دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه

مردم از تبعیض ها ناراضی اند / آن روزی که درد مردم را نفهمیدید از خط انقلاب فاصله گرفتید

مردم انتظار دارند که مسئولین را در بین خودشان ببینند/ اینبار مردم و جنبش دانشجویی هوشیار انتخاب خواهند کرد تا دیگر نماینده ای دست اندازی به بیت المال نکند./ مسئولان از مطالبات دانشجویان دلخور نشوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با اشاره به حضور مردم غیور و انقلابی شهر زنجان در آبان ماه اظهار داشت: این حضور مردمی صرفا جهت لبیک به ندای رهبری انقلاب بود.

 
محمدرضا قربانی خون قندچی،شریعت رضوی و بزرگ نیا ها را آبیاری کننده درخت جنبش دانشجویی عنوان کرده و گفت : ان ها رفتند که امروز با صدایی رساتر از دیروز اعلام کنیم که ماهیت این جنبش، آرمان خواهی و مطالبه گری است.
 
وی مطالبه گری و نقش آفرینی دانشجویان را مهم ترین وظایف جنبش دانشجویی دانسته و ادامه داد: مقابله با جنگ نرم،دستیابی به قدرت و اقتدار علمی،حفظ هوشیاری و عمل کردن با توجه به موقعیت ها،کسب قدرت تحلیل سیاسی، عمق بخشیدن به معرفت دینی از دیگر وطایف و خط و مشی هاست.
 
محمدرضا قربانی مسئولین نظام را موظف به پاسخگویی به مطالبات مردمی دانسته و گفت: در راه ایجاد و صیانت از نظام مقدس اسلامی جوانان و دانشجویان خودشان را فدا کرده اند.‌
 
وی جنبش دانشجویی را هوشیار و با بصیرت خوانده و ادامه داد: همان دانشجویی که روزی هوشیارانه از دیوار سفارت بالا رفت امروز نیز دست های پشت پرده و فتنه های آمریکای خبیث می بیند.
 
دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی در راستای اتفاقات اخیر کشور اظهار کرد: رهبری به مسیولین پس از افزایش قیمت ها گوشزد کرد که هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند پس مسئولین کشور به وظایفشان به طور جدی عمل کنند.
 
 
مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی زنجان هرگونه سستی و اهمال کاری در کنترل قیمت ها را مساوی با تخطی از امر ولی فقیه بوده  قلمداد کرده و مطرح کرد: این تخطی به هیچ وجه برای هیچ مسئولی در حکومت اسلامی قابل قبول نیست.
 
 
وی مردم ایران را عزیز و نجیب و در عین حال گله مندند دانسته و گفت: مردم حق دارند، مردم از تبغیض ها ناراضی اند و هزینه های گزاف تحصیلی و پزشکی شایسته مردم نیست.
 
محمد رضا قربانی موانع متعدد برای ازدواج و ایجاد شغل را از مسائل جوانان عنوان کرده و گفت: همین مردم پای نظام ایستاده اند و می ایستند اما مسئولین گمان نکنند که این حضور به معنای رضایت مردم از عملکرد آنان است، به هیچ وجه، این حضور و در صحنه بودن لبیکی است به ندای رهبریست.
وی با اشاره به اینکه همه میدانیم که در جنگ اقتصادی هستیم و قطعا جنگ هم تلفاتی دارد بیان کرد: برای عبور از این گردنه  سخت نیاز به همت و تلاش جهادی داریم .مردم انتظار دارند که مسئولین را در بین خودشان ببینند.
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بیان کرد: تحمل شرایط سخت تحریم زمانی برای مردم آسانتر خواهد شد که مردم سطح زندکی مسئولین را
هم سطح با خودشان ببینند.
 
محمد رضا قربانی خطاب به مسئولین گفت: آقایان مسئول،آقایان نماینده،آقایان وزیر،آقایان مدیر،آقایان رئیس ،ان زمانی که از مردم فاصله گرفتید آن روزی که درد مردم رو نفهمیدید، ان روزی که مردم رو نامحرم دونستید از خط انقلاب فاصله گرفتید
 
وی ادامه داد: در اقدامی یک شبه نرخ کالاهایی رو افزایش دادید و از پاسخگویی فرار کردید و آن روزی که منویات امام و رهبری مبنی بر شفافیت ،پاسخگویی،حمایت از تولید داخل،ساده زیستی و... رو زیر پاگذاشتید و مانور تجمل دادید، از آن روز شما دیگر لایق داشتن مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی نداشتید.
 
قربانی با بیان اینکه نمایندگانی که منتخب مردم بودند حتی حاضر به شفافیت سازی خود نشدند، گفت: اینبار مردم و جنبش دانشجویی هوشیار انتخاب خواهند کرد تا دیگر نماینده ای دست اندازی به بیت المال نکند.
 
مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه مسئولین نباید از مطالبات دانشجویان دلخور شوند، مطرح کرد: جنبش دانشجویی محافظه کار نیست زیرا که امام خامنه ای فرموده اند محافظه کاری قتلگاه انقلاب است.
 
وی اصالت جنبش دانشجویی را در حریت و وابسته نبودن به هیچ حزب و جریان خاصی  دانسته و افزود: جنبش دانشجویی با صراحت حرف دل مردم جامعه را به گوش مسئولین می رساند و به فرموده ی شهید والامقام دکتر بهشتی،دانشجو موذن جامعه است،اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود.

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار