مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان؛

همه دانشجویان علاوه بر کسب علم دانش به دنبال عدالت خواهی و تحقق خواسته های مردم هستند

ارسلان میری: دانشجو بودن فرصت مغتنمی است که باید قدر آن ها را دانست از این رو یکی از وظایف دانشجویان استفاده از فرصت های موجود است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دیروز جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور ارسلان میری مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور کرمان برگزار شد.
ارسلام میری مدیر کل تعزیرات کل استان کرمان در این نشست ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: دانشجو بودن فرصت مغتنمی است که باید قدر آن ها را دانست از این رو یکی از وظایف دانشجویان استفاده از فرصت های موجود است.

وی افزود:دانشجویان از همان ابتدای انقلاب علاوه بر کسب علم به دنبال عدالتخواهی بوده اند و به سر انجام رسیدن خواسته های مردم دست آورد اصلی انها بوده است زیرا که دانشجو زبان گویای جامعه است از این رو دانشجو دارای ارزش و جایگاه والایی دارد همانطور که علم دارای این جایگاه است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان بیان کرد: از گذشته تاکنون کشور ایران به واسطه مواهبی که دارد مورد توجه قدرت های دنیا بوده است، دانشجویان در زمان شاه در مقابل زورگویی های قدرت های غرب ایستادگی کردند از این رو ۱۶ آذر که همراه با مبارزه با استکبار شد روز دانشجو نامیدند.

وی تاکید کرد: برخی آسیب ها جنبه روانی آن ها بیشتر از خسارات های مالی است از این رو همه ما مسئول شرایط ایجاد شده در کشور هستیم.


مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان ابراز داشت: در تعزیرات حکومتی به عنوان یک مرجع قضاوت رسیدگی به تخلفات اقتصادی است علاوه بر تخلفات اصناف تخلفات مربوط به قاچاق کالاو دارو هم رسیدگی می شود و  تعزیرات هیچ نقشی در قیمت گذاری و بازرسی های سطح بازار ندارد و تنها رسیدگی حقوقی را انجام می دهد.

میری ادامه داد: یکی از تخلفات بازار عدم درج قیمت کالا توسط فروشندگان است از این رو اصناف باید نسبت به درج قیمت ها اهتمام ورزد و تخلف در این حوزه حائز پرداخت جریمه است.

وی یادآور شد: برخی از خواص تصور می کنند بازرسی از اصناف وظیفه تعزیرات است در حالیکه این چنین نیست و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت همچنین اتاق اصناف این وظیفه را برعهده دارد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان بیان کرد: برخی محصولات کشاورزی بنا بر فصل برداشت تغییر قیمت دارند همانند گوجه فرنگی و پیاز از این برخی در برخی فصول ارزان و برخی فصول همچون شرایط کنونی گران می شود.

ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی واردات کاغذ دستمایه زیاده خواهی سودجویان

میری در ارتباط با توزیع یارانه کاغذ اذعان داشت: متاسفانه برخی افراد ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان را دریافت کرده اند اما کالاهای دیگری به جز کاغذ وارد کرده اند که استان کرمان از این حیث بی بهره نیست.

وی خاطرنشان کرد: پرونده های مربوط به واردات کاغذ در تعزیرات حکومتی در حال بررسی است و به زودی احکام مربوطه صادر خواهد شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در پاسخ به نامناسب بودن جرائم بازدارنده گفت: مجلس شورای اسلامی تاکنون قوانین مناسبی که بازدارنده تخلفات باشد، تصویب نکرده است و متاسفانه چنان جرائم کم هستند که فرد با پرداخت جریمه اندک مجددا تخلف خود را ادامه می دهد.

میری در ارتباط با ادغام تعزیرات حکومتی و مجموعه قوه قضائیه، تصریح کرد: اقدام مورد نظر در حال انجام است اگرچه تحقق این امر می توان تاثیر گذاری تعزیرات را بالا برده و بروز تخلفات را تاحدودی کاهش دهد.

وی در خصوص تخلفات جایگاه های عرضه کننده سوخت ابراز داشت: شرکت نفت و اداره استاندارد موظف به بازرسی جایگاه های بنزین و گاز هستند البته تعزیرات می تواند در قالب گشت های مشترک بازرسی هایی انجام دهد و به شکایات مردمی رسیدگی کند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در ارتباط با کاهش قاچاق بنزین بعد از افزایش نرخ بنزین، گفت: بر اساس آمار پیش از این نزدیک به ۴ میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف شده بود که نزدیک به ۳۰۰ هزار لیتر مربوط به بنزین است و در ۴ هفته گذشته پرونده ای مبنی بر قاچاق بنزین به تعزیرات نرسیده است.

میری در پایان یادآور شد:مسئولان باید با منطق و بر اساس نظر آن ها در خصوص سهمیه بندی بنزین تصمیم می گرفتند تا فشار روانی حاکم بر جامعه کمتر شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار