به مناسبت هفته بسیج برگزار شد؛

کرسی آزاداندیشی/ بسیج، گفتمان مردمی یا حزب گرا؟

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داراب، به مناسبت هفته بسیج، کرسی آزاد اندیشی، با موضوع "بسیج، گفتمان مردمی یا حزب گرا" برگزار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داراب، به مناسبت هفته بسیج، کرسی آزاد اندیشی، با موضوع " بسیج، گفتمان مردمی یا حزب گرا" برگزار کرد.


طی این برنامه ابتدا علیرضا محمدی، مسئول کانون مطالعات فکری، فرهنگی و سیاسی در مورد بسیج و مفاهیم آن گفت: بسیج از متن جامعه است و همواره حامی و مدافع مردم و نظام جمهوری اسلامی در برابر توطئه های دشمن بوده است.

وی خاطر نشان کرد: این نهاد مردمی با در اختیار داشتن نیروهای ولایی و دلسوز در تمام بخش های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی حضور موفق و فعال داشته و در حوادث طبیعی و بلایا نیز گره گشای مشکلات و مایه ی دلگرمی مردم و مسئولین بوده است.

محمدی ادامه داد: بسیج یک سازمان نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و در لباس رزم شکل گرفته باشد و بسیجی در هر زمان و میدانی که فداکاری او لازم باشد حاضر و آماده ایثار است.

مسئول کانون مطالعات فکری، تصریح کرد: دکتر مصطفی چمران یک بسیجی بود که با کوله باری از افتخارات تحصیلی و دکترای فیزیک پلاسما هنگام احساس تکلیف، دکتری خود را بر در کوزه نهاد و خار و خاشاک پاوه را ترجیح داد و در جبهه های نبرد حق علیه باطل به خدا رسید. مهندس، شهید مهدی باکری نیز یک بسیجی واقعی است؛ همان شهردار نمونه و فرمانده دلاور لشکر که بدون هیچ ادعا، در اوج گمنامی به یاری پیرزن سیل زده شتافت و همپای کارگران شهرداری کار میکرد.

سپس یکی از دانشجویان مخالف، با شرکت در این کرسی عنوان کرد: اگر بسیج مردمی ست، چرا در اعتراضات اخیر، حامی مردم نبود؟

در ادامه دانشجویی در گروه موافق به سوال او پاسخ داد: بسیج اقیانوس بزرگی است که محدود به هیچ حزب و گروهی نیست و هدفش خدمت به مردم و حفظ ارزش های دینی و تامین امنیت است و چون بسیج خود را حامی مردم و نظام میداند از آشوب و فتنه جلوگیری می کند.

در پایان کارشناس کرسی آزاداندیشی، علیرضا محمدی، به جمع بندی مطالب پرداخته و گفت: بسیج یک نیروی مردمی سازمان یافته است که همیشه در کنار مردم بوده و نسبت به کشور و جامعه دغدغه دارد و احساس مسئولیت می کند.

 وی خاطرنشان کرد: امروز نسبت به بسیج یک اعتماد ملی وجود دارد؛ زیرا بسیج تا کنون در عرصه های مختلفی خدمت کرده و مردم خدماتش را می بینند و لمس می کنند.

او در پایان با تاکید بر این که بسیجی هیچ وقت از آموزش و علم جدا نیست و با عمل و ایمان توام است افزود: توقع ما از دانشجویان بسیجی بیشتر است و باید عملکرد بهتری در توسعه علمی و ایمانی جامعه داشته باشند؛ چرا که در پرتو تفکر ناب بسیج است که انقلاب و کشور بیمه می شود و دست متجاوزان از آن کوتاه می گردد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار