استکبار آمریکا جریان ضعیف و از بین رونده است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: جریان انقلاب ما یک جریان پیروز و استکبار آمریکا جریان ضعیف و از بین رونده است اما انقلاب هر سال و هر روز با جریانی شکوفاتر برای استکبار ستیزی در حال حرکت است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییآیت‌الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در همایش ۴ هزار نفری جهادگران و دانشجویان بسیجی در دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: ۱۶ آذر تابلو راهبردی حرکت استکبار برای سلطه بر این سرزمین و شهادت عزیزان ما است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به وقایع سال ۴۲ با ورود معاون رئیس جمهور آمریکا و تظاهراتی که در دانشگاه تهران در اعتراض به این ورود راه افتاد گفت: از حضور آن عنصر نابکار به خاطر سیاست کودتای ۲۸ مرداد و سلطه حکومت شاه و برای ارزیابی آثار این کودتای شیطانی به این کشور آمد اما نسل جوان دانشگاهی ما نتوانست این حضور خائنانه را تحمل کند و در ۱۴ آذر تظاهراتی راه افتاد.

وی ادامه داد: جوانان دانشگاهی آن روز در اعتراض به نشان افتخاری که قرار بود به نیکسون برای این کودتا داده شود و چون فضای دانشگاه به خاطر این حضور ناپاک قرار داده بود در روز ۱۶ آذر مزدوران شاهنشاهی در یک یورش ناجوانمردانه حرکت دانشجویان را سرکوب کردند.

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به این حرکت اعتراضی دانشجویی که ابتدا از دانشکده حقوق  و دانشگاه صنعتی تهران راه افتاد، تصریح کرد: جوانان معترض مورد هجوم عمال ستم شاهی قرار گرفتند و عده‌ای را به خاطر اینکه جزء عوامل برپایی تظاهرات ۱۴ آذر بودند دستگیر کردند و عده‌ای در اعتراض به این دستگیری، دانشجویان را به رگبار بستند و سه دانشجوی عزیز را در آن روز به شهادت رساندند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه از آن روز تاکنون ۶۶ سال می‌گذرد به دو بخش تاریخ ایران و وقایع آن اشاره کرد و گفت:  بخشی سلطه آمریکا بر ما بود و بخشی دیگر استکبار ستیزی انقلابیون ما در برابر جنایات آمریکا و استکبار بود، در حقیقت نهایت حرکات آمریکا چه در زمان سلطه‌اش و چه در زمان بریدن از این سرزمین آن کارنامه به اینجا رسید که امروز روی کره زمین جایی نیست که پرچم آمریکا را آتش نزند و طنین مرگ بر آمریکا در آنجا نپیچد.

وی افزود با اشاره به هزینه‌هایی که در این ۶۶ سال همچون هزینه‌های مادی و شهادت شهدا دادیم، یادآور شد: جریان انقلاب ما یک جریان پیروز است و استکبار آمریکا جریان ضعیف و از بین رونده است اما انقلاب هر سال و هر روز با جریانی شکوفاتر برای استکبار ستیزی در حال حرکت است.

آیت‌الله علم‌الهدی به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با بسیجیان اشاره کرد و گفت: نکته جالبی که در این سخنان جلب توجه کرد، اعلام ولایی، حکومتی و فرماندهی به بسیج بود، این یک فرمان حرکتی حکومتی و آماده باش به بسیج بود تا در روش و تدبیر آماده باشید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به سه نوع جنگ در برابر دشمن در عرضه جنگ سخت، نیمه سخت و جنگ نرم اشاره کرد و توضیح داد: در جنگ سخت چون شما در عرضه آماده هستید، آمریکا جرأت تجاوز ندارد، اگر آمریکا فرصت پیدا کند از صبح تا ظهر تهاجم را به تأخیر نمی‌اندازد اما در طول این 30 سال مانند یک سگ اطراف ما پارس می‌کند، اما جرأت نزدیک شدن به ما را ندارد.

وی در خصوص جنگ نیمه سخت افزود: عرضه دوم، جنگ نیمه سخت است مانند توطئه‌هایی که دشمن برای این ملت رقم می‌زند، چند بار این جنگ نیمه سخت را تجربه کردیم و در طول سال‌های مختلف مزدورهایش را می‌فرستد تا آتش‌سوزی و تخریب در کشور راه بیندازند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: شکست دشمن در فتنه اخیر مفتضحانه بود، اگر در سال ۸۸ توانست چند ماه ادامه دهد اما در سال ۹۸ این توطئه به‌خاطر حضور شما تنها چند روز دوام آورد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ از خرداد تا بهمن این جنگ و فتنه ادامه داشت، اما امروز به دنیا نشان داده شد که دشمن ما خیلی ضعیف است و نیروهای بسیجی ما 10 برابر بیشتر قوی شده‌اند به‌طوری که جنگ سخت دو روز بیشتر طول نکشید.

وی با بیان اینکه وضعیت امروز ما در کشور و در مقابل تهاجم استکبار وضعیت مسلمانان در جنگ احزاب است، اظهار کرد: در طی 3 هزار سال عمر عرب و یهود، شَر عربی با فتنه یهودی دست به‌دست هم دادند و جریان ضد پیغمبر را راه انداختند، در زمانی که پیامبر در سخت‌ترین شرایط اقتصادی بودند و با همه جریان‌های ضد پیغمبر همدست شدند.

آیت‌الله علم‌الهدی افرود: در مقابل این جریان فتنه، مسلمانان دو دسته شدند و اقلیتی که نفاق در آن‌ها نفوذ کرده بود، وقتی سیل عظیم لشکر دشمن در مقابل آن‌ها قرار گرفت در قرآن آمده است که اینجا مرحله آزمایش پیش آمد و یک عده متزلزل شدند، جریان نفاق که در این اقلیت نفوذ کرده بود دیدند وعده‌ها دروغ بود و یک اکثریت نیز بود، وقتی چشمشان به لشکر دشمن افتاد گفتند خدا و پیغمبر به ما کمک می‌کنند و بر ایمانشان افزوده شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه محور و چاشنی همه ایثارگری‌های ما وابسته به خدا و قرآن است، تصریح کرد: دشمن همه اسباب خود را برای دشمنی علیه ما بسیج کرده است و از این بیشتر قدرت ندارد، در جامعه ما یک اقلیتی هستند که چشمشان به غرب دوخته شده و معنقد هستند که نظام ما را فریب داده و نمی‌توانیم نجات پیدا کنیم، در حالی که وقتی به بدنه جامعه می‌رویم اکثریت مومن به قرآن و معتقد به رهبری هستند.

وی ادامه داد: رهبری حجت زمان است، این اکثریت نماد و جورکش شما هستید، مردانی که در عهد و پیمان با خدا راست و استوار هستند، این بسیجی عوض شدنی نیست، قرآن خبر داده تا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) شما تغییر پیدا نمی‌کنید و دلیلش اعتقاد و پایداری شماست که از نسل گذشته قوی‌تر شده‌اید.

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به بسیجیان ادامه داد: شما مردان در برابر نارسایی ها می ایستد، دشمن جنگی قوی تر از سال ۸۸ راه انداخت اما دو روزه جمع شد پس قدرت شما و ضعف دشمن بیشتر است و جریان ما متعالی تر است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: در این عرضه باید ثابت قدم بایستیم، دشمن کارش تمام شده و با هیچ چیز دیگری نمی‌تواند بیاید و به فرموده رهبری اعلام آماده باش برای بسیج صادر شده پس باید تاکتیک داشته و آماده باشید.

وی با بیان اینکه در جنگ نیمه‌سخت باید تاکتیک داشته باشیم، یادآور شد: جنگ نرم در عرصه‌های سیاسی است، میدان نرم دشمن عرضه انتخابات است، خطری که وجود دارد این است که دشمن از بین منتخبین عامل نفوذی انتخاب و از جریانی که با رهبری زاویه دارد، استفاده کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: برای نفوذ کردن، عناصری که با رهبری زاویه دارند را شناسایی و در آن‌ها نفوذ می‌کنند که امیدواریم با بصیرت شما در فضای اقتدار نظام این بار نیز شکست بخورند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: ستون این نظام رهبری است و دشمن عواملی که پای این ستون نیستند را انتخاب می‌کند، پس میدان انتخابات را دست بگیرید و از ورود عناصر زاویه‌دار با رهبری در این عرصه جلوگیری کنید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار