سردار حسینی امروز به نیت تبریک روز دانشجو به کلاس درس دانشگاه های کردستان رفت

امروز مصادف با 16 آذر روز دانشجو سردار صادق حسینی به کلاس درس دانشجویان دانشگاه های کردستان و دانشگاه فرهنگیان رفت و روز دانشجو را به آنها تبریک گفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سردار صادق حسینی در دانشگاه کردستان و در بین دانشجویان این دانشگاه با تبریک روز دانشجو عنوان کرد: دانشجویان امروز آینده سازان فردا هستند و تبدیل به استاد و مدیر جامعه خواهند شد.

 

وی بیان کرد: 66 سال پیش با شهادت شهدای دانشجو در کشور هر سال این روز گرانقدر گرامیداشته می شود و در برهه های مختلف زندگی این دانشجویان بودند که جانانه سینه سپر کردند و به میدان رفتند.

 

سردار حسینی افزود: در دوران دفاع مقدس دانشجویان کلاس درس را رها کردند و برای دفاع از کشور راهی خط مقدم شدند و امروز دانشجویان جا در جای پای کسانی گذاشته اند که در دوران رژیم شاهنشاهی خود فرماندگان قدر میدان بودند.

 

وی گفت: عده زیادی از دانشجویان در دوره استکبار دلیرانه جنگیدند و امروز میدان مبارزه با جهل و نادانی را به شما دانشجویان عزیز سپردند.

 

سردار حسینی گفت: کسب معرفت و دیانت از ارزش ها رسالتی خطیر است بر دوش جوان دانشجوی انقلابی و از جمله وظایف شما انجم اموراتی از جمله طالب علم بودن کسب فیض از اساتید ارزشی و پرورش روحیه استکبار ستیزی است.

 

وی عنوان کرد: دانشگاه مبدا تحول همه اتفاقات کشور می باشد، کارخانه ی انسان سازی است که هدفش پرورش انسان های مومن و باسواد است.

 

 

 

 

دیدار با خانواده شهید دانشجو حیدر عزیزی هم از دیگر اقدامات سردار سید صادق حسینی در روز دانشجو بود که ساعاتی را هم به هم نشینی با خانواده این شهید گرانقدر گذراندند.

 

 

دانشگاه فرهنگیان استان کردستان پردیس بنت الهدی صدر هم مقصد بعدی سردار حسینی بود که در آن دانشجویان را طالبین علم امروز و معلمان فردا خواند که تاریخ های ارزشی و مهم را هم برای کشور رقم زده اند.

وی بیان کرد: انتظاری که رهبری از شما دانشجویان دارد به مراتب بیشتر از دیگر اقشار جامعه است و طالب علم بودن داشتن روحیه و شور انقلابی و مبارزه با استکبار ستیزی و همواره مطالبه گر بودن همگی چکیده خواسته رهبری از شما است.

 

وی افزود: وجود اعتقاد دینی و انقلابی در بین دانشجویان همگی منجر به رسیدن پیشرفت علمی در کشور شده که این میزان از رشد در تمام زمینه ها با شرایط اوایل انقلاب قابل مقایسه نیست.

 

 


Kurddanesh Telegram Baner

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار