معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در جمع دانشجویان؛

غربگرایی در ایران جاده صاف کن دشمن بوده است/ دولت باید در تراز انقلاب عمل کند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / ناظمی اردکانی  صبح امروز به مناسبت روز دانشجو در سالن خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان که به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برپا گشته بود حضور پیدا کرد و از تحولات ایران و مسائل بین الملل سخن گفت.

در ابتدای جلسه نجفی نژاد ریاست این دانشگاه  گفت: دانشجویان و فرهیخنگان برای دروز اشتن کشوری قوی باید جهاد علمی کنند. وی افزود: جهادی علمی فقط درس خواندن و به کلاس رفتن و کتاب خواندن نیست...

 

نجفی از ضمن رویداد هفته پژوهش تمام آحاد دانشجویان را دعوت به بازدید از نمایشگاه فناوری و پژوهش دعوت نمود و گفت: این نمایشگاه نمایشگاه امید و شناسایی استعدادهای درخشان استان است و این نیروی انسانی نخبه می باشد که مهمترین امور کشورها را رقم میزند.

در ادامه ناظمی اردکانی: روز دانشجو را تجلی آزادی خواهی، عدالت طلبی، آرمانگرایی و استکبارستیزی است و در سال 1332 اگرچه برای رضایت آمریکا سینه پاک 3 دانشجو را هدف قرار دادند اما امروز شاهد هدف قرار گرفتن پیشرفته ترین پهبادهایشان هستند.

 

وی افزود: مولفه های مهمی در کشور ما وجود دارد مانند انسجام ملی، حضور مردم در صحنه، ظرفیت های بالای کشور. همچنین محل استراتژیک ایران و نیازهای منطقه و جهان به نفت و گاز و قدرت موشکی و دفاعی ایران از جمله مولفه های فرصت های داخلی می باشند.

وی افزود: البته تهدیداتی نیز در کشور وجود دارد مانند تهدیدات امنیتی که دشمن قصد دارد با تحریم و بیکاری و ... آن را شعله ور کند. از جلمه تهدیدات دیگر نفوذی ها و وجود جریان غربگراست. جریان غربگرا نه تنها اکنون بلکه از زمان مشروطه و حتی قبل از آن در ایران شکل گرفت بود و هر غربزدگی همواره جاده صاف کن دشمن بوده است. این دشمن به خصوص آمریکا نقشه راهی دارند که در مراجع بالاتر و قبلها به تصویب رسانده اند و جمهوری خواه یا دموکرات ها پیگیر آن هستند.

اردکانی در موضوع انتخابات پیش رو گفت: مجلس شورای ناهمگن و یا مجلس با اقلیت موجب سستی و ضعف در عملکرد کشور است و باید مجلس همگن و در تراز انقلاب باشد. اگر مجلسی با تراز انقلاب تشکیل شود تهدید داخلی و خارجی به وجود نخواهد آمد و حتی دولت اگر در حالت انفعال باشد مجلس می تواند جلوی آن را بگیرد.

مراسم این روز با تئاتر دانشجویی و اجرای نوای ادبی همراه و با تجلیل از دانشجویان فعال حوزه بسیج دانشجویی این دانشگاه به پایان رسید.