مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان؛

دغدغه هایمان سیرت انقلاب است

علی گرامی دوست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان و عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته سخنرانی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علی گرامی دوست مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان و عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته سخنرانی کرد. متن سخنرانی به این شرح است:


بسم رب الشهدا الصدقین

ضمن احترام به مقام شامخ شهیدان ۱۶ آذر بنده به نوبه ی خودم این روز بزرگ را به دانشجویان کشورم و دانشجویان استهبان تبریک گفته و آینده ای روشن برای عزیزان آرزو میکنم.

بسیج دانشجویی، انتصاب مجدد حضرت حجت الاسلام والمسلمین خاوری به امامت جمعه مردم استهبان را تبریک گفته و آرزوی توفیقات روزافزون از درگاه خداوند متعال برای ایشان مسئلت داریم.

بخش اول عرایضم را به چیستی و چرایی حضور دانشجویان انقلابی در تریبون نماز جمعه اختصاص میدهم.

شهید مظلوم آیت الله بهشتی میفرمایند:(دانشجو موذن جامعه است،اگر خواب بماند نماز امت قضا میشود). چه تعبیر حکیمانه ای!

موذنی که وظیفه دارد هرگاه نقطه قوتی دید آن را حمایت کند؛ نقطه ضعفی دید برادرانه آن را اعلام کند و هرگاه با خطایی مواجه شد، فریاد بزند تا خفتگان را بیدار سازد و هوشیاران را دور خود جمع کند.

این فلسفه ی حضور ما در خدمت شماست.

 همه ما میدانیم در انقلاب نقش جوانان پررنگ بوده است. شهدای جنگ تحمیلی از جوانان بودند. شهدای مدافع حرم از جوانان بودند. شهدای هسته و شهدای مدافع امنیت و بسیاری از کسانی که برای انقلاب زحمت کشیدند از جوانان بودند.

مگر نه اینکه جنگ را با بیست ساله ها بردیم و اقتصاد را با ۶۰ ساله ها باختیم؟

نماز جمعه متفاوت است؛ اما شاید یکی از دلایلی که در بعضی شهرستان ها جوانان از نماز جمعه کمتر استقبال میکنند این است که کمتر حرفشان شنیده میشود.

مگر امام در زمان جنگ به چه کسانی اعتماد کرد؟ مگر فرماندهان جنگ همت و باقری ها چند سالشان بود؟وقتی رهبر حکیم انقلاب در مورد علم و دانش و فناوری و اقتصاد مقاومتی و... صحبت میکنند تاکیدشان بر جوانان است.

خب من جوان دانشجو نسل پنجم انقلاب، امام را ندیده ام اما از امام چیزهایی را شنیده ام و چیزهایی خوانده ام.

از امام خوانده ام تا مبارزه هست ما جوانان هستیم؛ از امام خوانده ام جنگ ما جنگ عقیده است؛ جغرافیا و مرز نمیشناسد.

از امام خوانده ام، امان نامه شرک و بت را امضا نکنم؛ از امام خوانده ام که با اسلام اشرافیت و اسلام مرفهین و اسلام آمریکایی مقابله کنم.

ما دانشجویان اگر امام را ندیده ایم ولی دغدغه هایمان همان دغدغه های امام و رهبری است.

دغدغه هایمان سیرت انقلاب است.

١٦ آذر تاریخ ایستادگی دانشگاه، روز آزادی خواهی و استبداد ستیزی است. از آنجایی که روز دانشجو روز مطالبه گری و حق طلبی است، دانشجویان باید روحیه مطالبه گری را همراه با متانت داشته باشند.

البته به این نکته هم باید توجه کرد که بین مطالبه گری و تخریب باید مرزی وجود داشته باشد که نگهدارنده ی مسندی و مسائل است.

دانشگاه نقطه اساسی هرجامعه و کشور است. اگر دانشگاه اصلاح بشود جامعه اصلاح میشود و اما دانشگاهی که پویا نباشد، جامعه پویایی هم نخواهد داشت. فضای دانشگاهی کشور فضایی است که به شدت به حضور دانشجویان انقلابی و مومن و متعهد نیازمند است. فضایی که اگر دانشجویان انقلابی غافل بشوند، عده ای به دنبال چپاول دین و ایمان دانشجویان هستند. (از توهین به مقدسات و ارزش های اسلامی گرفته تا ترویج عرفان های کاذب و و لنگاری های اخلاقی و فرهنگی).

اما دانشجویان انقلابی کشور با امید و تلاش مضاعف در پیروی از منویات رهبر انقلاب اگر اختلافی در کار دستگاه های اجرایی و فرهنگی احساس کنیم، آتش به اختیار به میدان کارزار جنگ نرم خواهیم آمد و راه نفوذ دشمن داخلی و خارجی را سد خواهیم کرد.

امروز دانشجویان که علمدار پرچم مطالبه گری در سطح جامعه و دانشگاه هستند با شکستن دیوارهای خیالی و پوشالی ساخته شده توسط برخی مسئولین که با این حربه میخواهند خود را از مطالبه گری دانشجویان دور کنند، قطعا دانشجویان مطالبه گر به سراغ شما خواهند آمد.

امروز بنده به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه دولتی استهبان صراحتا اعلام میکنم که به حول و قوه ی الهی خواب راحت را از چشم محدود مسئولینی که خائن به آرمان های انقلاب و بی توجه به وضعیت مستضعفین در سطح جامعه و دانشگاه هستند را خواهیم گرفت.

٦ سال است که از شعار فریبنده ای که توسط رئیس جمهور دولت یازدهم داده شد میگذرد. شعار فریبنده ای که در کنار دیگر وعده های دروغین به آن عمل نمیشود و هر فردی با کوچکترین انتقادی از دولت با اعضای آن راهی زندان میشود.

شعاری از جنس کرامت شهروندان تا حقوق جوانان؛
این شعارها در پی ناکارآمدی سیاسی و اقتصادی دولت در بین مردم جایی ندارد.

با این تفاسیر موذنان جامعه به دنبال احقاق حقوق خود از برخی مدیران ناکارآمد دولت هستند.

 نقش اصلی دولت روحانی و بی تدبیری کابینه خسته و فرسوده در ایجاد مشکلات معیشتی و تنش های موجود، غیرقابل کتمان است.

مردم عزیز! شاید از یاد ببریم که فشار سنگین معیشتی واقتصادی امروز، نتیجه آن تفکری است که در دولت و مجلس فعلی حاکم است.

گویا بعضی ها فراموش کرده اند که اقتصاد مقاومتی در دستور کار است نه اقتصاد ریاضتی! لیبرالی وضع موجود حاکم بر جامعه نتیجه انتخاب مردم است نه نتیجه انقلاب.

حقیقت امر این است که دولت روحانی برخلاف شعارهای خود در ٦ سال گذشته هیچ گونه برنامه اقتصادی مناسب با شرایط اقتصاد مقاومتی نداشته و حیات و ممات اداره ی کشور را وابسته به یک قرارداد نیم بند خارجی برجام کرده است.

البته همین گرانی بنزین هم پیش از آنکه به تحریم آمریکا برگردد به بی برنامگی دولت و غافل بودن از ظرافت های داخلی اقتصاد برمیگردد.
 
از همین تریبون به مسئولین یادآوری میکنیم که اقتصاد مقاومتی با بی خیالی، عدم برنامه ریزی، اختلاس، حقوق نجومی و رانت خواری آقازاده ها و بدون کار جهادی اتفاق نمی افتد.

باید فکری به حال این وضعیت کنید. در این زمان حساس، انقلابی عمل کنید.

جناب روحانی! مگر نگفتید که دولت بنده پاک و عاری از فساد است؟

پس دستگیری معاون و برادر خود حسین فریدون رئیس هلال احمر آقای پیوندی، آقای دانیال زاده، هادی رضوی پسر وزیر و... را چگونه توجیه میکنید؟

جناب روحانی، اخیرا مصاحبه کرده است که در اسلام؛شکستن پیمان و عهد جایز نیست و به این دلیل در برجام به پیمان و وفای خود وفادار بودیم!

جناب آقای روحانی! آیا به عهد و پیمانی که با مردم بستی هم وفادار بودی؟

امروز روز حساب است...

باید پاسخگوی کارنامه ٦ ساله ی خود باشید نه اینکه جامعه را به سمت دوقطبی سازی و آشوب ببرید.

جناب روحانی و جناب همیشه وزیر! طرح سهمیه بندی بنزین و کارت سوخت را در ابتدای دولت، فسادخواندید، مسکن مهر دولت قبل را کنسل کردید. اما چه شد که بعد از ٦ سال و ضررات جبران ناپذیر، دوباره به طرح سهمیه بندی و کارت سوخت ومسکن ملی رسیدید؟ مگر شعار شما به عقب باز نمیگردیم نبود؟ آیا این، چیزی جز لجبازی سیاسی است؟

جناب روحانی! نسبت به مسائل کشور پاسخگو باشید.

١)عدم تحقق وعده های انتخابی

٢)به قول وزیر بهداشت؛ خودمالی و تحقق نظام سلامت

٣)کارگاه بی ارزش کردن پول ملی

٤)مبانی هم قیمت سازی پراید و پرادو(میگویند تولید داخلی ما فناوری اش قدیمی است، ناچاریم از خارج وارد کنیم. ذهن مانده ی موشک نمیتوانند خودرو پیشرفته تولید کند؟!) میتواند؛ ولی شما نمی خواهید.

٥)شکوه برادر داری

٦)اقتصاد خرد و خمیر نابودی کارخانجات و خصوصی سازی رانتی و غیر کارشناسی
 
٧)پایمالی حقوق شهروندی

 فلذا اگر این حمایت ها از ظرف رهبر انقلاب صورت نمی پذیرفت با توجه به کاهش شدید مقبولیت دولت در بین مردم و آشوب های اخیر، متحمل ترین اتفاقی که برای حسن روحانی و کابینه رخ میداد، سقوط آن بوسیله استیضاح مجلس و یا با استعفای روحانی زیر فشار افکار عمومی بود.

امروز جریان انقلابی است که به حمایت از دولت پرداخته هرچند هم هنوز بر تصمیمات این قوه منتقد میماند، اما دکتر روحانی، باید بداند که استقرار خود را مدیون جریان انقلابی است که هیچگاه به رای مردم پشت نمیکنند و تا پای جان در حمایت از رای مردم می ایستند. نه مانند فتنه ۸۸، کشور را طیفی خاص به اغتشاش بکشانند و به رای مردم پشت کنند.

سوال اینجاست:
وظیفه ما در برابر حل مشکلات کشور چیست؟ سکوت؟
بی تفاوتی؟ انفعال؟

مردم عزیز! تنها راه حل کشور حضور آگاهانه مردم در صحنه است.

۴۰سال گذشته است... هرگاه مردم به صحنه آمدند، مشکلات کشور حل شد.

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری زمینه روی کارآمدن دولت جوان و انقلابی را مجلس انقلابی رقم خواهد زد.
اگر میخواهیم در همه صحنه ها از جمله مجلس، کشوری پویا داشته باشیم به نیروهای جوان جهادی کارآمد و متخصص که دلسوز به انقلاب و کشور است نیازمندیم.

امروز وظیفه دانشجویان:
تبیین شرایط امروز کشور و اقناسازی و تبیین گام دوم انقلاب برای مردم و سایر دانشجویان است که با یادآوری تاریخ گذشته دیگر شاهد لیست های شیطانی  و تبلیغات دشمنان داخلی وخارجی نباشیم.

 باید مجلسی در طراز انقلاب داشته باشیم که دغدغه های رهبری و مردم تحقق پیدا کند.
 
مجلسی از جنس شهید دیالمه که بنی صدر ملعون را عزل کند.

نه مجلس۶ و۱۰ که محافظه کاری لابی گری، دلالی و اختلاس را سرلوحه کارخود قرار دادند.

وظیفه ی نماینده مجلس، خدمت به مردم است نه باری بر دوش مردم.

به امید اینکه مردم و دانشجویان در انتخابات مجلس دوم اسفند ۹۸ با حضور پرشور خود خادم را از خائن جدا کنند.

و در آخر از مسئولین ستاد نماز جمعه بابت در اختیار قراردادن این تریبون مقدس و با ارزش به بنده کمال تشکر را دارم.

بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی از تبعیض ها و برخوردهای مسئولین شهرستان با فعالین دانشجویی گله مند است.

بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان به عنوان فعال ترین جنبش دانشجویی شهرستان و یکی از فعالترین جنبش های دانشجویی استان، که سالانه تعداد زیادی برنامه فرهنگی برگزار میکند، هیچگونه حمایت مادی و معنوی از سوی فرمانداری و شورای شهر  نمیشود؛ ولی تشکلی یکبار مصرف با طیفی خاص، سالی یک برنامه روز دانشجو اجرا میکند که فرمانداری و شورای شهر تمام و کمال هزینه های آن تشکل را متقبل میشوند.

اقای فرماندار، ریاست دانشگاه و مسئولین انتظامی شهرستان! همه ی ما اذعان داریم که شهرستان استهبان یکی از امن ترین و آرام ترین شهرستان های کشور است؛ اما چرا مراسم روز دانشجو که مجری آن بسیج دانشجویی و متولی آن سپاه بود را امنیتی ترین مراسم کشور کردید؟ مراسمی که تحت شعاع نیروهای اطلاعاتی و نیرو های نظامی دوربین به دست بود.

مسئولین سپاه به شدت گله مند هستند از مسئولین شهرستان. این رفتارها در شأن دانشجو نیست. لطفا پاسخگو باشید.
 
جناب آقای دکتر مسعودی، نماینده مجلس مردم استهبان و نی ریز! بنده از مرداد ماه در تلاش هستم که شما در بین دانشجویان حضور یابید و از کارنامه ی ۴ سال  خود دفاع کنید، حتی با مسئول دفترتان هم هماهنگ کردیم ولی متاسفانه دعوت ما را هنوز نپذیرفتند.

از این تریبون شما را به دانشگاه دعوت میکنیم که پاسخگوی کارنامه ی ۴ساله خود باشید.
 
رسالت ما گفتن بود و رسالت مسئولین، شنیدن و عمل کردن.

و در آخر از مسئولین ستاد نماز جمعه بابت در اختیار قرار دادن این تریبون مقدس و باارزش به بنده کمال تشکر را دارم.

"خدایا چنان کن سرانجام کار"
"تو خشنود باشی و ما رستگار"

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha