مسئول دفتر خواهران بسیج دانشجویی شهرستان سمنان:

پژوهشکده زنان در دفاتر خواهران بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان سمنان راه اندازی گردید

مسئول دفتر خواهران بسیج دانشجویی شهرستان سمنان از راه اندازی پژوهشکده زنان و برگزاری دوره آموزشی طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن در سطح دانشگاه های شهرستان سمنان خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان سرکار خانم شهابی فر مسئول دفتر خواهران بسیج دانشجویی شهرستان سمنان در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان به تشریح دو برنامه ی در حال اجرا در سطح دانشگاه های شهرستان سمنان پرداخت.

سرکار خانم شهابی فر گفت: دوره آموزشی طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن با حضور اعضای شورای واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان سمنان دوشنبه هر هفته در محل حسینیه شهدای گمنام ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان در حال برگزاری است.

وی در رابطه با کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن گفت:کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن حاصل برگزاری 28جلسه سخنرانی در مسجد امام حسن(ع)  مشهد مقدس توسط آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله) در ماه مبارک رمضان سال 1353 می باشد که ایشان در این جلسات سعی داشتند تا مبانی اندیشه اسلامی را با رویکرد اجتماعی، منسجم و هماهنگ قرار دادن قرآن کریم تبیین کنند.این کتاب شامل چهار فصل، ایمان، توحید، نبوت و ولایت است که این کتاب در کنار کتاب انسان 250 ساله مهم ترین آثار برای شناسایی منظومه فکری امام خامنه ای(مدظله) است که دانشجویان در این دوره با محوریت این کتاب شرکت میکنند.

شهابی فر در ادامه گفت: خانم دکتر چنارانی بعنوان استاد در این دوره حضور دارند و همچنین در پایان دوره به شرکت کنندگانی که در آزمون پایانی نمره قبولی را کسب کنند گواهی شرکت در دوره اعطا خواهد شد.

مسئول دفتر خواهران بسیج دانشجویی شهرستان سمنان در ادامه گفت: پژوهشکده زنان نیز با کمک خواهران بسیجی در برخی از واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان سمنان راه اندازی گردیده است.

وی گفت:این پژوهشکده در قالب دو سطح مطالعاتی و راهبردی راه اندازی گردیده که در بخش مطالعاتی سه کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن با موضوع سلسله جلسات مقام معظم رهبری(مدظله) در مسجد امام حسن(ع) در سال 1353، بانوی تراز با موضوع گفتار امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) در مورد زن و کتاب خاطرات سفیر اثر نیلوفر شادمهری و با موضوع چالش های بانوی مسلمان در فرانسه و در بخش راهبری با برگزاری کافه های دخترانه در خوابگاه های دانشجویی شروع به کار کرده است.

خانم شهابی فر در پایان خاطر نشان شد: با مذاکراتی که با انتشارات مختلف انجام شده این کتاب ها با تخفیف ویژه در اختیار دانشجویان علاقه مند قرار میگیرد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار