دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی یزد خبر داد

تشکیل گروه های مساله محور در بسیج دانشجویی

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی یزد اظهار کرد: رویکرد بسیج دانشجویی بر مسئله محوری و حل مشکلات کشور بر مبنای علم و تجربه است. اکنون بسیج دانشجویی با تشکیل گروه های متعدد دانش بنیان و مسئله محور در عرصه های مختلف در صدد است تا مسائل مختلف استان و کشور را مورد بررسی و مطالبه قرار دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، امین رضا همتی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته یزد با موضوع رویکرد جدید بسبج دانشجویی بر مسئله محوری و حل مشکلات کشور و سامانه نظام مسائل کشور سخنرانی کرد.

 

وی گفت:  بسیج دانشجویی به منزله یکی از عالی ترین ظرفیت های آرمان ساز نظام اسلامی، تداعی گر تکاپوی امیدوارانه، سلوک مومنانه و تلاش مجاهدانه در راه اعتلای هدفهای والای انقلاب است. بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد.
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد ادامه داد: دربیان مقام معظم رهبری، بسیج و از جمله بسیج دانشجویی، درمقام "صاحب خانه انقلاب" و یکی از ارزنده ترین، یادگارهای امام راحل (ره) است؛ لذا دانشجوی انقلابی نمی تواند نسبت به مسائل کشور، بی تفاوت یا بدون موضع و نظر باشد. در حقیقت بسیج دانشجویی از فلسفه ای برآمده از روحیه خدمت، جهاد و شهادت بهره مند است که همواره آحاد ملت را به نقش آفرینی همگانی و موثر از دریچه ی مطالبه گری و اقدام میدانی فرا می خواند.

 

همتی اظهار کرد: رویکرد بسیج دانشجویی بر مسئله محوری و حل مشکلات کشور بر مبنای علم و تجربه است. اکنون بسیج دانشجویی با تشکیل گروه های متعدد دانش بنیان و مسئله محور در عرصه های مختلف اقتصادی، حقوقی، جهادی، صنعت، آموزش و پرورش، نظام بانکی، نظام سلامت ، آب و کشاورزی در صدد است تا مسائل مختلف استان و کشور را مورد بررسی و مطالبه قرار دهد.
 
وی ادامه داد: برای تحقق کشوری پیشرفته و آباد نیاز است تا مسائل و مشکلات کشور ریشه یابی  و برای آن برنامه ریزی شود. به همین منظور در بسیج دانشجویی، سامانه ای طراحی گردیده است به نام سامانه کندو (www.candoportal.com) تا شما مردم عزیز، مشکلات و مسائل را ثبت نموده و نیز درجریان سایر مسائل قرار گیرید. در این ساختار، گروه های مسئله محور بسیج، این مشکلات را بررسی نموده و از مسئولین، برطرفسازی آنها را مطالبه می کنند.
 
این فعال دانشجویی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، برپایه مردم سالاری دینی شکل گرفته و باید بر این منش اداره شود. این نظام مردمانی دارد که همیشه و در همه حال، با جان و مال و ناموس خود پای این نظام ، انقلاب  و ارزشهای آن ایستاده اند . لکن امروز این مردم از نحوه اداره کشور و برخی تصمیمات دستگاه های اجرایی به ویژه دولت گله مند هستند.
 
وی بیان داشت: در پی افزایش ناگهانی و جهشی قیمت بنزین، مردم با مطالبات قانونی و بدون هرگونه خشونت خواستند  صدای خود را به گوش مسئولین برسانند؛ اما اشرار و افراد خائن با آتش زدن ،تخریب اموال عمومی و دستگاه های دولتی،تخریب اداره ها و معطل کردن کشور باعث فراموشی صدای مردمی شد که ولی نعمتان نظام اسلامی اند . آشوبی که باعث شد خانواده هایی داغ دار و خون هایی مقدس بر پرچم این کشور ریخته شود.
 
همتی افزود: از آنجا که بسیج از دل مردم برآمده و برای مردم است، خود را موظف می دانیم تا صدای مردم را به گوش مسئولان برسانیم وچند نکته ای را به دولتمردان و مسئولان گوشزد کنیم.
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد تاکید کرد: ازآنجایی که تحقق عدالت یکی ازاصلی ترین آرمان های انقلاب اسلامی بوده و هست،لذا هرگونه تحول و طرح، اقتصادی و اجتماعی باید به نحوی باشد که به شکاف طبقاتی موجود در جامعه دامن نزند و بر مردم مستضعف فشار وارد نکند.
 
وی گفت: اکنون علاوه بر گرانی خود بنزین، مردم نگران این می باشند که دیگراقلام نیز گران شود ، پس لازم است تا دستگاه های نظارتی وظایف خود را دقیق تر و محکم تر از قبل انجام دهند، تا گرانی مجدداً به سفره های مردم بازنگردد. همچنین دولت باید یارانه های معیشتی را به صورت صحیح و کامل (بین تمام افرادی که مشمول دریافت یارانه می شوند)  پرداخت کند.
 
همتی اعلام کرد: این روز ها که مجلس در راس امور نیست، ما از نمایندگان در خواست می کنیم تا در زمان باقی مانده از دوره خود، مجلس را به جایگاه اصلی خود بازگردانند و نظرات کارشناسانه خود را در مورد این طرح بیان کنند و در صورت وجود اشکالی در این طرح سریعاً به تصحیح آن بپردازند. دراین زمینه بسیج دانشجویی نیز آمادگی کامل خود در ارائه طرح کارشناسی  جهت واقعی سازی قیمت بنزین به مجلس شورای اسلامی را اعلام می دارد.
 
وی بیان داشت: همچنین از دستگاه های امنیتی و قضایی مجدانه درخواست می نماییم تا عوامل شکل گیری آشوب ها، سوء مدیریت ها و همچنین عوامل به شهادت رساندن عزیزان مدافع وطن را سریعا شناسایی و به اشد مجازات برساند و درامر نظارت بر بازار به دولت کمک رسانی نماید و پیگیر حقوق عمومی مردم باشد.
 
این فعال دانشجویی در پایان اعلام کرد: بسیج دانشجویی از همه مردم عزیز و ولایت مدار استان یزد تشکر می کند که با حضور پرنگ خود در راهپیمایی روز دوشنبه بار دیگر نشان دادند که پای نظام ، انقلاب و رهبری ایستاده اند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار