بسیج دانشجویی آموزشکده فنی امام خمینی؛

١٦ آذر نماد استقلال سیاسی کشور

بسیج دانشجویی آموزشکده فنی امام خمینی(ره) شهرستان آباده، به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی آموزشکده فنی امام خمینی(ره) شهرستان آباده، به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:


بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ اَلْرَّحیمِ

یا اَیُّهَا اَلَّذینَ آمَنوا اِذا لَقیتُمُ اَلَّذینَ کَفَروا زَحْفاً فَلا تُوَلُّوهُمُ الْاَدْبارَ

ای آنانکه ایمان آوردید هرگاه با تهاجم کافران در میدان کارزار روبرو شوید مبادا از بیم آنها پشت به دشمن کرده و از جنگ بگریزید. (سوره انفال آیه ۱۵)

مطابق بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، دانشگاه کارخانه انسان سازی است و رسالت اصلی دانشگاه تربیت اسلامی انسان است و هدف اساسی دانشجو رسیدن به کمالات والای انسانی است.

١٦ آذر نمادی است از حراست استقلال سیاسی کشور، پرچمی بلند برای مبارزه با استبداد و نشانی برای تحقیر استعمار.

در چنین روزی "مهدی شریعت رضوی"، "مصطفی بزرگ نیا" و "احمد قندچی" در اعتراض به سفر نیکسون به کشور و اعطای دکترای افتخاری به وی، در دانشگاه تهران در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی سینه سپر کردند و عهدنامه خود را با اسلام و مبارزه با ظالمان را با سرخیخونشان امضا نمودند، تا پایه های زنگ زده حکومت ٢٥٠٠ساله طاغوت به لرزه بیفتد.

برخی امروز اگر ترامپ به ایران بیاید حاضرند دانشجویان را هم زیر پایش ذبح کنند! این میزان ارادت برخی به آمریکا یا از سر جهل تاریخی است یا از سر وادادگی!

دانشجو نماد زلالی، پاکی، آرمان خواهی، بیداری و مظهر تحولات سیاسی در جامعه است.

ما احزاب، گروه ها و تشکل های انقلابی، معتقدیم که امروز نیز جنبش دانشجویی در تداوم پویایی خود مظهر استقلال خواهی،استکبار ستیزی و عدالت خواهی است.

از دستگاه های حاکمیتی و دولتی هم انتظار داریم با باور عمیق به بزرگی ملت ایران و بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های بی بدیل این کشور بزرگ و با میدان دادن به نخبگان و جوانان دانشگاهی برای ورود جهادگونه به عرصه حل مشکلات مردم و استفاده از دیپلماسی متناسب با عزت و جایگاه تاریخی مردم ایران، با هدف توسعه روابط با هم پیمانان، بتوانند ماموریت اداره کشور را به نحو درستی پیش ببرند و بدانند همه ما در صورت حرکت در این جهات پشتیبان و حامی آنها خواهیم بود.

ملت با عظمت و جوانان و دانشجویان عزیز بدانند هدف مهم استکبار از آتش افروزی های جنگ نرم اخیر، ناامید سازی افکار عمومی جامعه ایرانی از کارآمدی انقلاب اسلامی در قدم اول و انفعال و تعلل و سستی و رخوت جوانان دانشجوی انقلابی در دفاع تمام عیار از انقلاب اسلامی و دستاورد های بی نظیر رویکردی و عملکردی آنان است.

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: مظهر شهامت و سرعت عمل ملت ایران، دانشجویان بودند. آن هم دانشجویانی که پیرو خط امام بودند، نه دانشجوی وابسته به فلان حزب سیاسی یا فلان تشکیلات گوناگون و بی ایمان، بلکه دانشجویانی که خط امام را قبول داشتند و به آن مومن بودند.

آموزشکده فنی آباده ضمن پاسداشت ۱۶ آذر با تبریک این روز به آحاد دانشجویان،به ویژه دانشجویان آموزشکده فنی و حرفه ای امام خمینی (ره)انتظار دارد دانشجویان عزیز همچون همیشه در کنار تعلیم وتزکیه حساسیت به تحولات کشور و جامعه را نیز وجهه همت خود قرار دهند و برای همیشه،علم آزادگی و استکبار ستیزی را برافراشته نگه دارد.

ان شاءالله

ارسال نظر


captcha