اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با مسعود سلیمانی دیدار کردند + عکس

اعضای بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با حضور در منزل مسعود سلیمانی، دانشمند حوزه سلول‌های بنیادی از این محقق برجسته کشور قدردانی کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمسعود سلیمانی اخیرا بعد از تحمل ۱۴ ماه اسارت در زندان‌های آمریکا به اتهام واهی، با پیگیری وزارت امورخارجه و جامعه علمی طی مبادله زندانی با مقامات آمریکا آزاد شد و به ایران بازگشت.

 

این استاد برجسته دانشگاه طی سخنانی با بیان شرایط سخت بازداشت‌گاه‌های آمریکا گفت: مسئولان امنیتی و قضایی آمریکا بیش از همه چیز تلاش داشتند با وعده اعطای تابعیت و پذیرش در بهترین دانشگاه‌ها من را از اصول خود برگردانند، حتی برای این کار تهدید کردند که اگر نپذیرم کاری می‌کنند تا دیگر تدریس و تحقیق را فراموش کنم.

دیدار اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با مسعود سلیمانی +عکس

همچنین با اشاره به وجهه و موقعیت خوب خود در بین زندانیان و گرویدن تعدادی از آنها به دین اسلام افزودند: بعد از اینکه در پروژه جذب من ناکام ماندند تلاش کردند تا به هر نحو ممکن شخصیت من را بشکنند. ۱۴ ماه بازداشت موقت و وعده‌های آزادی مکرر و سپس نقض آن در همین راستا بود اما خوشبختانه با کمک خدا و محبت شما دانشجویان در همه این اهداف سرخورده و مغلوب شدند.

 

سلیمانی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از اقدام اخیر دانشجویان در رابطه با اعتراض به زندانی شدن خود با تجمع در برابر سفارت سوییس، این حرکت را نقطه عطفی در تصمیمات‌شان برای کارهای آینده خود دانستند.

 

دانشجویان نیز به رسم یادبود تابلویی منقش به آیه «فاذا فرغت فانصب تقدیم» ایشان کردند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار