یادداشت/ اسماء مسیح پور:

بهداشت را از بند درمان رها کنید!

اسماء مسیح پور، مسئول رسانه بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سلامت ممسنی، در انتقاد به ورود غیرمتخصص ها به حوزه بهداشت، خطاب به وزیر مربوطه متنی نوشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /اسماء مسیح پور، مسئول رسانه بسیج دانشجویی  مجتمع آموزش عالی سلامت ممسنی، در انتقاد به ورود غیرمتخصص ها به حوزه بهداشت، خطاب به وزیر مربوطه متنی نوشت. این متن به قرار زیر است:


جناب آقای دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی! ( شما بخوانید وزیر درمان! ) سال هاست که با وجود هزاران دانشجو و دانش آموخته بهداشت، نیروهای غیر متخصص به حوزه بهداشت وارد می شوند و جایگاه شغلی آنان را اشغال می کنند.

تا چندی پیش ماماها به عنوان نیروهای تخصصی درمان در حوزه بهداشت مشغول به کار می شدند که به لطف وزارت درمان، نام پرستاران نیز در دستور العمل  احراز شغلی بهورز و مراقب سلامت  قرار گرفت و تیر خلاصی را به دانشجویان و دانش آموخته های بهداشتی زد!

آقای وزیر! اگر بهداشت تخصصی ست، چرا نیروی غیر متخصص (متخصص درمان ) دارد؟ اگر بهداشت تخصصی ست، چرا وزرات خانه اختصاصی ندارد که اجازه ورود نیروی های غیر متخصص درمانی را به حوزه بهداشت ندهد؟ و اگر بهداشت تخصصی نیست چرا سالانه هزاران دانشجوی بهداشت از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند؟

اگر بهداشت تخصصی نیست، نام وزارت خانه را عوض کنید و بگذارید وزارت درمان.

من به عنوان دانشجوی بهداشت عمومی، چرا نباید بتوانم رشته تخصصی بهداشت عمومی را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهم ولی یک پزشک، یک دندان پزشک و یک داروساز می تواند؟

آقای وزیر!
اکنون بروید و پشت تریبون ها شعار دهید که بهداشت مقدم است بر درمان.

روزگار این روز های بهداشت شده مثل گروه خونی -O ، به همه جایگاه شغلی می دهد ولی نمی تواند به حوزه دیگری ورود کند!

آقای وزیر!
با ورود نیرو های غیر متخصص به بهداشت بهتر است فاتحه بهداشت را خواند.

ارسال نظر


captcha