عباسی دوانی در گردهمایی انقلابیون جوان دانشگاه شیراز؛

آقایان دولتی منفعل و خسته اند

عباسی دوانی در گردهمایی انقلابیون جوان دانشگاه شیراز، گفت: به آقایان دولتی فعلی مراجعه کردم و گفتم بحران در پیش است؛ بگذارید ما کار کنیم. اما آقایان نه مسئولیت می پذیرند و نه حاضر هستند مسئولیت را به دیگران واگذار کنند! همه منفعل و خسته اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دکتر فریدون عباسی دوانی، رئیس انجمن هسته ای ایران و رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در گردهمایی انقلابیون جوان دانشگاه شیراز حضور یافت.


وی با اشاره به محوریت "مدیریت جوانان از شعار تا واقعیت" گفت: نباید به مسئله ورود جوانان به کار به گونه ای شعاری نگاه کرد، بلکه باید روشی را استفاده کرد که یک جوان از رده های کوچک کار را شروع کند و به مرور و با کسب تجربه و با همراهی افراد با تجربه مدیریت های حساس به او واگذار شود.

عباسی در این مورد، تصریح کرد: آن بخشی که من دیدم و برای شما نقل می کنم این است که رهبری معظم کشور همیشه به جوانان احترام میگذارند، توجه می کنند و آن ها را مورد تشویق قرار می دهند. ایشان جوانان را سرمایه های اصلی کشور نام می برند و می خواهند آن ها وارد کارهای رده های کارشناسی و اجرایی بشوند.

وی برای اثبات ادعای خود ادامه داد: زمانی که بنده رئیس انرژی اتمی کشور شدم در اولین دیدار رسمی خود با مقام معظم رهبری، ایشان به بنده تاکید کردند که آقای آقا زاده کار خوبی کردند که جوانان را وارد کار کردند، شما هم مثل  آقای آقازاده (مدیر پیشین انرژی اتمی) جوان ها را بیاورید. به آقا گفتم: چشم؛ من از جوانان استفاده می کنم.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی بیان کرد: زمانی که آمدم در انرژی اتمی، دستور دادم که باید سالی 1000 نیروی متخصص استخدام کنید؛ به صورت دستوری هم گفتم؛ دلیل هم داشتم، میگفتم شما چرا اینجا استخدام شدید، رشد کردید، مدارج بالا را گرفتید، متخصص شدید، خب شما باید عرضه داشته باشید برای جوانان بعد از خودتان نیز ظرفیت ایجاد کنید.

دوانی در ادامه تاکید کرد: در سال های قبل از آن دوره، یک نفر بود که شانزده سال رئیس انرژی اتمی بود و نیروهای خود را از افراد پیر انتخاب می کرد و یا به دنبال جذب نیروی خارجی بود؛ اما یک جایی این رویه تغییر کرد و جوانان وارد کار شدند و به آن ها فرصت آزمون و خطا داده شد.

عباسی تصریح کرد: اگر تصمیم بر عوض کردن رویه ها و کار کردن در کشور باشد، به راحتی امکان پذیر است و نیازی به پول و بودجه هم برای تامین حقوق نیست؛ چرا که حل کردن مشکلات و کار کردن، خود باعث کسب درآمد می شود.

رئیس انجمن هسته ای ایران در این مورد اذعان کرد: در حال حاضر نیز دولتی ها و مسئولین منفعل امد، هیچکدام مسئولیت نمی پذیرند و حاضر نیستند مسئولیت را هم به دیگران بدهند در حالی که خود خسته اند.

وی افزود: الان بنده می روم به این دولتی های فعلی می گویم: آقایان! کشور مشکل حمل و نقل دارد، ما قوای محرکه می خواهیم. پیش استاندار تهران رفتم، به وزیر کشور آقای رحمانی فضلی و وزیر نفت گفتم. همین دو سه ماه گذشته که بحران در پیش است؛ اما مسئولیت نمی پذیرند.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در پایان با تاکید به نقش جوانان در مطالبه گری، گفت: نقش جوانان در این برهه مطالبه گری است. جوانان نباید به تکثر خود نگاه کنند؛ بلکه به دنبال کسب مهارت باشند و هر چند نفری که هستند تلاش کنند به دیگر جوانان مهارت و دانش اضافه کنند و کارهای مدیریتی را تجربه کنند. مانند شهید احمدی روشن و شهید شهریاری که هم متخصص بودند، هم مهارت داشتند و هم مدیران قابلی بودند.

هدف بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز از برگزاری این همایش، گرامیداشت هفته بسیج و سالروز ترور ناموفق دکتر فریدون عباسی دوانی و شهادت شهید شهریاری بود. از دیگر قسمت های این برنامه تجلیل از نخبگان علمی و فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز با حضور یوسفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس بود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار