطح کشور ایجاد شود.

در این جلسه حجت الاسلام حکمت مسئول سابق طرح ولایت گفت: عمده پاتوق گروه‌های جهادی در محلات، روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ، مساجد است و این محوریت باید فراگیر شود و به صورت کامل تحقق یابد و تنها مکانی برای استراحت تعریف نشود. نقش مساجد و اداره کنندگان آن مهم است و در این موارد ضروری است جریان سازی شود و راهبری کلان صورت گیرد.

در پایان این جلسه مقرر شد با توجه به ظرفیت‌های موجود در دو قشر بسیج دانشجویی و بسیج مساجد و محلات، کارگروه مشترکی تشکیل شود و زمینه‌های عملیات مشترک فرهنگی و اجتماعی بررسی شود.

پایان/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار