یادداشت دانشجویی/ مرضیه تمیمی؛

گره کوری که قرار بود گره مشکلات ۸۰ میلیون ایرانی را بازکند/ حمایت رهبر انقلاب حمایت از قانون بود

آنچه مسلم است حمایت رهبری، حمایت از آحاد مردم است. حمایت از مردمی که با رای مستقیم خود دو رکن اصلی از سه رکن اصلی شورای هماهنگی سران قوا، یعنی رئیس دولت و رئیس مجلس را برگزیده اند. در واقع حمایت رهبر انقلاب، حمایت از مردم‌سالاری دینی و قانون بود؛ حمایت از نظر جمعی از کارشناسان و در جهت مصلحت کشور، پ


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / اجرای بحث برانگیز قانون دونرخی کردن قیمت بنزین موجب بروز مشکلاتی در سطح کشور شد. مشکلاتی که بیشتر ناشی از عدم اعتماد مردم به دولت در حل مشکلات اقتصادی و کنترل بر اوضاع بازار است.

وضعیت نگران کننده امنیتی بوجود آمده از تحرکات عوامل داخلی منافقان به بهانه افزایش نرخ بنزین و شوکه شدن عموم مردم و اظهار بی اطلاعی برخی مسئولین و نمایندگان مجلس از این طرح، رهبر معظم انقلاب را ناچار به اظهارنظر در مورد اقدام سران قوا کرد.

مرضیه تمیمی دانشجوی دانشگاه پیام نور گناوه در یادداشتی ارسالی حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا را به مثابه فتنه ۸۸ ، حمایت از قانون و ساختار قانونی کشور برشمرد و نحوه و اجرای طرح را حاوی اشکال و نیازمند مراقبت دانست. متن کامل یادداشت به شرح ذیر است:

  در چند روز اخیر به دنبال اعلام افزایش قیمت بنزین، شاهد اتفاقاتی در سراسر کشور بودیم؛ اتفاقاتی که باعث شد تا ایران صدرنشین قاب تصویر مردم دنیا خصوصا دشمنان ایران و ایرانی شود.

هفته ای که با حوادث مختلف سر شد؛ از موج اعتراضات مردمی که در کشور به راه افتاد، تا آشوب ها و اغتشاشات اراذل و اوباش و حمایت رهبری از تصمیم سران سه قوه، تا قطعی اینترنت!

گره کوری که قرار بود گره مشکلات ۸۰ ملیون ایرانی را باز کند. چیدمانی که اساس و بنیان روشنگری اش از همان ابتدا قابل تامل بود و ژرفای اندیشه ی بنیان گذاران اقتصاد را به خود مشغول ساخت.

حضرت آیت الله خامنه ای در صبح روز یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۶ در آغاز جلسه درس خارج فقه خود، درباره طرح مدیریت سوخت، سخنانی را بیان داشتند و به حمایت از تصمیم سران سه قوه پرداختند؛ حمایتی که با اما و اگرهایی همراه بود.

آنچه مسلم است؛ حمایت رهبری، حمایت از آحاد مردم است. حمایت از مردمی که با رای مستقیم خود دو رکن اصلی از سه رکن اصلی شورای هماهنگی سران قوا، یعنی رئیس دولت و رئیس مجلس را برگزیده اند.

در واقع حمایت رهبر انقلاب، حمایت از مردم‌سالاری دینی و قانون بود؛ حمایت از نظر جمعی از کارشناسان و در جهت مصلحت کشور!

نکته مهمی که در این حمایت قابل لحاظ است، حمایتی است که جهت پایداری و انسجام ساختارهای رسمی کشور صورت گرفته است.

در ماجرای فتنه ۸۸ نیز برخی از نامزدهای انتخاباتی و حامیان آنها، با خیال (تقلب در انتخابات) به خیابان ها ریختند و با آشوب و اغتشاش خواهان برگزاری مجدد انتخابات شدند.

در فتنه ۸۸ نیز همانند جریانات اخیر، رهبری با موضع مقتدرانه خود، در این قضایا ورود کردند و با بیان اینکه ممکن است اشکال و اعتراضاتی وجود داشته باشد، راه های قانونی وجود دارد که حتما باید رسیدگی شود و راه، راه قانونی است.

موضع حمایتی رهبر از تصمیم سران قوا در جهت مصلحت های کشور بود و در جهت حمایت از زمان و چگونگی اجرایی این تصمیم نبود.

حمایتی که اگر اتخاذ نمی شد، منجر به دو پارچه شدن نظام و انقلاب، درگیری های داخلی، استعفای دولت، بهم ریختگی ساختارهای رسمی و قانونی کشور و زمینه سازی حمله دشمنان برای سرنگونی نظام و بسیاری از اتفاقات دیگر می شد.

در ادامه باید دید دولت و مردم چگونه بر این اوضاع فایق خواهند آمد، همان درخواستی که رهیر انقلاب از دولت کردند: ” مسئولین هم البتّه دقّت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. حالا من دیروز دیدم در تلویزیون که بعضی از مسئولین محترم آمدند گفتند که ما مراقبیم این افزایش قیمت موجب افزایش قیمت اجناس و کالاها نشود؛ خب بله، این مهم است؛ چون الان گرانی هست، بنا باشد باز گرانی اضافه بشود، این برای مردم خیلی مشکلات درست میکند، باید مراقبت کنند. این مراقبتها را اینها بکنند.”

 

مرضیه تمیمی؛ انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار